www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí karty Mustang pro hluboké učení i QM2 pro vylepšení NAS i PC

QNAP uvádí karty Mustang pro hluboké učení i QM2 pro vylepšení NAS i PC
, , aktualita
Společnost QNAP si připravila nové karty pro rozšíření možností svých modelů NAS. Jde jednak o akcelerátory Mustang s Intel VPU či FPGA Vision pro hluboké učení a pak tu jsou nové QM2 pro SSD a rychlou síť. 
K oblíbeným
reklama
Co se týče nových karet QNAP Mustang, máme tu tak dohromady dva modely, a sice Mustang-V100 využívající VPUa Mustang-F100 vybavené čipem FPGA. Obě karty lze využít nejen v samotných QNAP NAS, ale také v počítačích vybavených sloty PCI Express. Jak výrobce informuje, lze je využít třeba v případě moderního počítačového vidění a aplikací AI při výrobě, zdravotní péči, chytrém maloobchodu, video dozorování atd.
 
 
Obě karty jsou optimalizovány pro architekturu OpenVINO, kterou vyvinul Intel a která obsahuje "modelový optimizátor a inferenční modul a může optimalizovat předem vycvičené modely hlubokého učení (jako Caffe a TensorFlow) na přechodné zastoupení (intermediate representation, IR) a potom provést inferenční modul na heterogenním hardwaru Intel (jako je CPU, GPU, FPGA a VPU)."
 
Co se týče podpory karet Mustang ze strany NAS, zapotřebí je rozhraní PCI Express x4 nebo x8 a operační systém QTS verze alespoň 4.4.0. V App Center systému pak bude k dispozici potřebná aplikace OWCT. 
 
  • Mustang-V100-MX8-R10- poloviční výška, osm Intel Movidius Myriad X MA2485 VPU, rozhraní PCI Express Gen2 x4, příkon nižší než 30 W
  • Mustang-F100-A10-R10 - poloviční výška, Intel Arria 10 GX1150 FPGA, rozhraní PCI Express Gen3 x8, příkon nižší než 60 W
Pak tu máme také nové karty QM2 PCIe, a sice dva modely vybavené dobře známým kontrolerem Aquantia AQC107. Ty tak dokáží nabídnou 10Gb/s Ethernet a pak také po dvou M.2 slotech pro SSD. Liší se v tom, že jedna karta podporuje SSD pro rozhraní SATA a druhá pak pro PCIe/NVMe. A stejně jako v případě karet Mustang můžeme i karty QM2 nainstalovat do NAS i do PC s Windows nebo Linux. 
 
 
Obě karty mají také tepelná čidla pro sledování teplot nainstalovaných SSD, na což pak může reagovat jejich aktivní chladič
  • QM2-2S10G1TA - rozšiřující karta pro dva M.2 2280 SATA SSD moduly s jedním portem 10GbE PCIe Gen2 x 4
  • QM2-2P10G1TA - rozšiřující karta pro dva M.2 2280 PCIe NVMe SSD moduly s jedním portem 10GbE PCIe Gen2 x 4
Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů