www.svethardware.cz
>
>
>
>

Qualcomm Snapdragon X55: 5G modem slibuje až 7 Gbps

Qualcomm Snapdragon X55: 5G modem slibuje až 7 Gbps
, , aktualita
Letošní MWC 2019 se koná už za pár dní a je jasné, že jednou z hlavních technologií, které se zde ve větším představí, budou věci spojené s 5G připojením. Qualcomm si tak už připravil 5G modem X55 a 5G anténu QTM525.
K oblíbeným
reklama
Letošní rok bude ve znamení příchodu 5G technologie. Ve velkém se její příchod očekává na letošním MWC 2019 a své si přichystala i společnost Qualcomm. Ta totiž nyní uvádí 5G modem Qualcomm X55. Tato novinka nahrazuje 4G LTE modem X50 z roku 2016 a má podporovat v podstatě všechna pásma a technologie od 5G až po 2G. Díky tomu bude modem použitelný ve všech částech světa, které používají nejrůznější frekvenční pásma. Qualcomm navíc slibuje, že modem může dosáhnout rychlosti až 7 Gbps (ve 4G LTE pak nabídne 2,5 Gbps). Zároveň bude podporovat jak 5G pásmo Sub-6GHz, tak i mmWave.
 
Qualcomm Snapdragon X55
 
Vedle toho byla představena i 5G anténa Qualcomm QTM525. Ta nabídne kompaktní rozměry a přidá navíc podporu 26GHz pásma. To bylo dosti velkou výzvou, neboť 5G obecně znamená podporu vysokých přenosových rychlostí i mnoha spojení najednou a s tím i vyšší energetické nároky a velké zahřívání, které trápilo první prototypy i u jiných značek (velké problémy se zahříváním 5G modemů má např. Intel). Qualcommu se toto podařilo překonat a jeho modul i anténa potěší malými rozměry i rozumnějšími energetickými nároky (otázkou je, jak nízkými). Novinky můžeme čekat nejen v telefonech a tabletech, ale i noteboocích, systémech virtuální reality, pochopitelně i v autech a obecně IoT zařízeních.
 
Qualcomm QTM525
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková