www.svethardware.cz
>
>
>
>

CM Storm Power-RX: XXL podložka pro hráče

CM Storm Power-RX: XXL podložka pro hráče
, , recenze
Společnost Cooler Master vyrábí pod značkou CM Storm řadu podložek pod myš, z níž si dnes vyzkoušíme velkou Power-RX, která má mimo jiné zajistit přesnou práci s myší. Podívejme se tedy na to, co vše nám Power-RX nabídne.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Cooler Master CM Storm Power-RX
  2. Zkušenosti z provozu a závěr
reklama
Cooler Master má v nabídce své dceřiné společnosti CM Storm řadu různých podložek pod myš, z nichž často v testech myší využíváme model Weapon of Choice M4 SSK. Ta je v porovnání s dnes zkoumanou Power-RX naprosto odlišná. Konkrétně je vyšší, ale jinak menší a má velmi tvrdý povrch, zatímco Power-RX je měkká, tenká a velmi velká.
- klikněte pro zvětšení -


CM Storm Power-RX je tak poddajná, že ji výrobce dodává srolovanou v pevném tubusu, jehož malá červeno-černá visačka je vyrobena ze stejného materiálu jako sama podložka. Toto balení bude jistě užitečné i po vybalení podložky, třeba pro přenášení různých dokumentů (až 37 cm širokých).

Specifikace nám odhalí její základní vlastnosti:


Model
CM Storm Power-RX (SGS-8000-KRSL1)
Rozměry
450 x 350 x 2,5 mm
Hmotnost
Ikona Odkaz na databázi
Materiál
silikonová základna
pogumovaná textilie


Podložka je tedy velmi velká, zhruba jako dvě běžné, na tloušťku má pouze 2,5 mm, ovšem i tak je těžká. To je důležité pro to, aby si na stůl dobře sedla. Výrobce také myslel i na to, aby při balení byla vhodně srolována, čili vrchní stranou navenek, díky čemuž nebudou po rozprostření odstávat její okraje od stolu. Čeho si také všimneme ihned po rozbalení, je neurčitý zápach, který má na svědomí s největší pravděpodobností samotný červený silikon. Po pár dnech používání však dojde k jeho výraznému útlumu.Zpracování podložky


Máme tu tedy velmi velkou a tenkou podložku, jejíž spodní část je vyrobena z jasně červeného silikonu a vrchní zase z textilie, která byla něčím napuštěna, aby se sjednotil její povrch a myši po ní dobře klouzaly. Okraje navíc výrobce dle svých vlastních slov zaoblil tak, aby se kabel myši za ně nezachytával, což by jednak omezovalo v pohybu a potom by se okraje mohly snadno rozedřít. Nicméně to se může snadno stát i tak, ale v této recenzi bohužel nemůžeme přijít na to, kolik toho Power-RX vydrží.
- klikněte pro zvětšení -


Design podložky je jednoduchý a na herní model ještě celkem střízlivý. Máme tu jen červeno-bílá loga, jež by se nemusela brzy sedřít, neboť nejsou na zrovna moc exponovaných místech.

Spodní červená část vyrobená ze silikonu tvoří většinu celé podložky. Jen díky ní, jejímu povrchu a hmotnosti, nám Power-RX dokonale přilne ke stolu, kde bude sedět absolutně bez hnutí. I na ní je umístěno logo Power-RX, ovšem při pohledu zespoda si můžeme všimnout i něčeho jiného.
- klikněte pro zvětšení -


Tím jsou otřepy vrchní textilní vrstvy, jež jsou v této podobě zatím jen mírnou vadou na kráse, ovšem není jasné, zda se materiál nebude časem víc a víc párat. Zkusil jsem tomu trošku pomoci, ovšem i když odpadlo pár vláken, nevypadalo by to, že by se podložka měla tendenci párat dále.

Dále už není co zkoumat, takže se podíváme na to, jak se na ní rejdí s myší.
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek