www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS

QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
, , aktualita
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
K oblíbeným
reklama
Dnes už můžeme běžně koupit cenově relativně dostupné modely NAS vybavené sítí s propustností 10Gb/s. To znamená, že reálná datová propustnost se může dostat nad 1 GB/s, ovšem pouze pokud je na straně serveru úložné zařízení, které to zvládne. To rozhodně nejsou pevné disky a není to ani SSD pro rozhraní SATA, leda snad dvě v RAIDu. Karty QM2 ale podporují i M.2 SSD pro rozhraní PCIe a ta dnes zvládnou 1 GB/s zcela s přehledem. 
 
 
Nové karty QNAP QM2 přichází v několika verzích, které se liší především počtem slotů pro SSD. Ty navíc mohou pracovat buď s rozhraním SATA, nebo právě s PCI Express a pak se mezi sebou liší samotné karty ještě použitým rozhraním pro sloty PCI Express se dvěma až osmi linkami druhé, nebo třetí generace. 
 
 
Karty QM2 mají aktivní chlazení, které v případě výkonných SSD přijde vhod, neboť ta se dnes dokáží přehřívat a v takovém případě i uměle škrtit svůj výkon. 
 
 
Tyto karty nám umožní ušetřit diskové pozice, které se také využívají pro instalaci SSD, a to samozřejmě pouze s rozhraním SATA. Jde o SSD sloužící coby vyrovnávací paměť pro data, která mají být rychle k dispozici. Nejsou tak součástí hlavního úložného prostoru, takže tím v podstatě přicházíme o kapacitu. Přesun těchto SSD na samostatnou kartu v podobě M.2 kartiček je tedy logický krok, zvláště když to mohou být ještě rychlejší SSD pro PCIe a navíc i nabídnout konektivitu 10GbE 10GBASE-T (zpětná kompatibilita s 5GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE). 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek