www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz
, , aktualita
Thajský overclocker Tum Apisak zveřejnil informace o tom, jaké takty můžeme očekávat od karet Radeon RX 590. Nebudeme mluvit o referenčních taktech, ale o tom, co nabídnou jednotlivé karty. 
reklama
Třetí revize čipu Polaris 10 bude dle všeho už finální a založena bude na 12nm procesu FinFET od firmy GlobalFoundries. AMD nabídne v nové verzi Polaris 30 stále 2304 Stream procesorů a dle Tuma Apisaka, který je obvykle velice dobře informovaný, se můžeme těšit na takty přibližující se 1,7 GHz. 
 
 
Maximální takt dle referenčních hodnot bude určitě nižší, a tak bude záležet na konkrétním modelu karty. Radeony RX 580 mají referenční takty 1257 až 1340 MHz, takže pokud nám RX 590 nabídne i 1680 MHz, bude to slušný pokrok. Turbo dle referenčního designu však bude níže, a to asi kolem 1580 MHz. I to je ale slušný nárůst. 
 
 
Máme tu už několik záznamů z 3DMarku, kde už jasně figurují karty Radeon RX 590 a my můžeme vidět jednak rozpětí maximálních taktů a pak také to, že ve všech případech byly paměti GDDR5 taktovány na 2000 MHz, čili efektivně na 8000 MHz. To se tak od dob Radeonů RX 480 nezměnilo vůbec a výsledkem je 256 GB/s datové propustnosti. 
 
Tum Apisak zveřejnil ještě informace o tom, jaké karty se také skrývají ve výše uvedené tabulce. V případě modelů s 1576 a 1645 MHz má jít o karty od PowerColor a zbylé dvě jsou od XFX. Není ale jasné, zda je opravdu o čtyři kartye, nebo jen dvě, které byly jednou otestovány na základních taktech a pak byly přetaktovány. 
 
Pak byl zmíněn ještě výsledek testu Fire Strike Extreme, a sice 7350 bodů, ovšem zde už není vůbec jasné, k jaké kartě se to vztahuje. Logicky by to měl být ten nejlepší výsledek.
 
Můžeme očekávat, že Radeony RX 590 přijdou na trh (nebo budou alespoň představeny) během následujícího týdne či dvou. Uvádí se konkrétně 15. listopad a očekávat můžeme ceny mezi 250 a 300 dolary. 
 
Zdroj: Tum Apisak via Twitter 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů