www.svethardware.cz
>
>

Quora.com hacknuta, ukradeny byly údaje 100 milionů lidí

Quora.com hacknuta, ukradeny byly údaje 100 milionů lidí
, , aktualita
Server Quora.com, kde lidé sdílejí své znalosti odpovídáním na položené otázky, byl v pátek hacknut. Společnost to dnes oznámila a únik dat se má týkat až 100 milionů lidí, což opravdu není málo.
reklama
Máme zde další velký hackerský útok. Tentokrát šlo o server Quora.com, kde lidé pokládají otázky a jiní jim na ně odpovídají. K útoku mělo dojít v pátek, přičemž se hackerům podařilo získat data 100 milionů lidí. Získali jména, e-mailové adresy, zahashovaná hesla (tedy chráněná) i data naimportovaná z různých sociálních sítí (pokud uživatel aktivoval toto propojení). Dále to mohly být položené otázky, vložené odpovědi, komentáře, hlasování a další data.
 
Quora logo
 
Server už kontaktuje své uživatele, kterých se únik dat může týkat a zároveň jim restartoval heslo. Ti si jej tak budou muset změnit a pokud použili stejné heslo i na jiných serverech, nemuselo by být špatné si ho změnit i tam. Uniklá hesla sice byla zahashovaná (chráněna jednosměrným "zašifrováním"), ale člověk nikdy neví. Serveru se už dle jeho vlastních slov patrně podařilo najít díru a nyní pracuje na vylepšení bezpečnosti a dalším vyšetřování toho, co přesně se stalo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn
Do velice obsáhlé herní franšízy Far Cry už necelý rok po vydání Far Cry 5 přibyde další titul, a sice post-apokalyptický New Dawn. Ten dorazí už 15. února a vedle toho se můžeme podívat na výsledky udílení Game Awards. 
8.12.2018, aktualita, Jan Vítek6 komentářů