www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností

Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností
, , aktualita
Razer představil novou verzi své mechanické herní klávesnice Razer BlackWidow Ultimate, která je vylepšena o odolnost proti polití vodou. Dokonce to potvrzuje certifikace IP54. Co dalšího novinka nabízí?
reklama
Odolnost proti polití byla vlastnost, kterou jsme u klávesnic značky Razer příliš často nevídali. To se však v poslední době začíná měnit. Minulý měsíc byla představena dvojice relativně cenově dostupných klávesnic Razer Cynosa Chroma a Chroma Pro, které kombinují membránovou technologii s odolností proti vodě. A nyní přichází nová generace modelu Razer BlackWidow Ultimate, což je vůbec první mechanická klávesnice této značka odolná proti polití. Klávesnice je také lépe chráněna proti vniknutí prachu, který zhoršuje funkčnost kláves i jejich životnost. Odolnost proti prachu i vodě potvrdily laboratorní testy, a tak si produkt vysloužil certifikaci IP54.

 
BlackWidow Ultimate využívá spínače Razer Green s aktivační silou 50 g a životností 80 milionů stisknutí. Každá klávesa má vlastní LED podsvícení, které si uživatel může přizpůsobit podle vlastních představ, nechybí přitom ani nejrůznější světelné efekty. Milovníci barviček však budou možná zklamaní, neboť je k dispozici jen jednobarevné zelené podsvícení. Všechny klávesy jsou plně programovatelné a veškeré nastavení, které uživatel provede, lze synchronizovat v cloudu díky službě Razer Synapse, takže o ně nepřijde ani při výměně klávesnice nebo počítače. Klávesnice podporuje „ultrapolling“ až 1 000 Hz, anti-ghosting a zvládne zaznamenat stisknutí až deseti kláves najednou.
Vzhledem k přítomnosti numerického bloku nepřekvapí rozměry 203 x 153 x 60 mm ani hmotnost 348 g (včetně kabelu). Nová generace mechanické herní klávesnice Razer BlackWidow Ultimate se začne prodávat do konce letošního roku a ponese cenovku 120 eur, v přepočtu 3 100 Kč.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář