www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz
, , aktualita
Thajský overclocker Tum Apisak zveřejnil informace o tom, jaké takty můžeme očekávat od karet Radeon RX 590. Nebudeme mluvit o referenčních taktech, ale o tom, co nabídnou jednotlivé karty. 
K oblíbeným
reklama
Třetí revize čipu Polaris 10 bude dle všeho už finální a založena bude na 12nm procesu FinFET od firmy GlobalFoundries. AMD nabídne v nové verzi Polaris 30 stále 2304 Stream procesorů a dle Tuma Apisaka, který je obvykle velice dobře informovaný, se můžeme těšit na takty přibližující se 1,7 GHz. 
 
 
Maximální takt dle referenčních hodnot bude určitě nižší, a tak bude záležet na konkrétním modelu karty. Radeony RX 580 mají referenční takty 1257 až 1340 MHz, takže pokud nám RX 590 nabídne i 1680 MHz, bude to slušný pokrok. Turbo dle referenčního designu však bude níže, a to asi kolem 1580 MHz. I to je ale slušný nárůst. 
 
 
Máme tu už několik záznamů z 3DMarku, kde už jasně figurují karty Radeon RX 590 a my můžeme vidět jednak rozpětí maximálních taktů a pak také to, že ve všech případech byly paměti GDDR5 taktovány na 2000 MHz, čili efektivně na 8000 MHz. To se tak od dob Radeonů RX 480 nezměnilo vůbec a výsledkem je 256 GB/s datové propustnosti. 
 
Tum Apisak zveřejnil ještě informace o tom, jaké karty se také skrývají ve výše uvedené tabulce. V případě modelů s 1576 a 1645 MHz má jít o karty od PowerColor a zbylé dvě jsou od XFX. Není ale jasné, zda je opravdu o čtyři kartye, nebo jen dvě, které byly jednou otestovány na základních taktech a pak byly přetaktovány. 
 
Pak byl zmíněn ještě výsledek testu Fire Strike Extreme, a sice 7350 bodů, ovšem zde už není vůbec jasné, k jaké kartě se to vztahuje. Logicky by to měl být ten nejlepší výsledek.
 
Můžeme očekávat, že Radeony RX 590 přijdou na trh (nebo budou alespoň představeny) během následujícího týdne či dvou. Uvádí se konkrétně 15. listopad a očekávat můžeme ceny mezi 250 a 300 dolary. 
 
Zdroj: Tum Apisak via Twitter 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala