reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Raspberry Pi OS získal vyhledávání, další klávesové zkratky a jiné novinky

, , aktualita
Raspberry Pi OS získal vyhledávání, další klávesové zkratky a jiné novinky
Operační systém Raspebeery Pi OS pro malé počítače dostává novou verzi. V poslední aktualizaci přibyla např. možnost vyhledávání z klávesnice, podpora rozhraní Picamera2, jsou tu nové klávesové zkratky i správa počítačových sítí.
Raspberry Pi OS získal vyhledávání, další klávesové zkratky a jiné novinky
Malé počítače Raspberry Pi využívají operačního systému Raspberry Pi OS. Ten dostal významnou aktualizaci, která vylepšuje několik jeho schopností. Jednou z velmi vítaných novinek je možnost vyhledávání pomocí klávesnice (menu se vyvolá stiskem klávesy Raspberry, příp. Windows na dalších klávesnicích). V seznamu vyhledaných aplikací se můžete pohybovat klávesami nahoru a dolů, případně pomocí myši. Došlo také k oddělení ikonek pro záznam zvuku a jeho přehrávání.
 
Raspberry Pi OS
 
Nová verze získala i rozhraní Picamera2 pro Python. To využívá např. akceleraci náhledu přes OpenGL, nativně podporuje knihovny jako OpenCV nebo TensorFlow. Máme tu i nové klávesové zkratky pro ovládání Bluetooth (Crtl+Alt+B) a Wi-Fi (Ctrl+Alt+W). V neposlední řadě výchozí síťový manažer dhcpcd nyní rozšiřuje NetworkManager, který se stává standardem u většiny linuxových distribucí. Dovoluje např. připojení k sítím se skrytým SSID, zjednodušuje také správu VPN připojení nebo možnost udělat z Raspberry Pi přístupový bod pro Wi-Fi.
 


reklama
reklama
reklama