www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TVS-x73e přichází s AMD RX-421BD

QNAP TVS-x73e přichází s AMD RX-421BD
, , aktualita
QNAP si připravil novou sérii NAS TVS-x73e, která přichází připravena pro čtyři, šest nebo osm pevných disků a využívá čtyřjádrové APU RX-421BD od AMD. Tyto čipy samy o sobě nejsou moc známé, tak se podívejme na to, o co jde. 
reklama
NAS TVS-x73e je tak celá řada nových modelů od QNAP čítající tři verze pro 4, 6 a 8 disků, vedle čehož je vybavena také dvěma sloty pro karty PCIe, dále sloty M.2 pro SSD a jejich APU AMD RX-421BD také má dost výkonu na překódování a přehrávání videí ve 4K, k čemuž patří také dva výstupy HDMI pro až 4K. Do těchto zařízení také budeme moci nacpat až 64 GB paměti DDR4, přičemž dvojice slotů M.2 2280 podporuje pouze SATA 6 Gb/s a ne PCIe. 
 
 
Tyto modely NAS si tak budeme moci rozšířit, a to třeba o síťové karty s 10Gb/s Ethernetem, karty QM2 nebo s rozhraním USB 3.1 (10 Gb/s). 
 
Je třeba říci, že použité APU od AMD patří do generace Merlin Falcon, což jsou stále ještě 28nm čipy, a to z roku 2015. Nicméně AMD zatím nemá žádné modernější čipy stejného druhu než tyto, které staví ještě na CPU Excavator. Dá se říci, že jde o obdobu mobilních APU se čtyřmi CPU jádry na taktu až 3,4 GHz (v našem případě) a grafikou Radeon R7 s 8 CU, čili 512 Stream procesory na 800 MHz. Pokud si nainstalujete 10Gb/s Ethernet a zapnete hardwarové šifrování AES, QNAP slibuje datovou propustnost až 993/983 MB/s při downloadu/uploadu. To samozřejmě za toho předpokladu, že budou stíhat datová úložiště a zde to vypadá na nutnost zapojit dva M.2 SSD do RAID 0. Ty pak mohou posloužit jako rychlá SSD Cache pro pomalejší pevné disky, jež mohou být desktopové či mobilní. 
 
Řada TVS-x73e je tak určena především pro podniky, které mohou ocenit úložné řešení na bázi iSCSI-SAN s podporou VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V a Windows Server 2012 R2. Zajištěna je také možnost škálování kapacity, a to pomocí připojení k rozšiřujícím úložným jednotkám QNAP UX-800P, UX-500P nebo REXP-1000 Pro. Nová řada TVS-x73e bude v brzké době k dostání.

Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek