www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí karty Mustang pro hluboké učení i QM2 pro vylepšení NAS i PC

QNAP uvádí karty Mustang pro hluboké učení i QM2 pro vylepšení NAS i PC
, , aktualita
Společnost QNAP si připravila nové karty pro rozšíření možností svých modelů NAS. Jde jednak o akcelerátory Mustang s Intel VPU či FPGA Vision pro hluboké učení a pak tu jsou nové QM2 pro SSD a rychlou síť. 
K oblíbeným
reklama
Co se týče nových karet QNAP Mustang, máme tu tak dohromady dva modely, a sice Mustang-V100 využívající VPUa Mustang-F100 vybavené čipem FPGA. Obě karty lze využít nejen v samotných QNAP NAS, ale také v počítačích vybavených sloty PCI Express. Jak výrobce informuje, lze je využít třeba v případě moderního počítačového vidění a aplikací AI při výrobě, zdravotní péči, chytrém maloobchodu, video dozorování atd.
 
 
Obě karty jsou optimalizovány pro architekturu OpenVINO, kterou vyvinul Intel a která obsahuje "modelový optimizátor a inferenční modul a může optimalizovat předem vycvičené modely hlubokého učení (jako Caffe a TensorFlow) na přechodné zastoupení (intermediate representation, IR) a potom provést inferenční modul na heterogenním hardwaru Intel (jako je CPU, GPU, FPGA a VPU)."
 
Co se týče podpory karet Mustang ze strany NAS, zapotřebí je rozhraní PCI Express x4 nebo x8 a operační systém QTS verze alespoň 4.4.0. V App Center systému pak bude k dispozici potřebná aplikace OWCT. 
 
  • Mustang-V100-MX8-R10- poloviční výška, osm Intel Movidius Myriad X MA2485 VPU, rozhraní PCI Express Gen2 x4, příkon nižší než 30 W
  • Mustang-F100-A10-R10 - poloviční výška, Intel Arria 10 GX1150 FPGA, rozhraní PCI Express Gen3 x8, příkon nižší než 60 W
Pak tu máme také nové karty QM2 PCIe, a sice dva modely vybavené dobře známým kontrolerem Aquantia AQC107. Ty tak dokáží nabídnou 10Gb/s Ethernet a pak také po dvou M.2 slotech pro SSD. Liší se v tom, že jedna karta podporuje SSD pro rozhraní SATA a druhá pak pro PCIe/NVMe. A stejně jako v případě karet Mustang můžeme i karty QM2 nainstalovat do NAS i do PC s Windows nebo Linux. 
 
 
Obě karty mají také tepelná čidla pro sledování teplot nainstalovaných SSD, na což pak může reagovat jejich aktivní chladič
  • QM2-2S10G1TA - rozšiřující karta pro dva M.2 2280 SATA SSD moduly s jedním portem 10GbE PCIe Gen2 x 4
  • QM2-2P10G1TA - rozšiřující karta pro dva M.2 2280 PCIe NVMe SSD moduly s jedním portem 10GbE PCIe Gen2 x 4
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu
Podle uniklých informací na Internet chystá Nvidia nové mobilní grafické čipy GeForce MX450. Ty už by měly být postaveny na novější architektuře Turing. Spotřeba TDP by se měla ustálit na hodnotě 25 W.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni
Výrobce procesorů MediaTek byl přistižen při podvádění v benchmarcích. Pokud byly detekovány známé aplikace měřící výkon, procesor se přepnul do výkonnějšího režimu a dosahoval až o 30 % vyšších hodnot.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku
Funkce pro uvolňování místa na disku pomocí mazání nepotřebných dat je dobře známá výbava snad všech moderních operačních systémů, přičemž Microsoft se ji chystá ve Windows 10 zdokonalit. Jak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek