Radeony RX Vega 56 se chystají na evropský trh

Radeony RX Vega 56 se chystají na evropský trh
, , aktualita
Z nové dvojice karet Radeon RX Vega 64 a 56 je zajímavější spíše ta slabší, která by mohla nabídnout lákavou alternativu pro GeForce GTX 1070. Problém je ten, že tato karta není zatím dostupná a otázka je také její nacenění. 
K oblíbeným
reklama
Dobrá zpráva je, že AMD Radeon RX Vega 56 8GB se už dostávají do nabídky evropských obchodů, i když těch našich zatím ne. Spatřena byla karta od firmy Gigabyte v jednom z britských obchodů, a to s cenou 400 liber s daní. 
 
 
Dle starších zpráv má aktuální cena 450 liber za RX Vega 64, za niž už jsou ale tyto karty v podstatě nesehnatelné, brzy vyskočit o cca 100 liber. Otázka je, zda a o kolik pak vykočí také cena RX Vega 56, protože by asi i zde mělo jít jen o úvodní nabídku, po níž pak budou k dispozici karty se zvýšenou cenou, ale s bundlem dvou AAA her. Ale zda tomu tak skutečně bude, to není jisté, neboť komunikace firmy AMD byla v tomto ohledu poněkud zmatená a také se některé věci mohou změnit. 
 
Co se týče následující ceny 400 liber, ta už je o 50 liber zvýšená oproti tomu, co se britští zákazníci předtím dozvěděli. Tím ale může tento prodejce prostě jen reagovat na vysokou poptávku a nepočetné dodávky. Zkrátka možností může být víc. V každém případě, právě na CCL Online cena 400 liber víceméně odpovídá tomu, za kolik jsou k dispozici GeForce GTX 1070. 
 
 
Stejně tak není jasné, kdy RX Vega 56 přijdou na trh, neboť prodejce CCL Online uvedl pouze to, že přijdou brzy. Jedná se o referenční model karty od firmy Gigabyte se základním chladičem vybaveným radiálním ventilátorem, což také není žádná výhra s ohledem na hlučnost. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář