www.svethardware.cz
>
>

Raspberry Pi dostaly svou oficiální klávesnici a myš

Raspberry Pi dostaly svou oficiální klávesnici a myš
, , aktualita
Raspberry Foundation se rozhodla, že pro své počítače Pi nabídne také oficiální periferie v podobě klávesnice a myši. Tato zařízení tak doplňují nabídku hardwaru od Raspberry, s jejíž pomocí si můžeme stvořit hotový počítač.
K oblíbeným
reklama
Raspberry Pi Foundation tak tímto kompletuje svou nabídku a nabídne jeden model myši i klávesnice, ale ve dvou barevných verzích, červeno/bílé a černo/šedé. 
 
 
Schema je jasné a je z něj vidět, že daná klávesnice poslouží také jako USB hub, do nějž si budeme moci zapojit samotnou myš a vedle ní ještě třeba USB Flash disk nebo jiná zařízení. 
 
 
Dle očekávání jde také o kompaktní model, žádnou plnou desktopovou klávesnici. Nabídne 78 kláves typu Chiclet na jednolitém poli. Tělo klávesnice zajistí slušný sklon kláves a také dostatek prostoru pro hub se třemi porty USB pro připojení dalších zařízení. Pomocí konektoru Micro USB zase klávesnici připojíme k počítači. Nadace k tomu říká, že pečlivě vybírala ten nejlepší možný kontroler pro daný hub a pracovala s Holtekem na vývoji speciální firmwaru. 
 
 
Oficiální klávesnici pro Raspberry P si můžeme objednat ve více jazykových verzích, ovšem zatím jen UK, US, německé, francouzské, italské a španělské, přičemž další mají následovat. Cena byla stanovena na cca 470 korun. 
 
 
Myš bude také k dostání ve dvou barevných verzích a zde už to vypadá na velice prostý model, který je vybaven kolečkem, dvěma tlačítky a má souměrný design pro levou i pravou ruku. Dle dostupných informací se nejedná o žádný produkt jiného OEM, na nějž by si nadace jen přilepila vlastní logo (to na fotografiích ani není vidět) a upravila jeho barvy. Využila také kvalitní spínače od firmy Omron. Cena je cca 220 Kč nebo v balíčku s klávesnicí pak kolem 660 Kč. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář