www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ransomware TeslaCrypt 3.0.1 posouvá vydírání dále, už nepůjde prolomit

Ransomware TeslaCrypt 3.0.1 posouvá vydírání dále, už nepůjde prolomit
, , aktualita
Vyděračský malware je na vzestupu, stává se mnohem častější hrozbou než v minulosti. Nová verze TeslaCrypt 3.0.1 opravuje chyby předchozí varianty a nyní už bude bez zaplacení výkupného nemožné se dostat k původním datům.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících a letech zaznamenáváme výrazný nárůst ransomware, což je vyděračský software, který zašifruje veškerá data na disku oběti a požaduje výkupné za jejich odemčení. TeslaCrypt je jeden z nejzákeřnějších a jeho nová verze 3.0.1 opravila chyby těch předchozích. Dle odborníků v oblasti bezpečnosti je šifrování tak silné, že nelze prolomit žádnou metodou (brute force je díky časové náročnosti nemyslitelný).

Minulé verze softwaru uchovaly klíč k odemčení na počítači oběti a vzniklo několik aplikací, které dokázaly zašifrovaná data odemknout (TeslaCrack, TeslaDecrypt, TeslaDecoder). Nová verze vytvoří šifrovací klíč, který je jedinečný pro každý počítač, zašifruje jím data, ale poté jej odešle na server útočníka a na postiženém počítači jej smaže. Pak nezbývá než zaplatit, přičemž není zaručeno, že útočníci vaše data skutečně rozšifrují. Situace je ještě o to horší, že ransomware často proklouzne antivirovým programům. Musíte si tedy dávat pozor na přílohy v e-mailech a ideální je také si nechávat zálohy důležitých dat.

Zdroj: pcworld.com, talosintel.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později
PlayStation 5 používá HDMI 2.1 s omezenou propustností na 32 Gb/s, což se v určitých situacích může projevit sníženou kvalitou obrazu. Sony potvrdilo, že budoucí aktualizace přidá podporu VRR.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
QNAP přichází s NASy TVS-h1288X a TVS-h1688X s 6jádrovým Xeonem QNAP přichází s NASy TVS-h1288X a TVS-h1688X s 6jádrovým Xeonem
Od společnosti QNAP jsme se dočkali dalších novinek na trhu NASů. Tentokrát jde o vysoce výkonné modely TVS-h1288X a TVS-h1688X s 12 nebo 16 pozicemi pro disky, podporou ZFS i dvěma 10Gbit porty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video: ray tracing v Cyberpunku 2077 bude především o odrazech Video: ray tracing v Cyberpunku 2077 bude především o odrazech
Vydání Cyberpunku 2077 se blíží a společně s tím sílí i marketingová kampaň, jíž v podstatě stačí vypouštět do světa nová videa a o zbytek se postarají média, z nichž některým už bylo umožněno si hru na několik hodin vyzkoušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel ukazuje výhody nového napájecího standardu ATX12VO Intel ukazuje výhody nového napájecího standardu ATX12VO
Intel se chce postarat, aby počítače PC v dohledné době přešly na nový napájecí standard zvaný ATX12VO, který už ve svém označení má to hlavní: půjde o napájení desek pouze pomocí 12 voltů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Manli potvrzuje specifikace GeForce RTX 3060 Ti Manli potvrzuje specifikace GeForce RTX 3060 Ti
Společnost Manli, která je u nás už relativně neznámá, ale dříve měla své karty běžně v nabídce českých obchodů, potvrdila specifikace chystané grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti. Ta se stále více jeví jako mainstreamový hit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek