www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeon RX 5700 XT se v Time Spy vyrovná RTX 2070

Radeon RX 5700 XT se v Time Spy vyrovná RTX 2070
, , aktualita
Radeon RX 5700 XT byl už představen jako konkurence pro GeForce RTX 2070, která bude alespoň o chlup výkonnější a přijde na trh s cenou 449 USD. Nyní se přitom objevily první testy z 3DMarku, takže co říkají?
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 5700XT je chystán v ceně 449 USD, takže jde o částku o přinejmenším 50 dolarů nižší, než jakou dáme za GeForce RTX 2070, přičemž Founders Edition jsou ještě o dalších 100 dolarů dražší. Pokud by tedy AMD mělo nabídnout stejný výkon, byla by to slušná nabídka, jenomže tu jsou další dvě věci. Nové Radeony jednak nepodporují hardwarový ray tracing a samozřejmě ani DLSS, což by mohlo být řadě lidí možná jedno, ovšem s největší pravděpodobností na trh brzy dorazí GeForce RTX 2070 Super, která svou cenou nahradí dosavadní RTX 2070, čímž by měla zvrátit očekávanou cenovou výhodu Radeonů. 
 
 
My se ale můžeme zatím podívat, jak se předvedl údajný Radeon RX 5700 XT, a to v 3DMarku Time Spy. Jde tak zatím o syntetický herní test, ale i ten napoví, jak na tom nový Radeon bude, a to v tomto případě pod DirectX 12. Máme tu hlavní skóre 8575 bodů a grafické skóre pak 8719 bodů. 
 
 
To celkově není vůbec špatný výsledek, který by měl jednoznačně ukazovat právě na výkonnější model z dvojice nových Radeonů. 
 
 
Co se týče specifikací, pak není radno si moc všímat udávaného taktu grafického čipu, protože 3DMark je v tomto ohledu často mimo. Nicméně daná karta má nabídnout 1605 až 1905 MHz, čili oněch 1878 MHz i tak celkem odpovídá. 
 
Výsledné grafické skóre 8719 bodů plně odpovídá tomu, čeho jsou schopny karty GeForce RTX 2070 Founders Edition, které mají mít vyšší výkon než základní verze tohoto SKU. Prodává je také přímo NVIDIA a na trhu je nenajdeme, přičemž dle specifikací by měly být o cca 15 % výkonnější než nejlevnější modely. Nicméně to je otázka. NVIDIA již nemá na trh dávat jako dříve "podřadná" GPU, čili taková, která nesnesou vyšší takty. Přetaktování by tak měly snést i levnější karty, aby se dostaly alespoň na úroveň Founders Edition, ale přetaktování při srovnání GeForce a Radeonu nelze brát v úvahu, protože to bychom se nikdy nedobrali konce, a to navíc nyní, když ani bezpečně nevíme, s čím NVIDIA v rámci karet Super přijde. 
 
A ještě nakonec pro srovnání, proti 8719 bodům karty RX 5700 XT, která však rozhodně ne nutně mohla být vybavena finálními ovladači, můžeme postavit starou Vegu 64 s cca 7400 body, přičemž Vega 56 nabídne 6300 bodů. Od Radeonu RX 5700 by šlo očekávat výkon srovnatelný s RTX 2060 FE či právě Vegou 64. Ale to jde pouze a jen o 3DMark. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala