www.svethardware.cz
>
>

Quora.com hacknuta, ukradeny byly údaje 100 milionů lidí

Quora.com hacknuta, ukradeny byly údaje 100 milionů lidí
, , aktualita
Server Quora.com, kde lidé sdílejí své znalosti odpovídáním na položené otázky, byl v pátek hacknut. Společnost to dnes oznámila a únik dat se má týkat až 100 milionů lidí, což opravdu není málo.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další velký hackerský útok. Tentokrát šlo o server Quora.com, kde lidé pokládají otázky a jiní jim na ně odpovídají. K útoku mělo dojít v pátek, přičemž se hackerům podařilo získat data 100 milionů lidí. Získali jména, e-mailové adresy, zahashovaná hesla (tedy chráněná) i data naimportovaná z různých sociálních sítí (pokud uživatel aktivoval toto propojení). Dále to mohly být položené otázky, vložené odpovědi, komentáře, hlasování a další data.
 
Quora logo
 
Server už kontaktuje své uživatele, kterých se únik dat může týkat a zároveň jim restartoval heslo. Ti si jej tak budou muset změnit a pokud použili stejné heslo i na jiných serverech, nemuselo by být špatné si ho změnit i tam. Uniklá hesla sice byla zahashovaná (chráněna jednosměrným "zašifrováním"), ale člověk nikdy neví. Serveru se už dle jeho vlastních slov patrně podařilo najít díru a nyní pracuje na vylepšení bezpečnosti a dalším vyšetřování toho, co přesně se stalo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek