www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí rackové NASy TS-x32PXU s porty 10GbE SFP+

QNAP uvádí rackové NASy TS-x32PXU s porty 10GbE SFP+
, , aktualita
Od společnosti QNAP jsme se dočkali nových rackových NASů řady TS-x32PXU. Ty přináší hned dvojici portů 10GbE SFP+ a dva 2.5GbE. Najdeme zde i slot PCIe Gen2 x2 pro rozšiřující karty např. pro M.2 SSD.
K oblíbeným
reklama
QNAP rozhodně nepolevuje v uvádění nových produktů. Tentokrát jde o rackové servery TS-x32PXU, které se budou nabízet se 4, 8 nebo dokonce 12 pozicemi. Zajímavé jsou především svými síťovými porty. Jsou zde nejen dva porty 2.5GbE, ale i další dva 10GbE SFP+. Mají i PCIe Gen2 x2 slot, který lze použít k připojení další síťové karty (nedosáhne ale na plnou rychlost 10GbE) nebo např. připojení M.2 SSD jako SSD cache. Procesorem je tu 4jádrový AnnapurnaLabs Alpine AL324 s frekvencí 1,7 GHz. Běží se 64bitovými jádry ARM Cortex-A57. Výkonem CPU jde tedy spíše o průměrný NAS.
 
QNAP TS-x43PXU NAS
 
Rozšiřující jednotky mohou zajistit podporu QNAP TR RAID, TL JBOD, nechybí ani možnost využít HybridMount nebo VJBOD Cloud. K dispozici je software pro synchronizaci s lokálním úložištěm, zálohování účtů Google G Suite nebo Microsoft 365, synchronizace s dalšími NASy zajistí HBS (Hybrid Backup Sync).
 
Základním modelem je 1U verze TS-432PXU-2G. Jak už napovídá název, má 4 diskové pozice a 2 GB DDR4 RAM (1×2GB). Maximem je možnost využití jednoho 16GB modulu. Co se týče diskových pozic, jde o 3,5" verze, nicméně možné je využít i 2,5" HDD a SSD. Tato verze má 250W zdroj a dva 40mm ventilátory, takže počítejte s hlukem 38 dB(A). TS-432PXU-RP-2G je tímtéž, akorát nabídne redundantní zdroj. TS-832PXU-4G je 2U NASem s 8 pozicemi a 4GB DDR4 RAM (1×4GB). Potěší dvojice větších 70mm ventilátorů, které zajišťují nižší hlučnost 24,9 dB(A). I zde lze sehnat verzi s redundantním zdrojem TS-832PXU-RP-4G. Pouze 12disková varianta TS-1232PXU-RP-4G je nabízena pouze s redundantním zdrojem. V tomto případě jde o 3U NAS a hlučnost činí 32,2 dB(A).
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů