Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Choiix Power Fort: dobíjení na cestách

23.6.2010, Jan Vítek, recenze
Choiix Power Fort: dobíjení na cestách
Pokud vás často na cestách trápí nízká výdrž GPS navigace či mobilního telefonu, který není kde dobít, máte dvě možnosti. Buď si pořídíte do zásoby další baterie, což vždy není možné, nebo si pořídíte třeba Choiix Power Fort, mobilní dobíjecí stanici.
Kapitoly článku:
  1. Choiix Power Fort: dobíjení na cestách
  2. Testy a závěrečné hodnocení
Firmu Choiix můžeme ale označit spíše za odnož Cooler Masteru, který si ji založil jako vedlejší značku podobně jako CM Storm. My jsme si ji a její nabídku představili v samostatném článku.

Její Choiix Power Fort není jen dobíjecí stanice, ale může fungovat i jako příruční svítilna využívající tři bílé vysokosvítivé diody. To je spíše jen bonusová funkce, která ale může přijít na cestách vhod, pokud nevlastníte třeba čelovku. My si však budeme všímat hlavní funkce tohoto produktu, a sice dobíjení zařízení pracujících s napětím 5 V.
Power Fort nám přišel v průhledném plastovém obalu, kde byla samotná nabíječka vystavena na obdiv a její příslušenství se skrývalo v papírové krabici.

Produkt
Choiix Power Fort (Black Advanced Version)
Kapacita
2700 mAh / 10 Wh
Dobíjení stanice
5 V / 1 A
Výstup
5 V / 1 A
Baterie
Lithium-Polymer
Doba nabíjení
3 až 4 hodiny
Rozměry
110 x 64 x 12 mm
Hmotnost
102 g
Verze
Power Fort 10Whrs Black Standard Version
Power Fort 10Whrs Black Advanced Version
Power Fort 10Whrs White Standard Version
Power Fort 10Whrs White Advanced Version

K dispozici máme 2700 mAh s napětím 5 V a maximálním odběrem 5 W. Zakoupit si můžeme Power Fort ve 4 verzích, jež se liší barvou a výbavou. K verzi Standard dostaneme kromě nabíječky jen cestovní pouzdro a pak 2 USB kabely (jeden pro dobíjení stanice a druhý pro připojené zařízení). Nebo si můžeme připlatit za verzi Advanced, s níž získáme navíc síťový adaptér s vyměnitelnými zástrčkami (Evropská Unie, USA, Velká Británie a Austrálie), k tomu adaptér do zapalovače automobilu a další měkké cestovní pouzdro. Vše přehledně ukazují produktové stránky Choiix.Samotné zařízení připomíná spíše mobilní pevný disk, ovšem z omylu nás vyvedou dva konektory USB - jeden normální a jeden v mini provedení. Seshora je Power Fort černý a lesklý zezdola šedý, matný a trochu pogumovaný. Nahoře je také kromě loga Choiix v opačném rohu černé tlačítko, jímž se rozsvítí trojice bílých diod.Ty se nachází na druhé straně pod čirým plastovým krytem a jsou namířeny šikmo vzhůru (s adaptérem položeným na "znak"). Z tohoto pohledu také můžeme vidět uložení zmíněných USB konektorů a základní specifikace na nalepeném štítku.


- klikněte pro zvětšení -

A nakonec se na této stránce podívejme na základní příslušenství. Tam patří 2 měkká černá pouzdra s provázkem pro stažení (jedno menší a jedno větší), pak dvojice asi metrových USB kabelů (jeden má koncovku mini a druhý micro), adaptér do zapalovače také s USB konektorem a nakonec stejně vybavený síťový adaptér (5 V / 1 A) s vyměnitelnými zástrčkami. Na fotografii je ze čtyřech dodávaných pouze verze pro země Evropské Unie (kromě Velké Británie).