www.svethardware.cz
>
>

Raspberry Pi dostaly svou oficiální klávesnici a myš

Raspberry Pi dostaly svou oficiální klávesnici a myš
, , aktualita
Raspberry Foundation se rozhodla, že pro své počítače Pi nabídne také oficiální periferie v podobě klávesnice a myši. Tato zařízení tak doplňují nabídku hardwaru od Raspberry, s jejíž pomocí si můžeme stvořit hotový počítač.
K oblíbeným
reklama
Raspberry Pi Foundation tak tímto kompletuje svou nabídku a nabídne jeden model myši i klávesnice, ale ve dvou barevných verzích, červeno/bílé a černo/šedé. 
 
 
Schema je jasné a je z něj vidět, že daná klávesnice poslouží také jako USB hub, do nějž si budeme moci zapojit samotnou myš a vedle ní ještě třeba USB Flash disk nebo jiná zařízení. 
 
 
Dle očekávání jde také o kompaktní model, žádnou plnou desktopovou klávesnici. Nabídne 78 kláves typu Chiclet na jednolitém poli. Tělo klávesnice zajistí slušný sklon kláves a také dostatek prostoru pro hub se třemi porty USB pro připojení dalších zařízení. Pomocí konektoru Micro USB zase klávesnici připojíme k počítači. Nadace k tomu říká, že pečlivě vybírala ten nejlepší možný kontroler pro daný hub a pracovala s Holtekem na vývoji speciální firmwaru. 
 
 
Oficiální klávesnici pro Raspberry P si můžeme objednat ve více jazykových verzích, ovšem zatím jen UK, US, německé, francouzské, italské a španělské, přičemž další mají následovat. Cena byla stanovena na cca 470 korun. 
 
 
Myš bude také k dostání ve dvou barevných verzích a zde už to vypadá na velice prostý model, který je vybaven kolečkem, dvěma tlačítky a má souměrný design pro levou i pravou ruku. Dle dostupných informací se nejedná o žádný produkt jiného OEM, na nějž by si nadace jen přilepila vlastní logo (to na fotografiích ani není vidět) a upravila jeho barvy. Využila také kvalitní spínače od firmy Omron. Cena je cca 220 Kč nebo v balíčku s klávesnicí pak kolem 660 Kč. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář