www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností

Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností
, , aktualita
Razer představil novou verzi své mechanické herní klávesnice Razer BlackWidow Ultimate, která je vylepšena o odolnost proti polití vodou. Dokonce to potvrzuje certifikace IP54. Co dalšího novinka nabízí?
K oblíbeným
reklama
Odolnost proti polití byla vlastnost, kterou jsme u klávesnic značky Razer příliš často nevídali. To se však v poslední době začíná měnit. Minulý měsíc byla představena dvojice relativně cenově dostupných klávesnic Razer Cynosa Chroma a Chroma Pro, které kombinují membránovou technologii s odolností proti vodě. A nyní přichází nová generace modelu Razer BlackWidow Ultimate, což je vůbec první mechanická klávesnice této značka odolná proti polití. Klávesnice je také lépe chráněna proti vniknutí prachu, který zhoršuje funkčnost kláves i jejich životnost. Odolnost proti prachu i vodě potvrdily laboratorní testy, a tak si produkt vysloužil certifikaci IP54.

 
BlackWidow Ultimate využívá spínače Razer Green s aktivační silou 50 g a životností 80 milionů stisknutí. Každá klávesa má vlastní LED podsvícení, které si uživatel může přizpůsobit podle vlastních představ, nechybí přitom ani nejrůznější světelné efekty. Milovníci barviček však budou možná zklamaní, neboť je k dispozici jen jednobarevné zelené podsvícení. Všechny klávesy jsou plně programovatelné a veškeré nastavení, které uživatel provede, lze synchronizovat v cloudu díky službě Razer Synapse, takže o ně nepřijde ani při výměně klávesnice nebo počítače. Klávesnice podporuje „ultrapolling“ až 1 000 Hz, anti-ghosting a zvládne zaznamenat stisknutí až deseti kláves najednou.
Vzhledem k přítomnosti numerického bloku nepřekvapí rozměry 203 x 153 x 60 mm ani hmotnost 348 g (včetně kabelu). Nová generace mechanické herní klávesnice Razer BlackWidow Ultimate se začne prodávat do konce letošního roku a ponese cenovku 120 eur, v přepočtu 3 100 Kč.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů