www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Creative GigaWorks T3: překvapivé reproduktory

Creative GigaWorks T3: překvapivé reproduktory
, , recenze
Creative GigaWorks T3 představují nejlepší reproduktorový stereo systém v produkci Creative. Společnost byla poslední dobou známá spíše průměrnou kvalitou svých výrobků, ale nyní se blýská na lepší časy. Nové GigaWorks T3 jednoznačně překvapily.
Kapitoly článku:
  1. Creative GigaWorks T3: překvapivé reproduktory
  2. Bližší pohled
  3. Jak to celé hraje?
  4. Závěr
reklama
Creative T3 GigaWorks patří do vyšší kategorie počítačových reproduktorů, takže všichni zájemci o trochu lepší zvuk se musí připravit i na o něco vyšší cenu, než je v našich luzích a hájích obvyklé. Model T3 představuje pomyslný vrchol v nabídce Creative v oblasti systémů 2.1, což znamená dva menší satelity, jeden velký basový reproduktor a nadstandardní dílenské zpracování. Creative si cení tento set reproduktorů na něco málo přes 4 000 Kč včetně DPH, což není málo a díky ceně se přímo vybízí srovnání s konkurenčními Logitech Z-2300.


Creative GigaWorks T3


Náhodou jsou zmíněné reproduktory z dílen Logitechu již nějakou dobu na mém stole, takže srovnání bude založeno na poměrně dlouhodobém poslechu. Logitech Z-2300 ve své době představovaly špičku v segmentu bakelitových počítačových stereoreproduktorů, za které připlatili všichni, kteří nechtěli poslouchat levnější a někdy opravdu hrůzostrašné výrobky. Zapomeňte na různé THX certifikace a podobné marketingové bláboly nezaručující vůbec nic. Je jasné, že reproduktory k počítači nelze objektivně seřadit o otestovat, ale rozdíly mezi jednotlivými modely jsou, a to dost výrazné.

Nedávno jsem měl na test počítačové repro Bose Companion 5, které se mi opravdu líbily a nebýt menší mušky v podobě dle mého názoru trochu měkčím basům, jednalo by se o ideál k hernímu počítači (ne, nearfield monitory je nenahradí, jsou příliš specifické). Muzika na nich byla velmi poslouchatelná a opravdu bavila. Cena modelu byla ovšem příliš vysoká a člověk si rozmyslí, zda si místo tak brutálního přeplatku nepořídí malý netbook pro brouzdání na internetu nebo přehrávání filmů na televizi v obývacím pokoji.


Bose Companion 5

Jejich hlavní problém tkvěl paradoxně v jejich snadném připojení přes USB, kdy byl signál převeden až v DAC reproduktorů. Bohužel kompatibilita tohoto systému je nevalná a já jsem narazil na dva případy, které mne nakonec od koupě systému odradily. První se týkal absolutní nemožnosti rozchodit zvuk na tabletu Lenovo a následně to nebylo lepší ani na notebooku HP. Logitech Z-2300 tedy zůstaly doma.

Creative GigaWorks T3 spadají do kategorie lepších, ale ne drahých reproduktorů, které by měly splnit očekávání kvalitního ozvučení. Ve spojení s kvalitní zvukovou kartou s adekvátním analogovým výstupem se může stát stabilním základem. Pokud se vám nechce investovat do samostatné zvukové karty, tak nezoufejte, protože většina současných kodeků integrovaných na základních deskách je už dostačujících. Propojení je realizováno klasickým kabelem jack to cinch, takže jsou reproduktory kompatibilní se vším, co má 3.5 mm výstup.

Duel Logitech Z-2300 vs. Creative GigaWorks T3 bude souboj dvou konstrukcí, kde jeden systém disponuje o poznání menší basovou jednotkou a menšími satelity. Když jsem si oba subwoofery umístil na sebe, dostal jsem regulérní obavu, jak něco tak malého může basovat. Překvapení se tentokráte konalo a jsem rád, že už konečně nemusím při hodnocení zavírat oči a strkat ucpávky do uší, případně laborovat nekonečné minuty s ekvalizérem.

reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek