reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus VG248QE: hráči, zbystřete!

8.4.2013, Pavel Kovač, recenze
Asus VG248QE: hráči, zbystřete!
Patříte mezi fanoušky her? Chcete mít ultimátní plynulost? Pak je tu nový 144Hz Asus, který z her udělá nový zážitek. Perfektní plynulost, dobrá ergonomie a rychlá 1ms odezva! Jak si poradil s našimi testy?

Asus VG248QE


Nejprve se podíváme na konstrukci a ergonomii. Právě konstrukce je totiž na herní monitor až nečekaně dobrá. Monitor totiž obsahuje klasickou nohu, která umožňuje zdvih, pivot a slušný náklon. Ale konstrukce není vše. Hodně zajímavé jsou také parametry (tedy alespoň oněch 144 Hz).

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Také se vám sbíhají sliny na mazanec? Pozdě, už je snědený. Ale zpět k monitoru. Při prvním pohledu si můžete všimnou pár základních vlastností. Rámeček je lesklý a zrovna dvakrát pevný není. Stále je však lepší než "bezrámečkové" modely. Dále tu je noha, která je relativně masivní a pevná. Také si můžete všimnout tlačítek, která jsou klasická mikrospínačová.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


I při důkladném čistění je rámeček docela dost upatlaný. Použil jsem standardní čistidlo na plasty/LCD a stejně se vyleštit rámeček nepovedl. Je sice fakt, že testovaný kus již prošel hodně rukama (dle stavu krabice a obsahu), ale to jej ve výsledku ani moc neomlouvá. Zkrátka s otisky prstů na rámečku se musíme smířit.
Náklon monitoru


Náklon monitoru není až tak špatný. Dokonce monitor i při nastavení polohy slušně drží na stole. Noha je dostatečně těžká na to, aby to zvládla.
Ovládací prvky


Po usilovném čistění se povedlo vyčistit alespoň kousek kolem tlačítek. Ta jsou umístěna na spodním okraji a v noci nejsou bohužel moc vidět. Naštěstí není problém si zapamatovat jejich polohu a prostým položením čtyř prstů na čtyři tlačítka máte nad OSD dobrou kontrolu.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Zadní strana monitoru je také lesklá. Na testovaném kusu je vidět už i hodně škrábanců. Pokud chcete sundat nohu, musíte odstranit gumové záslepky na šroubech, které jsou přilepeny.
Konektory


Jako konektory výrobce zvolil DVI, HDMI i DisplayPort. Zcela vynechal D-Sub, který by stejně u takto velkého monitoru s 144 Hz byl vlastně k ničemu. Analogový signál by zkrátka nezvládl vykreslit takové rozlišení se 144 Hz v dostatečné kvalitě.Dodávané příslušenství:

  • DVI kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

V balení toho moc nenajdete.


Asus VG248QE
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
24" (16:9)
Ideální odezva
1 ms (gtg)
Jas
350 cd/m2
Kontrast (dynamický)
NA:1 (80 000 000:1)
Výrobní technologie
TN
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
170° / 160°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
8 bitů (6 bitů + 2 bity FRC)
Rozteč bodů
0,2768 mm
Nativní rozlišení
1920×1080
Vestavěné reproduktory
Ne
USB HUB
Ne
Vstupy
DVI, HDMI, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
Ano
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
5,5 kg
Norma TCO
N/A
Pivot
Ano
Spotřeba
45 W
Rozměry
569×499×231 mm
Různé variace tohoto modelu
Ne
Speciální vlastnosti
144 Hz + NVIDIA 3D Vision
reklama