www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TVS-x73e přichází s AMD RX-421BD

QNAP TVS-x73e přichází s AMD RX-421BD
, , aktualita
QNAP si připravil novou sérii NAS TVS-x73e, která přichází připravena pro čtyři, šest nebo osm pevných disků a využívá čtyřjádrové APU RX-421BD od AMD. Tyto čipy samy o sobě nejsou moc známé, tak se podívejme na to, o co jde. 
K oblíbeným
reklama
NAS TVS-x73e je tak celá řada nových modelů od QNAP čítající tři verze pro 4, 6 a 8 disků, vedle čehož je vybavena také dvěma sloty pro karty PCIe, dále sloty M.2 pro SSD a jejich APU AMD RX-421BD také má dost výkonu na překódování a přehrávání videí ve 4K, k čemuž patří také dva výstupy HDMI pro až 4K. Do těchto zařízení také budeme moci nacpat až 64 GB paměti DDR4, přičemž dvojice slotů M.2 2280 podporuje pouze SATA 6 Gb/s a ne PCIe. 
 
 
Tyto modely NAS si tak budeme moci rozšířit, a to třeba o síťové karty s 10Gb/s Ethernetem, karty QM2 nebo s rozhraním USB 3.1 (10 Gb/s). 
 
Je třeba říci, že použité APU od AMD patří do generace Merlin Falcon, což jsou stále ještě 28nm čipy, a to z roku 2015. Nicméně AMD zatím nemá žádné modernější čipy stejného druhu než tyto, které staví ještě na CPU Excavator. Dá se říci, že jde o obdobu mobilních APU se čtyřmi CPU jádry na taktu až 3,4 GHz (v našem případě) a grafikou Radeon R7 s 8 CU, čili 512 Stream procesory na 800 MHz. Pokud si nainstalujete 10Gb/s Ethernet a zapnete hardwarové šifrování AES, QNAP slibuje datovou propustnost až 993/983 MB/s při downloadu/uploadu. To samozřejmě za toho předpokladu, že budou stíhat datová úložiště a zde to vypadá na nutnost zapojit dva M.2 SSD do RAID 0. Ty pak mohou posloužit jako rychlá SSD Cache pro pomalejší pevné disky, jež mohou být desktopové či mobilní. 
 
Řada TVS-x73e je tak určena především pro podniky, které mohou ocenit úložné řešení na bázi iSCSI-SAN s podporou VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V a Windows Server 2012 R2. Zajištěna je také možnost škálování kapacity, a to pomocí připojení k rozšiřujícím úložným jednotkám QNAP UX-800P, UX-500P nebo REXP-1000 Pro. Nová řada TVS-x73e bude v brzké době k dostání.

Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala