Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CM Storm Power-RX: XXL podložka pro hráče

17.1.2013, Jan Vítek, recenze
CM Storm Power-RX: XXL podložka pro hráče
Společnost Cooler Master vyrábí pod značkou CM Storm řadu podložek pod myš, z níž si dnes vyzkoušíme velkou Power-RX, která má mimo jiné zajistit přesnou práci s myší. Podívejme se tedy na to, co vše nám Power-RX nabídne.
Kapitoly článku:
  1. Cooler Master CM Storm Power-RX
  2. Zkušenosti z provozu a závěr
Cooler Master má v nabídce své dceřiné společnosti CM Storm řadu různých podložek pod myš, z nichž často v testech myší využíváme model Weapon of Choice M4 SSK. Ta je v porovnání s dnes zkoumanou Power-RX naprosto odlišná. Konkrétně je vyšší, ale jinak menší a má velmi tvrdý povrch, zatímco Power-RX je měkká, tenká a velmi velká.- klikněte pro zvětšení -


CM Storm Power-RX je tak poddajná, že ji výrobce dodává srolovanou v pevném tubusu, jehož malá červeno-černá visačka je vyrobena ze stejného materiálu jako sama podložka. Toto balení bude jistě užitečné i po vybalení podložky, třeba pro přenášení různých dokumentů (až 37 cm širokých).

Specifikace nám odhalí její základní vlastnosti:

Model
CM Storm Power-RX (SGS-8000-KRSL1)
Rozměry
450 x 350 x 2,5 mm
Hmotnost
Ikona Odkaz na databázi
Materiál
silikonová základna
pogumovaná textilie

Podložka je tedy velmi velká, zhruba jako dvě běžné, na tloušťku má pouze 2,5 mm, ovšem i tak je těžká. To je důležité pro to, aby si na stůl dobře sedla. Výrobce také myslel i na to, aby při balení byla vhodně srolována, čili vrchní stranou navenek, díky čemuž nebudou po rozprostření odstávat její okraje od stolu. Čeho si také všimneme ihned po rozbalení, je neurčitý zápach, který má na svědomí s největší pravděpodobností samotný červený silikon. Po pár dnech používání však dojde k jeho výraznému útlumu.Zpracování podložky


Máme tu tedy velmi velkou a tenkou podložku, jejíž spodní část je vyrobena z jasně červeného silikonu a vrchní zase z textilie, která byla něčím napuštěna, aby se sjednotil její povrch a myši po ní dobře klouzaly. Okraje navíc výrobce dle svých vlastních slov zaoblil tak, aby se kabel myši za ně nezachytával, což by jednak omezovalo v pohybu a potom by se okraje mohly snadno rozedřít. Nicméně to se může snadno stát i tak, ale v této recenzi bohužel nemůžeme přijít na to, kolik toho Power-RX vydrží.
- klikněte pro zvětšení -


Design podložky je jednoduchý a na herní model ještě celkem střízlivý. Máme tu jen červeno-bílá loga, jež by se nemusela brzy sedřít, neboť nejsou na zrovna moc exponovaných místech.

Spodní červená část vyrobená ze silikonu tvoří většinu celé podložky. Jen díky ní, jejímu povrchu a hmotnosti, nám Power-RX dokonale přilne ke stolu, kde bude sedět absolutně bez hnutí. I na ní je umístěno logo Power-RX, ovšem při pohledu zespoda si můžeme všimnout i něčeho jiného.
- klikněte pro zvětšení -


Tím jsou otřepy vrchní textilní vrstvy, jež jsou v této podobě zatím jen mírnou vadou na kráse, ovšem není jasné, zda se materiál nebude časem víc a víc párat. Zkusil jsem tomu trošku pomoci, ovšem i když odpadlo pár vláken, nevypadalo by to, že by se podložka měla tendenci párat dále.

Dále už není co zkoumat, takže se podíváme na to, jak se na ní rejdí s myší.