www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeon RX 5700 XT se v Time Spy vyrovná RTX 2070

Radeon RX 5700 XT se v Time Spy vyrovná RTX 2070
, , aktualita
Radeon RX 5700 XT byl už představen jako konkurence pro GeForce RTX 2070, která bude alespoň o chlup výkonnější a přijde na trh s cenou 449 USD. Nyní se přitom objevily první testy z 3DMarku, takže co říkají?
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 5700XT je chystán v ceně 449 USD, takže jde o částku o přinejmenším 50 dolarů nižší, než jakou dáme za GeForce RTX 2070, přičemž Founders Edition jsou ještě o dalších 100 dolarů dražší. Pokud by tedy AMD mělo nabídnout stejný výkon, byla by to slušná nabídka, jenomže tu jsou další dvě věci. Nové Radeony jednak nepodporují hardwarový ray tracing a samozřejmě ani DLSS, což by mohlo být řadě lidí možná jedno, ovšem s největší pravděpodobností na trh brzy dorazí GeForce RTX 2070 Super, která svou cenou nahradí dosavadní RTX 2070, čímž by měla zvrátit očekávanou cenovou výhodu Radeonů. 
 
 
My se ale můžeme zatím podívat, jak se předvedl údajný Radeon RX 5700 XT, a to v 3DMarku Time Spy. Jde tak zatím o syntetický herní test, ale i ten napoví, jak na tom nový Radeon bude, a to v tomto případě pod DirectX 12. Máme tu hlavní skóre 8575 bodů a grafické skóre pak 8719 bodů. 
 
 
To celkově není vůbec špatný výsledek, který by měl jednoznačně ukazovat právě na výkonnější model z dvojice nových Radeonů. 
 
 
Co se týče specifikací, pak není radno si moc všímat udávaného taktu grafického čipu, protože 3DMark je v tomto ohledu často mimo. Nicméně daná karta má nabídnout 1605 až 1905 MHz, čili oněch 1878 MHz i tak celkem odpovídá. 
 
Výsledné grafické skóre 8719 bodů plně odpovídá tomu, čeho jsou schopny karty GeForce RTX 2070 Founders Edition, které mají mít vyšší výkon než základní verze tohoto SKU. Prodává je také přímo NVIDIA a na trhu je nenajdeme, přičemž dle specifikací by měly být o cca 15 % výkonnější než nejlevnější modely. Nicméně to je otázka. NVIDIA již nemá na trh dávat jako dříve "podřadná" GPU, čili taková, která nesnesou vyšší takty. Přetaktování by tak měly snést i levnější karty, aby se dostaly alespoň na úroveň Founders Edition, ale přetaktování při srovnání GeForce a Radeonu nelze brát v úvahu, protože to bychom se nikdy nedobrali konce, a to navíc nyní, když ani bezpečně nevíme, s čím NVIDIA v rámci karet Super přijde. 
 
A ještě nakonec pro srovnání, proti 8719 bodům karty RX 5700 XT, která však rozhodně ne nutně mohla být vybavena finálními ovladači, můžeme postavit starou Vegu 64 s cca 7400 body, přičemž Vega 56 nabídne 6300 bodů. Od Radeonu RX 5700 by šlo očekávat výkon srovnatelný s RTX 2060 FE či právě Vegou 64. Ale to jde pouze a jen o 3DMark. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková