www.svethardware.cz
>
>

Raspberry Pi dostaly svou oficiální klávesnici a myš

Raspberry Pi dostaly svou oficiální klávesnici a myš
, , aktualita
Raspberry Foundation se rozhodla, že pro své počítače Pi nabídne také oficiální periferie v podobě klávesnice a myši. Tato zařízení tak doplňují nabídku hardwaru od Raspberry, s jejíž pomocí si můžeme stvořit hotový počítač.
K oblíbeným
reklama
Raspberry Pi Foundation tak tímto kompletuje svou nabídku a nabídne jeden model myši i klávesnice, ale ve dvou barevných verzích, červeno/bílé a černo/šedé. 
 
 
Schema je jasné a je z něj vidět, že daná klávesnice poslouží také jako USB hub, do nějž si budeme moci zapojit samotnou myš a vedle ní ještě třeba USB Flash disk nebo jiná zařízení. 
 
 
Dle očekávání jde také o kompaktní model, žádnou plnou desktopovou klávesnici. Nabídne 78 kláves typu Chiclet na jednolitém poli. Tělo klávesnice zajistí slušný sklon kláves a také dostatek prostoru pro hub se třemi porty USB pro připojení dalších zařízení. Pomocí konektoru Micro USB zase klávesnici připojíme k počítači. Nadace k tomu říká, že pečlivě vybírala ten nejlepší možný kontroler pro daný hub a pracovala s Holtekem na vývoji speciální firmwaru. 
 
 
Oficiální klávesnici pro Raspberry P si můžeme objednat ve více jazykových verzích, ovšem zatím jen UK, US, německé, francouzské, italské a španělské, přičemž další mají následovat. Cena byla stanovena na cca 470 korun. 
 
 
Myš bude také k dostání ve dvou barevných verzích a zde už to vypadá na velice prostý model, který je vybaven kolečkem, dvěma tlačítky a má souměrný design pro levou i pravou ruku. Dle dostupných informací se nejedná o žádný produkt jiného OEM, na nějž by si nadace jen přilepila vlastní logo (to na fotografiích ani není vidět) a upravila jeho barvy. Využila také kvalitní spínače od firmy Omron. Cena je cca 220 Kč nebo v balíčku s klávesnicí pak kolem 660 Kč. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře