www.svethardware.cz
>
>
>
>

Canon i-SENSYS MF3010: laser za hubičku

Canon i-SENSYS MF3010: laser za hubičku
, , recenze
Další multifunkcí, která se k nám dostala do redakce, je Canon i-SENSYS MF3010. Jde o nejlevnější laserovou multifunkci této značky s černobílým tiskem a barevným skenerem. Podíváme se, co dokáže nabídnout za cenu zhruba 3000 Kč s DPH.
K oblíbeným
reklama
Dnešní recenze se podívá na nejlevnější laserovou multifunkci z dílen společnosti Canon. Jedná se o model i-SENSYS MF3010. Má zvláštní hranatý černý design s lesklou přídí (na kterou se hodně chytá prach) a naopak matnějším zbytkem. Tato multifunkce zvládá jen černobílý tisk a nepodporuje duplexní tisknutí. Na horní straně najdete skener a celý přístroj tak může fungovat jako kopírka. Ocenit je třeba zejména velmi malé rozměry, multifunkce je opravdu velmi kompaktní, až byste nevěřili, že jde o laserovou tiskárnu, navíc se skenerem.Na přední straně vidíte dole zásobník až na 150 listů, nad ním je výklopný nástavec a zarážka papíru. Vlevo dole (z tohoto pohledu) vidíte tlačítko pro zapnutí tiskárny. Pokud jste zvyklí na inkoustové tiskárny, asi vás překvapí zvláštní hlučnost.

Zásobník na 150 listů je výklopný směrem dolů se třemi zarážkami. Oproti inkoustovým tiskárnám si musíte zvyknout na to, že se bude tisknout na horní a nikoli spodní stranu (a také to, že papír vyjede z tiskárny potištěnou stranou dolů).

Nahoře je pak výklopný nástavec a zarážka papíru zabraňující jeho vylétnutí.

Horní panel se skenerem lze vyklopit směrem nahoru. Dole je podavač vytištěných papírů.

Tento podavač můžete také vyklopit směrem vzhůru a přichytit jej k hornímu panelu. Díky tomu pak máte přístup k toneru.

Dole je vidět základní toner dodávaný s tiskárnou označený jako 725 Starter. Podle Canonu vydrží na 700 stran. Normální tonery 725 mají ale vyšší kapacitu a výdrž až na 1600 stran.

Přední LCD panel je schopen zobrazit jen základní digitální číslice a písmena. První tlačítko vybírá mezi prioritou rychlosti a kvality. Druhé tlačítko pak umožňuje přepínat mezi různými úpravami kopírování. Prvně je tu nastavení sytosti, pak možnosti tisku dvou stran na jeden papír a jako poslední zvětšení a zmenšení počtu kopií. Pro ovládání těchto vlastností pak slouží dvě tlačítka "minus" a "plus". Červené tlačítko ruší aktuálně zpracovávanou úlohu, zelené pak zahajuje kopírování.

Odklopením horního víka se dostanete ke skeneru. Vůle víka je minimální, což vylepšuje dojem dílenského zpracování, na druhou stranu není možno s tímto skenerem skenovat tlusté knihy.

Zezadu je jen zdířka pro připojení k elektrické síti a USB kabelu. Bohužel jak je už u Canonu zvykem (ale také u některých řad tiskáren jiných výrobců), nenajdete v balení USB kabel, takže ten musíte dokoupit. Proč tak levnou záležitost Canon ani někteří jiní výrobci nepřibalují, je mi záhadou. Zbytečně se tak vše jen komplikuje.

V dalších kapitolách se podíváme na software i praktické výsledky skenování a tisknutí.

Technické specifikace: Canon i-SENSYS MF3010
Tiskárna
Technologie tisku-
Max. rozlišení1200×600 dpi (priorita rychlosti 600×400 dpi)
Rychlost tisku A4 černobíle18 str/min
Rychlost tisku A4 barevně-
Doby výtisku prvního dokumentu7,8 s
Tiskové kazetykazeta 725 (max. 1600 stran)
Duplexní tiskne
Podporovaná gramáž papíru60 - 163 g/m2
Zásobník papíru150 listů
Kopírka
Max. rychlost18 str/min
Max. rozlišení600×600 dpi
Doby výtisku prvního kopie12 sekund
Skener
Max. rozlišení600×600 dpi (interpolované 9600×9600 dpi)
Snímač-
RozhraníTWAIN, WIA
Barevná hloubka24 bitů
Rychlost skenování černobílé3 sekundy / list
Rychlost skenování barevné8 sekund / list
Ostatní
Spotřeba960 W (maximálně), 450 W (při provozu), 1,4 W (sleep)
Rozměry372 × 276 × 254 mm
Hmotnost8,2 kg
PřipojeníUSB 2.0
LCD displej-
Hluk43 dB(A) v pohotovosti, 65,3 dB(A) při provozu, 50,4 dB (akustický tlak)
Dodaný software Presto! PageManager, Canon MF Toolbox
reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů