reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Razer končí provoz svého Game Store po 10 měsících

18.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Razer končí provoz svého Game Store po 10 měsících
Ne vždycky jde vše podle plánu a společnosti Razer se podle všeho s jejím obchodem s počítačovými hrami nevydařilo vše tak, jak doufala. Zavře ho totiž po pouhých 10 měsících od jeho spuštění.
Prodávat licence na nejrůznější obsah jiných a shrabávat za to provize je excelentní business model. Na tom stojí úspěchy většiny nejhodnotnějších společností. V případě počítačových her jsme tu pro tento účel měli dlouho především Steam, ale vypadá to, že stejně jako streamování videa a hudby, i zde to pochopilo obrovské množství společností a nabídka se začíná nepříjemně tříštit. Herní studia si začínají zakládat vlastní obchody mnohdy s exkluzivním obsahem. Svůj obchod si dokonce v dubnu 2018 založil i výrobce herních periferií, společnost Razer. Razer Game Store přeprodával klíče her ze Steamu a Uplay, neměl ale dlouhého trvání. Po pouhých 10 měsících totiž skončí a 28. únor 2019 bude jeho posledním dnem.
 
Razer Game Store
 
Společnost bohužel nezveřejnila, co je důvodem ukončení provozu, jen nastínila jakési změněné plány ve směrování společnosti, a že k distribuci obsahu budou využívány jiné kanály. Majitelé her pořízených přes tento systém o své hry nepřijdou, stejně tak budou dodány i předobjednané tituly. Slevové kódy nicméně bude nutné využít do 28. února. Společnost nicméně chce i nadále využívat svou virtuální měnu Razer Gold. Jakým způsobem to však v budoucnu bude, to zatím není jasné. Projekt Razer Silver se svými odměnami bude činný i nadále.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama