www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí

QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
, , aktualita
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
K oblíbeným
reklama
Sám výrobce zatím ani neuvádí, jaké konkrétní ceny můžeme očekávat, avšak nová řada je již k dispozici, a tak je možné zjistit, že TVS-672N-i3-4G je v nabídce s cenou cca 35 tisíc korun a TVS-872N-i3-8G přijde na cca 47 tisíc korun. Cenová výhodnost je tam pochopitelně relativní, a my musíme brát ohled na výbavu. Zmíněné procesory Core i3 zde budou v osmé generaci a rychlou síť zde zase reprezentuje 5GBASE-T (2,5 GbE i 5 GbE). 
 
 
TVS-x72N tak mohou disponovat šesti nebo osmi diskovými pozicemi a mají v obou případech dva sloty pro M.2 SSD s rozhraním PCI Express 3.0 x2, které mají sloužit především pro vytvoření rychlé cache v kombinaci s rychlou sítí. Krom 5GbE je tu také podpora moderní Wi-Fi 6 (802.11ax). Pro SSD cache ale můžeme v případě potřeby využít také hlavní diskové šachty a 2,5" SSD. 
 
Dále si můžeme tyto NAS rozšířit pomocí karet, a to třeba s využitím QM2 QNAP pro PCIe a dodat další pozice M.2 SSD. Procesory Core i3 zase nabízejí i svou integrovanou grafiku UHD Graphics 630, která nabízí tříkanálové hardwarové dekódování 4K H.264 a překódování v reálném čase, a to na výstupu HDMI 2.0 s podporou 4K při 60 snímcích za sekundu. 
 
TVS-x72N také disponuje funkcemi pro zálohování a obnovu dat HBS 3 s technologií QuDedup pro deduplikaci dat. Proti hrozbě ransomwaru zase může posloužit ochrana pomocí blokových snímků nebo hosting virtuálních počítačů a kontejnerových aplikací. A ani zde nechybí aplikace QVR Pro pro IP kamerové systémy, přičemž zdarma máme možnost využít osm IP kanálů. 
 
  • TVS-672N-i3-4G: 6 pozic, čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i3-8100T 3,1 GHz, 4 GB RAM (2 GB x2)
  • TVS-872N-i3-8G: 8 pozic, čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i3 8100T 3,1 GHz, 8 GB RAM (4 GB x2)
  • Stolní model; dvoukanálová SODIMM DDR4 RAM (rozšířitelná na 32 GB); rychlovýměnné 3,5" pozice SATA 6 Gb/s; 2x sloty M.2 2280 PCIe (Gen 3 x2, 2 GB/s) NVMe SSD; 1x port 5GBASE-T RJ45 (5 G/2,5 G/1 G/100 M) LAN, 2x porty Gigabit LAN; 2x sloty PCle; 1x výstup HDMI 2.0 (4K při 60 Hz); 1x port USB 3.0 typu A, 2x porty USB 3.1 typu C Gen2 10 Gb/s, 2 x porty USB 3.1 typu A Gen2 10 Gb/s; 1x 3,5mm konektory pro dynamické mikrofony, 1x 3,5mm výstupní zvukový konektor; 1x integrovaný reproduktor
 Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář