www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví?

Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví?
, , aktualita
Grafické karty Radeon RX 5600 XT by se měly zítra dostat na trh ideálně už s novými BIOSy, pokud jde o dosud známé modely firem Sapphire a PowerColor, které dostaly lepší nastavení pamětí a GPU. 
K oblíbeným
reklama
Otázka je, jak se to projeví na výkonu. Jde o reakci na zlevnění karet GeForce RTX 2060, čili původních verzí, ne novějších Super. Jenomže toto zlevnění o 50 dolarů se na našem trhu doposud neprojevilo a je otázka, kdy se tak stane. Nicméně Radeony RX 5600 XT také nejsou dostupné a i v jejich případě bude jistě chvíli trvat, než se usídlí na trhu a usadí se i jejich ceny, takže ani v jenom případě neplatí, že bychom už počínaje zítřejším dnem mohli vyrazit na nákupy s očekáváním výhodných nabídek. 
 
 
Času na rozmýšlení bude dost a ten budeme moci vyplnit třeba porovnáváním výkonu nových rivalů, ovšem s tím, že RTX 2060 by i tak s cenou 300 dolarů měly být dražší než RX 5600 XT, které dostaly cenovku 280 dolarů. 
 
AMD poskytlo nové verze BIOSu, který navyšuje TBP ze 150 W na 160 W a díky tomu se mohly zvýšit takty GPU cca o 100 MHz a pamětí ze 12 Gb/s na pin na 14 Gb/s na pin. 
 
Tum Apisak pak na Twitteru zveřejnil následující informace, které ukazují na výkon karty od Sapphire s novým BIOSem. 
 
5600 XT
  • TS - 69XX
  • FS - 197XX
  • FSE - 97XX
  • FSU - 50XX
Sapphire new BIOS update score
  • TS - 76XX
  • FS - 219XX
  • FSE - 108XX
  • FSU - 55XX
Jedná se o výsledky testů Time Spy, Fire Strike, Fire Strike Extreme a Fire Strike Ultra, dle nichž může jít v mnoha případech o skutečně nezanedbatelný rozdíl, a to i o více než 10 procent. V případě karty Sapphire RX 5600 XT Pulse toho bylo dosaženo zvýšením taktů GPU na 1615 a 1750 MHz z 1560 a 1620 MHz. A samozřejmě tu jsou i rychlejší paměti. 
 
S výsledkem kolem 7600 bodů v Time Spy tak Radeon od Sapphire překoná i přetaktovanou RTX 2060 (až 1950 MHz), takže to vypadá, že AMD společně se svými AIB partnery dokázalo vrátit Radeon RX 5600 XT na pozici výkonnostně/cenově výhodnější karty, když z této rovnice ovšem odečteme technologie RTX. 
 
Ale uvidíme, tato malá bitva o mainstream možná ještě nebyla dobojována. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře