www.svethardware.cz
>
>
>

Raspberry a NAS Carrier Board: datové úložiště ve stylu DIY

Raspberry a NAS Carrier Board: datové úložiště ve stylu DIY
, , aktualita
Díky počítači Raspberry Pi Compute Module 4 vznikají nové produkty, které staví na jeho možnostech a mezi ně patří také NAS Carrier Board, rozšiřující deska, díky níž si můžeme stvořit až čtyřdiskový NAS. 
K oblíbeným
reklama
Platforma Raspberry Pi může být pro mnohé zákazníky ideální hardwarový základ pro domácí úložný server, spíše než aby jej stavěli na platformě x86. Ta je sice uživatelům PC bližší, ovšem pro daný účel je až zbytečně robustní, drahá a náročná na spotřebu, ostatně v případě NAS je vhodné se ohlížet na každý spotřebovaný watt. Na druhou stranu z využití nestandardních řešení kouká také hodně práce jak se sestavením, tak i s konfigurací a zde může být pro mnohé nevýhoda i ta, že se nebude pracovat s Windows. 
 
 
Zde tu máme konkrétně Raspberry Pi Compute Module 4, který sedí na speciální desce určené právě pro vytvoření NAS serveru. Jde o NAS Carrier Board od Wiretrustee. Ta má na sobě připraveny jednak příslušné SATA konektory a pak nabízí i vedlejší desku s kontrolkami a tlačítky, rozhraní USB-C, slot pro MicroSD (bootovatelný), 1Gb/s Ethernet, HDMI a dvě USB 2.0. NAS si tak můžeme napojit na monitor a periferie a provádět jeho přímou konfiguraci. 
 
 
 
Celá deska má rozměry 100 x 100 mm a pro napojení čtyř disků na modul Raspberry využívá kontroler Marvell 88SE9215 SATA-to-PCIe. Napájení obstará vstup pro stejnosměrných 12 V a vedle toho je tu ještě výstup pro ventilátor. Výrobce počítá s využitím v rámci Raspberry PI OS, ovšem jeho produkt je stále ještě ve vývoji, i když deska už evidentně existuje, neboť nahoře máme fotografie a ne renderované obrázky. Nevíme ale, kdy a za jakou cenu bude k dispozici, ovšem výrobce jej plánuje dát k dispozici pomocí crowdfundingové platformy Crowd Supply.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře