www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz
, , aktualita
Thajský overclocker Tum Apisak zveřejnil informace o tom, jaké takty můžeme očekávat od karet Radeon RX 590. Nebudeme mluvit o referenčních taktech, ale o tom, co nabídnou jednotlivé karty. 
reklama
Třetí revize čipu Polaris 10 bude dle všeho už finální a založena bude na 12nm procesu FinFET od firmy GlobalFoundries. AMD nabídne v nové verzi Polaris 30 stále 2304 Stream procesorů a dle Tuma Apisaka, který je obvykle velice dobře informovaný, se můžeme těšit na takty přibližující se 1,7 GHz. 
 
 
Maximální takt dle referenčních hodnot bude určitě nižší, a tak bude záležet na konkrétním modelu karty. Radeony RX 580 mají referenční takty 1257 až 1340 MHz, takže pokud nám RX 590 nabídne i 1680 MHz, bude to slušný pokrok. Turbo dle referenčního designu však bude níže, a to asi kolem 1580 MHz. I to je ale slušný nárůst. 
 
 
Máme tu už několik záznamů z 3DMarku, kde už jasně figurují karty Radeon RX 590 a my můžeme vidět jednak rozpětí maximálních taktů a pak také to, že ve všech případech byly paměti GDDR5 taktovány na 2000 MHz, čili efektivně na 8000 MHz. To se tak od dob Radeonů RX 480 nezměnilo vůbec a výsledkem je 256 GB/s datové propustnosti. 
 
Tum Apisak zveřejnil ještě informace o tom, jaké karty se také skrývají ve výše uvedené tabulce. V případě modelů s 1576 a 1645 MHz má jít o karty od PowerColor a zbylé dvě jsou od XFX. Není ale jasné, zda je opravdu o čtyři kartye, nebo jen dvě, které byly jednou otestovány na základních taktech a pak byly přetaktovány. 
 
Pak byl zmíněn ještě výsledek testu Fire Strike Extreme, a sice 7350 bodů, ovšem zde už není vůbec jasné, k jaké kartě se to vztahuje. Logicky by to měl být ten nejlepší výsledek.
 
Můžeme očekávat, že Radeony RX 590 přijdou na trh (nebo budou alespoň představeny) během následujícího týdne či dvou. Uvádí se konkrétně 15. listopad a očekávat můžeme ceny mezi 250 a 300 dolary. 
 
Zdroj: Tum Apisak via Twitter 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů