www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS

QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
, , aktualita
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
K oblíbeným
reklama
Dnes už můžeme běžně koupit cenově relativně dostupné modely NAS vybavené sítí s propustností 10Gb/s. To znamená, že reálná datová propustnost se může dostat nad 1 GB/s, ovšem pouze pokud je na straně serveru úložné zařízení, které to zvládne. To rozhodně nejsou pevné disky a není to ani SSD pro rozhraní SATA, leda snad dvě v RAIDu. Karty QM2 ale podporují i M.2 SSD pro rozhraní PCIe a ta dnes zvládnou 1 GB/s zcela s přehledem. 
 
 
Nové karty QNAP QM2 přichází v několika verzích, které se liší především počtem slotů pro SSD. Ty navíc mohou pracovat buď s rozhraním SATA, nebo právě s PCI Express a pak se mezi sebou liší samotné karty ještě použitým rozhraním pro sloty PCI Express se dvěma až osmi linkami druhé, nebo třetí generace. 
 
 
Karty QM2 mají aktivní chlazení, které v případě výkonných SSD přijde vhod, neboť ta se dnes dokáží přehřívat a v takovém případě i uměle škrtit svůj výkon. 
 
 
Tyto karty nám umožní ušetřit diskové pozice, které se také využívají pro instalaci SSD, a to samozřejmě pouze s rozhraním SATA. Jde o SSD sloužící coby vyrovnávací paměť pro data, která mají být rychle k dispozici. Nejsou tak součástí hlavního úložného prostoru, takže tím v podstatě přicházíme o kapacitu. Přesun těchto SSD na samostatnou kartu v podobě M.2 kartiček je tedy logický krok, zvláště když to mohou být ještě rychlejší SSD pro PCIe a navíc i nabídnout konektivitu 10GbE 10GBASE-T (zpětná kompatibilita s 5GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE). 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek