www.svethardware.cz
>
>

Quora.com hacknuta, ukradeny byly údaje 100 milionů lidí

Quora.com hacknuta, ukradeny byly údaje 100 milionů lidí
, , aktualita
Server Quora.com, kde lidé sdílejí své znalosti odpovídáním na položené otázky, byl v pátek hacknut. Společnost to dnes oznámila a únik dat se má týkat až 100 milionů lidí, což opravdu není málo.
reklama
Máme zde další velký hackerský útok. Tentokrát šlo o server Quora.com, kde lidé pokládají otázky a jiní jim na ně odpovídají. K útoku mělo dojít v pátek, přičemž se hackerům podařilo získat data 100 milionů lidí. Získali jména, e-mailové adresy, zahashovaná hesla (tedy chráněná) i data naimportovaná z různých sociálních sítí (pokud uživatel aktivoval toto propojení). Dále to mohly být položené otázky, vložené odpovědi, komentáře, hlasování a další data.
 
Quora logo
 
Server už kontaktuje své uživatele, kterých se únik dat může týkat a zároveň jim restartoval heslo. Ti si jej tak budou muset změnit a pokud použili stejné heslo i na jiných serverech, nemuselo by být špatné si ho změnit i tam. Uniklá hesla sice byla zahashovaná (chráněna jednosměrným "zašifrováním"), ale člověk nikdy neví. Serveru se už dle jeho vlastních slov patrně podařilo najít díru a nyní pracuje na vylepšení bezpečnosti a dalším vyšetřování toho, co přesně se stalo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky
Na konci ledna se objevila zpráva o jistém systému Windows 10 Lite, který by byl založen na notně osekaných Windows 10. Není jisté, že se bude takto jmenovat, ale ukazuje se, že něco takového si Microsoft opravdu chystá a půjde o jiný OS než obvykle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář