www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeon RX 5700 XT se v Time Spy vyrovná RTX 2070

Radeon RX 5700 XT se v Time Spy vyrovná RTX 2070
, , aktualita
Radeon RX 5700 XT byl už představen jako konkurence pro GeForce RTX 2070, která bude alespoň o chlup výkonnější a přijde na trh s cenou 449 USD. Nyní se přitom objevily první testy z 3DMarku, takže co říkají?
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 5700XT je chystán v ceně 449 USD, takže jde o částku o přinejmenším 50 dolarů nižší, než jakou dáme za GeForce RTX 2070, přičemž Founders Edition jsou ještě o dalších 100 dolarů dražší. Pokud by tedy AMD mělo nabídnout stejný výkon, byla by to slušná nabídka, jenomže tu jsou další dvě věci. Nové Radeony jednak nepodporují hardwarový ray tracing a samozřejmě ani DLSS, což by mohlo být řadě lidí možná jedno, ovšem s největší pravděpodobností na trh brzy dorazí GeForce RTX 2070 Super, která svou cenou nahradí dosavadní RTX 2070, čímž by měla zvrátit očekávanou cenovou výhodu Radeonů. 
 
 
My se ale můžeme zatím podívat, jak se předvedl údajný Radeon RX 5700 XT, a to v 3DMarku Time Spy. Jde tak zatím o syntetický herní test, ale i ten napoví, jak na tom nový Radeon bude, a to v tomto případě pod DirectX 12. Máme tu hlavní skóre 8575 bodů a grafické skóre pak 8719 bodů. 
 
 
To celkově není vůbec špatný výsledek, který by měl jednoznačně ukazovat právě na výkonnější model z dvojice nových Radeonů. 
 
 
Co se týče specifikací, pak není radno si moc všímat udávaného taktu grafického čipu, protože 3DMark je v tomto ohledu často mimo. Nicméně daná karta má nabídnout 1605 až 1905 MHz, čili oněch 1878 MHz i tak celkem odpovídá. 
 
Výsledné grafické skóre 8719 bodů plně odpovídá tomu, čeho jsou schopny karty GeForce RTX 2070 Founders Edition, které mají mít vyšší výkon než základní verze tohoto SKU. Prodává je také přímo NVIDIA a na trhu je nenajdeme, přičemž dle specifikací by měly být o cca 15 % výkonnější než nejlevnější modely. Nicméně to je otázka. NVIDIA již nemá na trh dávat jako dříve "podřadná" GPU, čili taková, která nesnesou vyšší takty. Přetaktování by tak měly snést i levnější karty, aby se dostaly alespoň na úroveň Founders Edition, ale přetaktování při srovnání GeForce a Radeonu nelze brát v úvahu, protože to bychom se nikdy nedobrali konce, a to navíc nyní, když ani bezpečně nevíme, s čím NVIDIA v rámci karet Super přijde. 
 
A ještě nakonec pro srovnání, proti 8719 bodům karty RX 5700 XT, která však rozhodně ne nutně mohla být vybavena finálními ovladači, můžeme postavit starou Vegu 64 s cca 7400 body, přičemž Vega 56 nabídne 6300 bodů. Od Radeonu RX 5700 by šlo očekávat výkon srovnatelný s RTX 2060 FE či právě Vegou 64. Ale to jde pouze a jen o 3DMark. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře