www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 5500 se zjevil v prvním testu

Radeon RX 5500 se zjevil v prvním testu
, , aktualita
Grafická karta Radeon RX 5500 by měla být součástí novodobého low-endu, jak vyplývá z jejího označení. Měla by ale zároveň nabídnout 7nm čip generace Navi a ne starý Polaris, takže na co ukazuje její první test?
K oblíbeným
reklama
Aktuálně máme na trhu karty Radeon RX 5700 a RX 5700 XT, takže lze očekávat, že Radeon RX 5500 nabídne nižší výkon a ještě tu bude jako mezistupeň Radeon RX 5600. To vše ještě ale musí být potvrzeno, takže nám zatím nikdo nezaručí, že nějaké RX 5600 skutečně přijdou, ovšem už se to začíná rýsovat. 
 
 
V testu GFXBench byl Radeon RX 5500 jasně pojmenován, přičemž o montáž nejde, neboť jak se můžete přesvědčit díky uvedenému odkazu, výsledek je zanesen do online databáze. To ale samo o sobě neznamená, že o RX 5500 opravdu šlo. GFXBench je mimochodem multiplatformní benchmark pro Windows, MacOS, iOS a Android.
 
V tomto případě ale byla karta otestována dle očekávání pod Windows, ovšem ne pod DirectX, ale OpenGL, jak ostatně vyplývá z oné "multiplatformity". Vyzkoušen byl ovšem pouze test Manhattan, kde karta stihla vykreslit 5430 snímků, čili 87,6 za sekundu. Když to porovnáme s Radeonem RX 5700 XT, pak ten dosáhl 8905 snímků a 143,6 za sekundu, což znamená, že RX 5500 bude opravdu výrazně slabší. 
 
Nicméně jde o výběhové API OpenGL, pro které už AMD těžko bude své karty ladit, ostatně starý Radeon RX 580 v tomto testu dokáže vykreslit cca 9500 snímků, čímž překonává i Radeon RX 5700 XT, ačkoliv v reálném provozu proti němu nemá šanci. Výsledky je tak třeba brát s rezervou a spíše zde jde o potvrzení, že levnější Navi jsou opravdu na cestě.
 
Zdroj: Komachi Ensaka via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů