www.svethardware.cz
>
>
>
>

Qualcomm Snapdragon X55: 5G modem slibuje až 7 Gbps

Qualcomm Snapdragon X55: 5G modem slibuje až 7 Gbps
, , aktualita
Letošní MWC 2019 se koná už za pár dní a je jasné, že jednou z hlavních technologií, které se zde ve větším představí, budou věci spojené s 5G připojením. Qualcomm si tak už připravil 5G modem X55 a 5G anténu QTM525.
K oblíbeným
reklama
Letošní rok bude ve znamení příchodu 5G technologie. Ve velkém se její příchod očekává na letošním MWC 2019 a své si přichystala i společnost Qualcomm. Ta totiž nyní uvádí 5G modem Qualcomm X55. Tato novinka nahrazuje 4G LTE modem X50 z roku 2016 a má podporovat v podstatě všechna pásma a technologie od 5G až po 2G. Díky tomu bude modem použitelný ve všech částech světa, které používají nejrůznější frekvenční pásma. Qualcomm navíc slibuje, že modem může dosáhnout rychlosti až 7 Gbps (ve 4G LTE pak nabídne 2,5 Gbps). Zároveň bude podporovat jak 5G pásmo Sub-6GHz, tak i mmWave.
 
Qualcomm Snapdragon X55
 
Vedle toho byla představena i 5G anténa Qualcomm QTM525. Ta nabídne kompaktní rozměry a přidá navíc podporu 26GHz pásma. To bylo dosti velkou výzvou, neboť 5G obecně znamená podporu vysokých přenosových rychlostí i mnoha spojení najednou a s tím i vyšší energetické nároky a velké zahřívání, které trápilo první prototypy i u jiných značek (velké problémy se zahříváním 5G modemů má např. Intel). Qualcommu se toto podařilo překonat a jeho modul i anténa potěší malými rozměry i rozumnějšími energetickými nároky (otázkou je, jak nízkými). Novinky můžeme čekat nejen v telefonech a tabletech, ale i noteboocích, systémech virtuální reality, pochopitelně i v autech a obecně IoT zařízeních.
 
Qualcomm QTM525
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight
InSight na Marsu už nějaký ten pátek pomocí přístroje SEIS naslouchá, zda nezaznamená projevy seismické aktivity. To se mu ostatně už povedlo a na základě toho mohli vědci na Zemi simulovat toto "marsotřesení".
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala