www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer končí provoz svého Game Store po 10 měsících

Razer končí provoz svého Game Store po 10 měsících
, , aktualita
Ne vždycky jde vše podle plánu a společnosti Razer se podle všeho s jejím obchodem s počítačovými hrami nevydařilo vše tak, jak doufala. Zavře ho totiž po pouhých 10 měsících od jeho spuštění.
K oblíbeným
reklama
Prodávat licence na nejrůznější obsah jiných a shrabávat za to provize je excelentní business model. Na tom stojí úspěchy většiny nejhodnotnějších společností. V případě počítačových her jsme tu pro tento účel měli dlouho především Steam, ale vypadá to, že stejně jako streamování videa a hudby, i zde to pochopilo obrovské množství společností a nabídka se začíná nepříjemně tříštit. Herní studia si začínají zakládat vlastní obchody mnohdy s exkluzivním obsahem. Svůj obchod si dokonce v dubnu 2018 založil i výrobce herních periferií, společnost Razer. Razer Game Store přeprodával klíče her ze Steamu a Uplay, neměl ale dlouhého trvání. Po pouhých 10 měsících totiž skončí a 28. únor 2019 bude jeho posledním dnem.
 
Razer Game Store
 
Společnost bohužel nezveřejnila, co je důvodem ukončení provozu, jen nastínila jakési změněné plány ve směrování společnosti, a že k distribuci obsahu budou využívány jiné kanály. Majitelé her pořízených přes tento systém o své hry nepřijdou, stejně tak budou dodány i předobjednané tituly. Slevové kódy nicméně bude nutné využít do 28. února. Společnost nicméně chce i nadále využívat svou virtuální měnu Razer Gold. Jakým způsobem to však v budoucnu bude, to zatím není jasné. Projekt Razer Silver se svými odměnami bude činný i nadále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková