www.svethardware.cz
>
>
>
>

Quake II nyní i s ray tracingem pod Vulkanem

Quake II nyní i s ray tracingem pod Vulkanem
, , aktualita
Christoph Schield si vzal do parády klasiku z 90. let, a sice Quake II, který obohatil o ray tracing v reálném čase, a to s využitím kombinace karty ze série NVIDIA GeForce RTX 2000 a API Vulkan. Co z toho vylezlo? 
K oblíbeným
reklama
Quake II by na první pohled mohla být jedna z her, na kterou by s ray tracingem měly stačit právě i slabší GeForce GTX, ovšem alespoň prozatím budeme určitě potřebovat jednu z karet RTX 2000 s nejnovějšími ovladači a k tomu si pak můžeme stáhnout Q2VKPT. Ovšem z dostupných informací to vypadá, že GTX ani na Quake II nebudou mít dost výkonu vzhledem k tomu, že jde o hru plně vykreslovanou pomocí ray tracingu, takže to není žádný mix s rasterizací. A především zde hraje důležitou roli AI. 
 
 
Quake II RTX byl vytvořen s přispěním společnosti NVIDIA a využívá rozšíření VK_NV_ray_tracing. Veškerá světla, stíny, odrazy a vizuální efekty jsou tak ray tracované a následně zbavené šumu pomocí umělé inteligence, takže jádra Tensor vypadají jako nutnost. 
 
  
Hra ale přesto nevypadá z dnešního pohledu zrovna úžasně, ostatně jednoduché modely a textury v nízkém rozlišení žádný ray tracing nevylepší. Ale posuďte sami: 
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů