www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí rackové NASy TS-x32PXU s porty 10GbE SFP+

QNAP uvádí rackové NASy TS-x32PXU s porty 10GbE SFP+
, , aktualita
Od společnosti QNAP jsme se dočkali nových rackových NASů řady TS-x32PXU. Ty přináší hned dvojici portů 10GbE SFP+ a dva 2.5GbE. Najdeme zde i slot PCIe Gen2 x2 pro rozšiřující karty např. pro M.2 SSD.
K oblíbeným
reklama
QNAP rozhodně nepolevuje v uvádění nových produktů. Tentokrát jde o rackové servery TS-x32PXU, které se budou nabízet se 4, 8 nebo dokonce 12 pozicemi. Zajímavé jsou především svými síťovými porty. Jsou zde nejen dva porty 2.5GbE, ale i další dva 10GbE SFP+. Mají i PCIe Gen2 x2 slot, který lze použít k připojení další síťové karty (nedosáhne ale na plnou rychlost 10GbE) nebo např. připojení M.2 SSD jako SSD cache. Procesorem je tu 4jádrový AnnapurnaLabs Alpine AL324 s frekvencí 1,7 GHz. Běží se 64bitovými jádry ARM Cortex-A57. Výkonem CPU jde tedy spíše o průměrný NAS.
 
QNAP TS-x43PXU NAS
 
Rozšiřující jednotky mohou zajistit podporu QNAP TR RAID, TL JBOD, nechybí ani možnost využít HybridMount nebo VJBOD Cloud. K dispozici je software pro synchronizaci s lokálním úložištěm, zálohování účtů Google G Suite nebo Microsoft 365, synchronizace s dalšími NASy zajistí HBS (Hybrid Backup Sync).
 
Základním modelem je 1U verze TS-432PXU-2G. Jak už napovídá název, má 4 diskové pozice a 2 GB DDR4 RAM (1×2GB). Maximem je možnost využití jednoho 16GB modulu. Co se týče diskových pozic, jde o 3,5" verze, nicméně možné je využít i 2,5" HDD a SSD. Tato verze má 250W zdroj a dva 40mm ventilátory, takže počítejte s hlukem 38 dB(A). TS-432PXU-RP-2G je tímtéž, akorát nabídne redundantní zdroj. TS-832PXU-4G je 2U NASem s 8 pozicemi a 4GB DDR4 RAM (1×4GB). Potěší dvojice větších 70mm ventilátorů, které zajišťují nižší hlučnost 24,9 dB(A). I zde lze sehnat verzi s redundantním zdrojem TS-832PXU-RP-4G. Pouze 12disková varianta TS-1232PXU-RP-4G je nabízena pouze s redundantním zdrojem. V tomto případě jde o 3U NAS a hlučnost činí 32,2 dB(A).
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář