www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností

Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností
, , aktualita
Razer představil novou verzi své mechanické herní klávesnice Razer BlackWidow Ultimate, která je vylepšena o odolnost proti polití vodou. Dokonce to potvrzuje certifikace IP54. Co dalšího novinka nabízí?
K oblíbeným
reklama
Odolnost proti polití byla vlastnost, kterou jsme u klávesnic značky Razer příliš často nevídali. To se však v poslední době začíná měnit. Minulý měsíc byla představena dvojice relativně cenově dostupných klávesnic Razer Cynosa Chroma a Chroma Pro, které kombinují membránovou technologii s odolností proti vodě. A nyní přichází nová generace modelu Razer BlackWidow Ultimate, což je vůbec první mechanická klávesnice této značka odolná proti polití. Klávesnice je také lépe chráněna proti vniknutí prachu, který zhoršuje funkčnost kláves i jejich životnost. Odolnost proti prachu i vodě potvrdily laboratorní testy, a tak si produkt vysloužil certifikaci IP54.

 
BlackWidow Ultimate využívá spínače Razer Green s aktivační silou 50 g a životností 80 milionů stisknutí. Každá klávesa má vlastní LED podsvícení, které si uživatel může přizpůsobit podle vlastních představ, nechybí přitom ani nejrůznější světelné efekty. Milovníci barviček však budou možná zklamaní, neboť je k dispozici jen jednobarevné zelené podsvícení. Všechny klávesy jsou plně programovatelné a veškeré nastavení, které uživatel provede, lze synchronizovat v cloudu díky službě Razer Synapse, takže o ně nepřijde ani při výměně klávesnice nebo počítače. Klávesnice podporuje „ultrapolling“ až 1 000 Hz, anti-ghosting a zvládne zaznamenat stisknutí až deseti kláves najednou.
Vzhledem k přítomnosti numerického bloku nepřekvapí rozměry 203 x 153 x 60 mm ani hmotnost 348 g (včetně kabelu). Nová generace mechanické herní klávesnice Razer BlackWidow Ultimate se začne prodávat do konce letošního roku a ponese cenovku 120 eur, v přepočtu 3 100 Kč.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková