www.svethardware.cz
>
>
>

Radost v AMD: tržby i výdělky prudce rostly

Radost v AMD: tržby i výdělky prudce rostly
, , aktualita
AMD zveřejnilo své finanční výsledky za třetí letošní kvartál, které jsou velice povzbudivé. Firma vykázala velice výrazný nárůst tržeb v mezikvartálním i meziročním srovnání a vypadá to, že se definitivně vrátila k ziskovosti. 
K oblíbeným
reklama
Krátce řečeno, dle GAAP principů činily tržby 1,64 miliard USD, z toho byl provozní zisk 126 mil. a čistý zisk 71 mil. a to dělá 0,07 dolaru na akcii. Dle non-GAAP principů byl provozní zisk 155 mil., čistý pak 110 milionů, aneb deset centů na akcii. 
 
 
To jsou tak velice dobré výsledky, jež v porovnání tržeb znamenají meziroční 26% zvýšení a mezikvartální dokonce o 34 %. Zasloužil se o to jak hlavní segment Computing and Graphics, tak EESC (Enterprise Embedded and Semi-Custom) vyvíjející i SoC pro moderní konzole. Především se ale velice vylepšil výdělek firmy, respektive už jde skutečně o zisk a ne o několikasetmilionovou ztrátu jako před rokem, přičemž ještě v minulém kvartálu byla dle GAAP principů firma AMD ve ztrátě 16 milionů dolarů. 
 
 
Jak bylo už řečeno, zasloužil se o to především segment Computing and Graphics, který zajistil tržby 819 milionů, což znamená meziroční zvýšení o 74 procent a konkrétně jde o úspěch nových procesorů Ryzen (Ryzen Threadripper) a grafik Radeon. Pro AMD to také znamenalo, že se prudce zvýšila průměrná cena prodávaného hardwaru, což je logické, neboť firma dostala na trh velice výkonné, a tak i dražší procesory. V případě Enterprise, Embedded and Semi-Custom to bylo ještě lepší, neboť tržby činily 824 milionů, ovšem z hlediska meziročního srovnání je to víceméně stejné. 
 
Pro závěrečné letošní čtvrtletí AMD už ale očekává v mezikvartálním srovnání asi 15% pokles tržeb (+/- 3 %), ale to by přesto znamenalo meziroční zvýšení o 26 %. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
7.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů