www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 5500 se zjevil v prvním testu

Radeon RX 5500 se zjevil v prvním testu
, , aktualita
Grafická karta Radeon RX 5500 by měla být součástí novodobého low-endu, jak vyplývá z jejího označení. Měla by ale zároveň nabídnout 7nm čip generace Navi a ne starý Polaris, takže na co ukazuje její první test?
K oblíbeným
reklama
Aktuálně máme na trhu karty Radeon RX 5700 a RX 5700 XT, takže lze očekávat, že Radeon RX 5500 nabídne nižší výkon a ještě tu bude jako mezistupeň Radeon RX 5600. To vše ještě ale musí být potvrzeno, takže nám zatím nikdo nezaručí, že nějaké RX 5600 skutečně přijdou, ovšem už se to začíná rýsovat. 
 
 
V testu GFXBench byl Radeon RX 5500 jasně pojmenován, přičemž o montáž nejde, neboť jak se můžete přesvědčit díky uvedenému odkazu, výsledek je zanesen do online databáze. To ale samo o sobě neznamená, že o RX 5500 opravdu šlo. GFXBench je mimochodem multiplatformní benchmark pro Windows, MacOS, iOS a Android.
 
V tomto případě ale byla karta otestována dle očekávání pod Windows, ovšem ne pod DirectX, ale OpenGL, jak ostatně vyplývá z oné "multiplatformity". Vyzkoušen byl ovšem pouze test Manhattan, kde karta stihla vykreslit 5430 snímků, čili 87,6 za sekundu. Když to porovnáme s Radeonem RX 5700 XT, pak ten dosáhl 8905 snímků a 143,6 za sekundu, což znamená, že RX 5500 bude opravdu výrazně slabší. 
 
Nicméně jde o výběhové API OpenGL, pro které už AMD těžko bude své karty ladit, ostatně starý Radeon RX 580 v tomto testu dokáže vykreslit cca 9500 snímků, čímž překonává i Radeon RX 5700 XT, ačkoliv v reálném provozu proti němu nemá šanci. Výsledky je tak třeba brát s rezervou a spíše zde jde o potvrzení, že levnější Navi jsou opravdu na cestě.
 
Zdroj: Komachi Ensaka via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů