www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí

QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
, , aktualita
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
K oblíbeným
reklama
Sám výrobce zatím ani neuvádí, jaké konkrétní ceny můžeme očekávat, avšak nová řada je již k dispozici, a tak je možné zjistit, že TVS-672N-i3-4G je v nabídce s cenou cca 35 tisíc korun a TVS-872N-i3-8G přijde na cca 47 tisíc korun. Cenová výhodnost je tam pochopitelně relativní, a my musíme brát ohled na výbavu. Zmíněné procesory Core i3 zde budou v osmé generaci a rychlou síť zde zase reprezentuje 5GBASE-T (2,5 GbE i 5 GbE). 
 
 
TVS-x72N tak mohou disponovat šesti nebo osmi diskovými pozicemi a mají v obou případech dva sloty pro M.2 SSD s rozhraním PCI Express 3.0 x2, které mají sloužit především pro vytvoření rychlé cache v kombinaci s rychlou sítí. Krom 5GbE je tu také podpora moderní Wi-Fi 6 (802.11ax). Pro SSD cache ale můžeme v případě potřeby využít také hlavní diskové šachty a 2,5" SSD. 
 
Dále si můžeme tyto NAS rozšířit pomocí karet, a to třeba s využitím QM2 QNAP pro PCIe a dodat další pozice M.2 SSD. Procesory Core i3 zase nabízejí i svou integrovanou grafiku UHD Graphics 630, která nabízí tříkanálové hardwarové dekódování 4K H.264 a překódování v reálném čase, a to na výstupu HDMI 2.0 s podporou 4K při 60 snímcích za sekundu. 
 
TVS-x72N také disponuje funkcemi pro zálohování a obnovu dat HBS 3 s technologií QuDedup pro deduplikaci dat. Proti hrozbě ransomwaru zase může posloužit ochrana pomocí blokových snímků nebo hosting virtuálních počítačů a kontejnerových aplikací. A ani zde nechybí aplikace QVR Pro pro IP kamerové systémy, přičemž zdarma máme možnost využít osm IP kanálů. 
 
  • TVS-672N-i3-4G: 6 pozic, čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i3-8100T 3,1 GHz, 4 GB RAM (2 GB x2)
  • TVS-872N-i3-8G: 8 pozic, čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i3 8100T 3,1 GHz, 8 GB RAM (4 GB x2)
  • Stolní model; dvoukanálová SODIMM DDR4 RAM (rozšířitelná na 32 GB); rychlovýměnné 3,5" pozice SATA 6 Gb/s; 2x sloty M.2 2280 PCIe (Gen 3 x2, 2 GB/s) NVMe SSD; 1x port 5GBASE-T RJ45 (5 G/2,5 G/1 G/100 M) LAN, 2x porty Gigabit LAN; 2x sloty PCle; 1x výstup HDMI 2.0 (4K při 60 Hz); 1x port USB 3.0 typu A, 2x porty USB 3.1 typu C Gen2 10 Gb/s, 2 x porty USB 3.1 typu A Gen2 10 Gb/s; 1x 3,5mm konektory pro dynamické mikrofony, 1x 3,5mm výstupní zvukový konektor; 1x integrovaný reproduktor
 Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Včera, aktualita, Jan Vítek