www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz
, , aktualita
Thajský overclocker Tum Apisak zveřejnil informace o tom, jaké takty můžeme očekávat od karet Radeon RX 590. Nebudeme mluvit o referenčních taktech, ale o tom, co nabídnou jednotlivé karty. 
K oblíbeným
reklama
Třetí revize čipu Polaris 10 bude dle všeho už finální a založena bude na 12nm procesu FinFET od firmy GlobalFoundries. AMD nabídne v nové verzi Polaris 30 stále 2304 Stream procesorů a dle Tuma Apisaka, který je obvykle velice dobře informovaný, se můžeme těšit na takty přibližující se 1,7 GHz. 
 
 
Maximální takt dle referenčních hodnot bude určitě nižší, a tak bude záležet na konkrétním modelu karty. Radeony RX 580 mají referenční takty 1257 až 1340 MHz, takže pokud nám RX 590 nabídne i 1680 MHz, bude to slušný pokrok. Turbo dle referenčního designu však bude níže, a to asi kolem 1580 MHz. I to je ale slušný nárůst. 
 
 
Máme tu už několik záznamů z 3DMarku, kde už jasně figurují karty Radeon RX 590 a my můžeme vidět jednak rozpětí maximálních taktů a pak také to, že ve všech případech byly paměti GDDR5 taktovány na 2000 MHz, čili efektivně na 8000 MHz. To se tak od dob Radeonů RX 480 nezměnilo vůbec a výsledkem je 256 GB/s datové propustnosti. 
 
Tum Apisak zveřejnil ještě informace o tom, jaké karty se také skrývají ve výše uvedené tabulce. V případě modelů s 1576 a 1645 MHz má jít o karty od PowerColor a zbylé dvě jsou od XFX. Není ale jasné, zda je opravdu o čtyři kartye, nebo jen dvě, které byly jednou otestovány na základních taktech a pak byly přetaktovány. 
 
Pak byl zmíněn ještě výsledek testu Fire Strike Extreme, a sice 7350 bodů, ovšem zde už není vůbec jasné, k jaké kartě se to vztahuje. Logicky by to měl být ten nejlepší výsledek.
 
Můžeme očekávat, že Radeony RX 590 přijdou na trh (nebo budou alespoň představeny) během následujícího týdne či dvou. Uvádí se konkrétně 15. listopad a očekávat můžeme ceny mezi 250 a 300 dolary. 
 
Zdroj: Tum Apisak via Twitter 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala