www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS

QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
, , aktualita
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
reklama
Dnes už můžeme běžně koupit cenově relativně dostupné modely NAS vybavené sítí s propustností 10Gb/s. To znamená, že reálná datová propustnost se může dostat nad 1 GB/s, ovšem pouze pokud je na straně serveru úložné zařízení, které to zvládne. To rozhodně nejsou pevné disky a není to ani SSD pro rozhraní SATA, leda snad dvě v RAIDu. Karty QM2 ale podporují i M.2 SSD pro rozhraní PCIe a ta dnes zvládnou 1 GB/s zcela s přehledem. 
 
 
Nové karty QNAP QM2 přichází v několika verzích, které se liší především počtem slotů pro SSD. Ty navíc mohou pracovat buď s rozhraním SATA, nebo právě s PCI Express a pak se mezi sebou liší samotné karty ještě použitým rozhraním pro sloty PCI Express se dvěma až osmi linkami druhé, nebo třetí generace. 
 
 
Karty QM2 mají aktivní chlazení, které v případě výkonných SSD přijde vhod, neboť ta se dnes dokáží přehřívat a v takovém případě i uměle škrtit svůj výkon. 
 
 
Tyto karty nám umožní ušetřit diskové pozice, které se také využívají pro instalaci SSD, a to samozřejmě pouze s rozhraním SATA. Jde o SSD sloužící coby vyrovnávací paměť pro data, která mají být rychle k dispozici. Nejsou tak součástí hlavního úložného prostoru, takže tím v podstatě přicházíme o kapacitu. Přesun těchto SSD na samostatnou kartu v podobě M.2 kartiček je tedy logický krok, zvláště když to mohou být ještě rychlejší SSD pro PCIe a navíc i nabídnout konektivitu 10GbE 10GBASE-T (zpětná kompatibilita s 5GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE). 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek