www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS

QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
, , aktualita
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
K oblíbeným
reklama
Dnes už můžeme běžně koupit cenově relativně dostupné modely NAS vybavené sítí s propustností 10Gb/s. To znamená, že reálná datová propustnost se může dostat nad 1 GB/s, ovšem pouze pokud je na straně serveru úložné zařízení, které to zvládne. To rozhodně nejsou pevné disky a není to ani SSD pro rozhraní SATA, leda snad dvě v RAIDu. Karty QM2 ale podporují i M.2 SSD pro rozhraní PCIe a ta dnes zvládnou 1 GB/s zcela s přehledem. 
 
 
Nové karty QNAP QM2 přichází v několika verzích, které se liší především počtem slotů pro SSD. Ty navíc mohou pracovat buď s rozhraním SATA, nebo právě s PCI Express a pak se mezi sebou liší samotné karty ještě použitým rozhraním pro sloty PCI Express se dvěma až osmi linkami druhé, nebo třetí generace. 
 
 
Karty QM2 mají aktivní chlazení, které v případě výkonných SSD přijde vhod, neboť ta se dnes dokáží přehřívat a v takovém případě i uměle škrtit svůj výkon. 
 
 
Tyto karty nám umožní ušetřit diskové pozice, které se také využívají pro instalaci SSD, a to samozřejmě pouze s rozhraním SATA. Jde o SSD sloužící coby vyrovnávací paměť pro data, která mají být rychle k dispozici. Nejsou tak součástí hlavního úložného prostoru, takže tím v podstatě přicházíme o kapacitu. Přesun těchto SSD na samostatnou kartu v podobě M.2 kartiček je tedy logický krok, zvláště když to mohou být ještě rychlejší SSD pro PCIe a navíc i nabídnout konektivitu 10GbE 10GBASE-T (zpětná kompatibilita s 5GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE). 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala