www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz

Radeon RX 590 vyžene takt až ke 1700 MHz
, , aktualita
Thajský overclocker Tum Apisak zveřejnil informace o tom, jaké takty můžeme očekávat od karet Radeon RX 590. Nebudeme mluvit o referenčních taktech, ale o tom, co nabídnou jednotlivé karty. 
K oblíbeným
reklama
Třetí revize čipu Polaris 10 bude dle všeho už finální a založena bude na 12nm procesu FinFET od firmy GlobalFoundries. AMD nabídne v nové verzi Polaris 30 stále 2304 Stream procesorů a dle Tuma Apisaka, který je obvykle velice dobře informovaný, se můžeme těšit na takty přibližující se 1,7 GHz. 
 
 
Maximální takt dle referenčních hodnot bude určitě nižší, a tak bude záležet na konkrétním modelu karty. Radeony RX 580 mají referenční takty 1257 až 1340 MHz, takže pokud nám RX 590 nabídne i 1680 MHz, bude to slušný pokrok. Turbo dle referenčního designu však bude níže, a to asi kolem 1580 MHz. I to je ale slušný nárůst. 
 
 
Máme tu už několik záznamů z 3DMarku, kde už jasně figurují karty Radeon RX 590 a my můžeme vidět jednak rozpětí maximálních taktů a pak také to, že ve všech případech byly paměti GDDR5 taktovány na 2000 MHz, čili efektivně na 8000 MHz. To se tak od dob Radeonů RX 480 nezměnilo vůbec a výsledkem je 256 GB/s datové propustnosti. 
 
Tum Apisak zveřejnil ještě informace o tom, jaké karty se také skrývají ve výše uvedené tabulce. V případě modelů s 1576 a 1645 MHz má jít o karty od PowerColor a zbylé dvě jsou od XFX. Není ale jasné, zda je opravdu o čtyři kartye, nebo jen dvě, které byly jednou otestovány na základních taktech a pak byly přetaktovány. 
 
Pak byl zmíněn ještě výsledek testu Fire Strike Extreme, a sice 7350 bodů, ovšem zde už není vůbec jasné, k jaké kartě se to vztahuje. Logicky by to měl být ten nejlepší výsledek.
 
Můžeme očekávat, že Radeony RX 590 přijdou na trh (nebo budou alespoň představeny) během následujícího týdne či dvou. Uvádí se konkrétně 15. listopad a očekávat můžeme ceny mezi 250 a 300 dolary. 
 
Zdroj: Tum Apisak via Twitter 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková