www.svethardware.cz
>
>
>

Raspberry uvedlo malé Pi 3 Model A+ za $25

Raspberry uvedlo malé Pi 3 Model A+ za $25
, , aktualita
Raspberry představilo nový malý počítač rodiny Pi. Konkrétně jde o maličký Pi 3 Model A+, který je zmenšeninou většího Modelu B+. Nadále má 2,4GHz i 5GHz Wi-Fi, Bluetooth i čtyřjádrový 64bitový procesor.
K oblíbeným
reklama
V březnu letošního roku se objevil nový malý počítač Raspberry Pi 3 Model B+, který je nyní doplněn o jeho menší variantu Pi 3 Model A+. I když si zachovává spoustu jeho vlastností, zmenšení rozměrů (a snížení ceny) se pochopitelně neobešlo bez nějakých ústupků. Zatímco zůstává 1,4GHz 64bitový procesor Broadcom BCM2837B0 se čtveřicí jader Cortex-A53, operační paměť se snížila z 1 GB RAM na 512 MB, přičemž jde o typ LPDDR2. Potěší podpora bezdrátové sítě Wi-Fi až IEEE 802.11ac, tedy nejen na frekvenci 2,4 GHz, ale i 5 GHz. Dále je zde Bluetooth 4.2 LE, nicméně tentokrát se už budete muset obejít bez síťového portu RJ-45.
 
Raspberry Pi 3 Model A+
 
Stejně tak zmizela většina USB portů. Zatímco Model B+ má rovnou čtyři porty, zde je jen jediný. Naproti tomu zůstalo plnohodnotné HDMI nebo 40pinový GPIO. Stejně tak je zde CSI port pro fotoaparát, DSI port pro displej a kompozitní audio/video port. Samozřejmostí je také microSD slot pro vložení paměťových karet s operačním systémem. O napájení se stará adaptér s napětím 5 V a proudem 2,5 A. Novinka vás vyjde na $25 a dle společnosti bude ve výrobě minimálně do ledna 2023.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů