www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TVS-x73e přichází s AMD RX-421BD

QNAP TVS-x73e přichází s AMD RX-421BD
, , aktualita
QNAP si připravil novou sérii NAS TVS-x73e, která přichází připravena pro čtyři, šest nebo osm pevných disků a využívá čtyřjádrové APU RX-421BD od AMD. Tyto čipy samy o sobě nejsou moc známé, tak se podívejme na to, o co jde. 
K oblíbeným
reklama
NAS TVS-x73e je tak celá řada nových modelů od QNAP čítající tři verze pro 4, 6 a 8 disků, vedle čehož je vybavena také dvěma sloty pro karty PCIe, dále sloty M.2 pro SSD a jejich APU AMD RX-421BD také má dost výkonu na překódování a přehrávání videí ve 4K, k čemuž patří také dva výstupy HDMI pro až 4K. Do těchto zařízení také budeme moci nacpat až 64 GB paměti DDR4, přičemž dvojice slotů M.2 2280 podporuje pouze SATA 6 Gb/s a ne PCIe. 
 
 
Tyto modely NAS si tak budeme moci rozšířit, a to třeba o síťové karty s 10Gb/s Ethernetem, karty QM2 nebo s rozhraním USB 3.1 (10 Gb/s). 
 
Je třeba říci, že použité APU od AMD patří do generace Merlin Falcon, což jsou stále ještě 28nm čipy, a to z roku 2015. Nicméně AMD zatím nemá žádné modernější čipy stejného druhu než tyto, které staví ještě na CPU Excavator. Dá se říci, že jde o obdobu mobilních APU se čtyřmi CPU jádry na taktu až 3,4 GHz (v našem případě) a grafikou Radeon R7 s 8 CU, čili 512 Stream procesory na 800 MHz. Pokud si nainstalujete 10Gb/s Ethernet a zapnete hardwarové šifrování AES, QNAP slibuje datovou propustnost až 993/983 MB/s při downloadu/uploadu. To samozřejmě za toho předpokladu, že budou stíhat datová úložiště a zde to vypadá na nutnost zapojit dva M.2 SSD do RAID 0. Ty pak mohou posloužit jako rychlá SSD Cache pro pomalejší pevné disky, jež mohou být desktopové či mobilní. 
 
Řada TVS-x73e je tak určena především pro podniky, které mohou ocenit úložné řešení na bázi iSCSI-SAN s podporou VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V a Windows Server 2012 R2. Zajištěna je také možnost škálování kapacity, a to pomocí připojení k rozšiřujícím úložným jednotkám QNAP UX-800P, UX-500P nebo REXP-1000 Pro. Nová řada TVS-x73e bude v brzké době k dostání.

Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek