www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí rackové NASy TS-x32PXU s porty 10GbE SFP+

QNAP uvádí rackové NASy TS-x32PXU s porty 10GbE SFP+
, , aktualita
Od společnosti QNAP jsme se dočkali nových rackových NASů řady TS-x32PXU. Ty přináší hned dvojici portů 10GbE SFP+ a dva 2.5GbE. Najdeme zde i slot PCIe Gen2 x2 pro rozšiřující karty např. pro M.2 SSD.
K oblíbeným
reklama
QNAP rozhodně nepolevuje v uvádění nových produktů. Tentokrát jde o rackové servery TS-x32PXU, které se budou nabízet se 4, 8 nebo dokonce 12 pozicemi. Zajímavé jsou především svými síťovými porty. Jsou zde nejen dva porty 2.5GbE, ale i další dva 10GbE SFP+. Mají i PCIe Gen2 x2 slot, který lze použít k připojení další síťové karty (nedosáhne ale na plnou rychlost 10GbE) nebo např. připojení M.2 SSD jako SSD cache. Procesorem je tu 4jádrový AnnapurnaLabs Alpine AL324 s frekvencí 1,7 GHz. Běží se 64bitovými jádry ARM Cortex-A57. Výkonem CPU jde tedy spíše o průměrný NAS.
 
QNAP TS-x43PXU NAS
 
Rozšiřující jednotky mohou zajistit podporu QNAP TR RAID, TL JBOD, nechybí ani možnost využít HybridMount nebo VJBOD Cloud. K dispozici je software pro synchronizaci s lokálním úložištěm, zálohování účtů Google G Suite nebo Microsoft 365, synchronizace s dalšími NASy zajistí HBS (Hybrid Backup Sync).
 
Základním modelem je 1U verze TS-432PXU-2G. Jak už napovídá název, má 4 diskové pozice a 2 GB DDR4 RAM (1×2GB). Maximem je možnost využití jednoho 16GB modulu. Co se týče diskových pozic, jde o 3,5" verze, nicméně možné je využít i 2,5" HDD a SSD. Tato verze má 250W zdroj a dva 40mm ventilátory, takže počítejte s hlukem 38 dB(A). TS-432PXU-RP-2G je tímtéž, akorát nabídne redundantní zdroj. TS-832PXU-4G je 2U NASem s 8 pozicemi a 4GB DDR4 RAM (1×4GB). Potěší dvojice větších 70mm ventilátorů, které zajišťují nižší hlučnost 24,9 dB(A). I zde lze sehnat verzi s redundantním zdrojem TS-832PXU-RP-4G. Pouze 12disková varianta TS-1232PXU-RP-4G je nabízena pouze s redundantním zdrojem. V tomto případě jde o 3U NAS a hlučnost činí 32,2 dB(A).
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA SOFIA odhalila vodu na slunném povrchu Měsíce NASA SOFIA odhalila vodu na slunném povrchu Měsíce
Teleskop SOFIA americké NASA, který létá nad zemí na palubě upraveného letounu Boeing 747SP, si připsal možná velice důležitý objev. Ve slunném kráteru Clavius na povrchu Měsíce totiž objevil vodu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře