www.svethardware.cz
>
>
>
>

Quake II nyní i s ray tracingem pod Vulkanem

Quake II nyní i s ray tracingem pod Vulkanem
, , aktualita
Christoph Schield si vzal do parády klasiku z 90. let, a sice Quake II, který obohatil o ray tracing v reálném čase, a to s využitím kombinace karty ze série NVIDIA GeForce RTX 2000 a API Vulkan. Co z toho vylezlo? 
K oblíbeným
reklama
Quake II by na první pohled mohla být jedna z her, na kterou by s ray tracingem měly stačit právě i slabší GeForce GTX, ovšem alespoň prozatím budeme určitě potřebovat jednu z karet RTX 2000 s nejnovějšími ovladači a k tomu si pak můžeme stáhnout Q2VKPT. Ovšem z dostupných informací to vypadá, že GTX ani na Quake II nebudou mít dost výkonu vzhledem k tomu, že jde o hru plně vykreslovanou pomocí ray tracingu, takže to není žádný mix s rasterizací. A především zde hraje důležitou roli AI. 
 
 
Quake II RTX byl vytvořen s přispěním společnosti NVIDIA a využívá rozšíření VK_NV_ray_tracing. Veškerá světla, stíny, odrazy a vizuální efekty jsou tak ray tracované a následně zbavené šumu pomocí umělé inteligence, takže jádra Tensor vypadají jako nutnost. 
 
  
Hra ale přesto nevypadá z dnešního pohledu zrovna úžasně, ostatně jednoduché modely a textury v nízkém rozlišení žádný ray tracing nevylepší. Ale posuďte sami: 
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková