www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí karty Mustang pro hluboké učení i QM2 pro vylepšení NAS i PC

QNAP uvádí karty Mustang pro hluboké učení i QM2 pro vylepšení NAS i PC
, , aktualita
Společnost QNAP si připravila nové karty pro rozšíření možností svých modelů NAS. Jde jednak o akcelerátory Mustang s Intel VPU či FPGA Vision pro hluboké učení a pak tu jsou nové QM2 pro SSD a rychlou síť. 
K oblíbeným
reklama
Co se týče nových karet QNAP Mustang, máme tu tak dohromady dva modely, a sice Mustang-V100 využívající VPUa Mustang-F100 vybavené čipem FPGA. Obě karty lze využít nejen v samotných QNAP NAS, ale také v počítačích vybavených sloty PCI Express. Jak výrobce informuje, lze je využít třeba v případě moderního počítačového vidění a aplikací AI při výrobě, zdravotní péči, chytrém maloobchodu, video dozorování atd.
 
 
Obě karty jsou optimalizovány pro architekturu OpenVINO, kterou vyvinul Intel a která obsahuje "modelový optimizátor a inferenční modul a může optimalizovat předem vycvičené modely hlubokého učení (jako Caffe a TensorFlow) na přechodné zastoupení (intermediate representation, IR) a potom provést inferenční modul na heterogenním hardwaru Intel (jako je CPU, GPU, FPGA a VPU)."
 
Co se týče podpory karet Mustang ze strany NAS, zapotřebí je rozhraní PCI Express x4 nebo x8 a operační systém QTS verze alespoň 4.4.0. V App Center systému pak bude k dispozici potřebná aplikace OWCT. 
 
  • Mustang-V100-MX8-R10- poloviční výška, osm Intel Movidius Myriad X MA2485 VPU, rozhraní PCI Express Gen2 x4, příkon nižší než 30 W
  • Mustang-F100-A10-R10 - poloviční výška, Intel Arria 10 GX1150 FPGA, rozhraní PCI Express Gen3 x8, příkon nižší než 60 W
Pak tu máme také nové karty QM2 PCIe, a sice dva modely vybavené dobře známým kontrolerem Aquantia AQC107. Ty tak dokáží nabídnou 10Gb/s Ethernet a pak také po dvou M.2 slotech pro SSD. Liší se v tom, že jedna karta podporuje SSD pro rozhraní SATA a druhá pak pro PCIe/NVMe. A stejně jako v případě karet Mustang můžeme i karty QM2 nainstalovat do NAS i do PC s Windows nebo Linux. 
 
 
Obě karty mají také tepelná čidla pro sledování teplot nainstalovaných SSD, na což pak může reagovat jejich aktivní chladič
  • QM2-2S10G1TA - rozšiřující karta pro dva M.2 2280 SATA SSD moduly s jedním portem 10GbE PCIe Gen2 x 4
  • QM2-2P10G1TA - rozšiřující karta pro dva M.2 2280 PCIe NVMe SSD moduly s jedním portem 10GbE PCIe Gen2 x 4
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů