www.svethardware.cz
>
>

Raspberry Pi dostaly svou oficiální klávesnici a myš

Raspberry Pi dostaly svou oficiální klávesnici a myš
, , aktualita
Raspberry Foundation se rozhodla, že pro své počítače Pi nabídne také oficiální periferie v podobě klávesnice a myši. Tato zařízení tak doplňují nabídku hardwaru od Raspberry, s jejíž pomocí si můžeme stvořit hotový počítač.
K oblíbeným
reklama
Raspberry Pi Foundation tak tímto kompletuje svou nabídku a nabídne jeden model myši i klávesnice, ale ve dvou barevných verzích, červeno/bílé a černo/šedé. 
 
 
Schema je jasné a je z něj vidět, že daná klávesnice poslouží také jako USB hub, do nějž si budeme moci zapojit samotnou myš a vedle ní ještě třeba USB Flash disk nebo jiná zařízení. 
 
 
Dle očekávání jde také o kompaktní model, žádnou plnou desktopovou klávesnici. Nabídne 78 kláves typu Chiclet na jednolitém poli. Tělo klávesnice zajistí slušný sklon kláves a také dostatek prostoru pro hub se třemi porty USB pro připojení dalších zařízení. Pomocí konektoru Micro USB zase klávesnici připojíme k počítači. Nadace k tomu říká, že pečlivě vybírala ten nejlepší možný kontroler pro daný hub a pracovala s Holtekem na vývoji speciální firmwaru. 
 
 
Oficiální klávesnici pro Raspberry P si můžeme objednat ve více jazykových verzích, ovšem zatím jen UK, US, německé, francouzské, italské a španělské, přičemž další mají následovat. Cena byla stanovena na cca 470 korun. 
 
 
Myš bude také k dostání ve dvou barevných verzích a zde už to vypadá na velice prostý model, který je vybaven kolečkem, dvěma tlačítky a má souměrný design pro levou i pravou ruku. Dle dostupných informací se nejedná o žádný produkt jiného OEM, na nějž by si nadace jen přilepila vlastní logo (to na fotografiích ani není vidět) a upravila jeho barvy. Využila také kvalitní spínače od firmy Omron. Cena je cca 220 Kč nebo v balíčku s klávesnicí pak kolem 660 Kč. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů