www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Aspire One 751h: pokročilý netbook

Acer Aspire One 751h: pokročilý netbook
, , recenze
Dnes si předvedeme nový netbook Acer Aspire One 751h-w, jehož hlavním lákadlem je obrazovka o úhlopříčce 11,6" s rozlišením 1366 x 768 (WXGA), o němž si dnes většina modelů může nechat zdát. To částečně proto, že takové specifikace neodpovídají představám Microsoftu. K dispozici jsou 4 různě barevné modely, jež se zaměřují především na výdrž běhu na baterie.
K oblíbeným
reklama
Aspire One 751 od společnosti Acer je označen jako první netbook s obrazovkou o úhlopříčce 11,6". Zda je toto pravda, nebo ne, to nám může být srdečně jedno. Důležité je, že je vůbec v nabídce a jeho displej dosahuje rozlišení 1366 x 768, což je dost i na větší displeje a disponuje podsvícením pomocí LED.Dále se Acer na stránkách chlubí 5.1kanálovým zvukem s podporou Dolby Headphone, takže je nám hned jasné, že klasického zvuku se šesti kanály se nedočkáme. To je ostatně jasné už z toho, že netbook má pouze dva klasické zvukové výstupy pro 3,5mm jacky.

Netbook přichází zabalen v krabici, jíž se dá otevřít celé čelo, aby se tak netbook mohl snadno vybalit. Uvnitř jsou dvě patra - v prvním je samotný netbook chráněný okolním papírovým rámečkem a netkaným materiálem a v druhém máme veškeré příslušenství.

Model
Acer Aspire One 751h-w
Procesor
Intel Atom Z520
Frekvence apod.
512kB L2 cache, 1,22 GHz, 533MHz FSB
Čipová sada
Intel US15W Express
RAM
1 GB Nanya DDR2 667/800 MHz SDRAM
Pevný disk
Hitachi HTS543216L9SA00 - 160GB, 5400 RPM, SATA 3Gbps
Úhlopříčka displeje
Acer CrystalBrite - 11,6 palců, LED podsvícení
Rozlišení displeje
WXGA - 1366 x 768
Grafická karta
Intel GMA 500
Zvuková karta
Realtek HD Audio
Mechanika
není
Reproduktory
stereo
Zvukové výstupy
1x Line-Out, 1x mikrofon
Polohovací zařízení
touchpad, dvě tlačítka
PS/2
není
USB/eSATA
3x USB 2.0
Výstup na externí monitor
D-Sub
S-Video výstup (TV out)
není
Express Card / PCMCIA
není
FireWire (IEEE 1394)
není
Čtečka karet
Čtečka paměťových karet "Multi-in-1" - SD, xD, Memory Stick, Multimedia Card
Bluetooth
Bluetooth 2.0 + EDR (Enhanced Data Rate)
Infra port
ne
Bezdrátová rozhraní
volitelně UMTS/HSPA umožňující až 7,2 Mb/s HSDPA a 2 Mb/s HSUPA
Atheros AR5007EG - WiFi 802.11b/g
Modem
ne
LAN
10/100 Mbps Fast Ethernet
Webkamera
Acer Crystal Eye, podpora technologie Acer PrimaLite + mikrofon
Speciální výbava
není
Otvor pro zámek Kensington
ano
Typ baterie
24,4 W, 2200 mAh 3 článková Li-ion baterie
57,7 W, 5200 mAh 6 článková Li-ion baterie
Deklarovaná výdrž baterie
4 hodiny na 3článkovou baterii, 8 hodin na 6článkovou
Rozměry
284 x 198 x 25,4 mm
Hmotnost
1,25 kg se 3 článkovou baterií
1,35 kg se 6 článkovou baterií
Operační systém
Microsoft Windows XP Home Edition

Můžeme tedy z tabulky jasně vyčíst, že tento netbook sází na platformu Poulsbo reprezentovanou čipovou sadou Intel US15W Express a procesorem Intel Atom Z520. Tato kombinace nás svým výkonem rozhodně nenadchne. Vynahradíme si to ale nízkou spotřebou, která u čipové sady nedosahuje ani na 2,5 W. Procesor Atom Z520 dle informací Aceru pracuje na 1,22 GHz, ale Intel udává 1,33 GHz, takže uvidíme, co je pravdou. Jako operační paměť se uplatní jeden 1GB modul DDR2 od firmy Nanya, jejž nebude možné ale doplnit o další, pouze vyměnit.

Aspire One 751h má dále poměrně široké možnosti konektivity, i když v něčem zastaralé. Například rozhraní Ethernet je tu pouze standardu Fast (tedy max. 100 Mbps), Wi-Fi od Atherosu je kompatibilní se standardy 802.11b/g a dočkáme se standardního Bluetooth. Volitelně si můžeme dokoupit ale modul UMTS/HSPA umožňující až 7,2 Mb/s HSDPA a 2 Mb/s HSUPA.

Další možná speciální výbava tu není. Webkamerka se v dnešních netboocích stala standardem a zde to je Acer Crystal Eye s blíže neupřesněným rozlišením. Čtečka karet přečte celkem čtyři typy karet - SD, xD, Memory Stick a Multimedia Card.

A co se týče dalších volitelných záležitostí, pak Acer nabízí dvě baterie - jednu se třemi články a kapacitou 2200 mAh, zatímco druhou se šesti články a 5200 mAh. Výhodou té druhé je dvojnásobná výdrž počítače, nevýhoda ale vězí v hmotnosti větší o 100 gramů a také se zvětší celkové tělo přístroje. Pak si můžeme vybrat mezi čtyřmi zbarveními - bílý (Seashell), červený (Ruby), modrý (Sapphire) či černý (Diamond).

Acer také nabízí dodatečné samostatné příslušenství šité na míru těmto netbooků. Jde o ochranné pouzdro pro přenášení, náhradní baterie i AC adaptér, externí pevné disky a CD/DVD mechaniky.


Příslušenství


Základní příslušenství je tu ale pouze to, které nemůžeme postrádat. Jedná se o různé letáky a také tiskoviny s informacemi o záruce a vedle nich malinký AC adaptér schopný dodávat 30 W, což napovídá, jak malou bude mít tento přístroj spotřebu (zde musíme uvážit potřeby napájení a dobíjení baterie dohromady).
Baterie


Nám dodaný model byl vybaven šestičlánkovou Li-Ion baterií s kapacitou 5200 mAh, s níž má vydržet pracovat až 8 hodin.Baterie se do netbooku zasouvá zezadu, a tvoří tak část jeho základny. V tomto případě také vyčnívá kus za ni, svým tělem tvoří jakýsi podstavec, díky němuž má klávesnice menší náklon dopředu a v neposlední řadě se za ni netbook může i dobře a pohodlně chytit do ruky.


Software


Dodávaný software zde není nijak velkorysý a vesměs se jedná o firemní aplikace, volně šiřitelný software, nebo zkušební verze v podobě McAfee Internet Security Suite. Posuďte sami podle výpisu:

Základní:
 • Acer eRecovery Management
 • Microsoft Works SE 9 with Office Home and Student 2007 Trial
 • Google Toolbar
 • Google Desktop
 • Google Setup
 • Adobe Reader 9
 • Adobe Flash Player 10
 • Microsoft .NET Framework 2.0
 • Customized Internet Explorer 7.0
 • eSobi
 • Carbonite online backup
 • McAfee Internet Security Suite (60denní zkušební verze)
 • Windows Media Player 10
 • Acer Game Zone

Communication/ISP applications:
 • Acer Video Conference Manager 4.0
 • Windows Live Essentials — Wave 3 (Mail, Photo Gallery, Live Messenger, Writer)
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře