www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Creative GigaWorks T3: překvapivé reproduktory

Creative GigaWorks T3: překvapivé reproduktory
, , recenze
Creative GigaWorks T3 představují nejlepší reproduktorový stereo systém v produkci Creative. Společnost byla poslední dobou známá spíše průměrnou kvalitou svých výrobků, ale nyní se blýská na lepší časy. Nové GigaWorks T3 jednoznačně překvapily.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Creative GigaWorks T3: překvapivé reproduktory
  2. Bližší pohled
  3. Jak to celé hraje?
  4. Závěr
reklama
Creative T3 GigaWorks patří do vyšší kategorie počítačových reproduktorů, takže všichni zájemci o trochu lepší zvuk se musí připravit i na o něco vyšší cenu, než je v našich luzích a hájích obvyklé. Model T3 představuje pomyslný vrchol v nabídce Creative v oblasti systémů 2.1, což znamená dva menší satelity, jeden velký basový reproduktor a nadstandardní dílenské zpracování. Creative si cení tento set reproduktorů na něco málo přes 4 000 Kč včetně DPH, což není málo a díky ceně se přímo vybízí srovnání s konkurenčními Logitech Z-2300.


Creative GigaWorks T3


Náhodou jsou zmíněné reproduktory z dílen Logitechu již nějakou dobu na mém stole, takže srovnání bude založeno na poměrně dlouhodobém poslechu. Logitech Z-2300 ve své době představovaly špičku v segmentu bakelitových počítačových stereoreproduktorů, za které připlatili všichni, kteří nechtěli poslouchat levnější a někdy opravdu hrůzostrašné výrobky. Zapomeňte na různé THX certifikace a podobné marketingové bláboly nezaručující vůbec nic. Je jasné, že reproduktory k počítači nelze objektivně seřadit o otestovat, ale rozdíly mezi jednotlivými modely jsou, a to dost výrazné.

Nedávno jsem měl na test počítačové repro Bose Companion 5, které se mi opravdu líbily a nebýt menší mušky v podobě dle mého názoru trochu měkčím basům, jednalo by se o ideál k hernímu počítači (ne, nearfield monitory je nenahradí, jsou příliš specifické). Muzika na nich byla velmi poslouchatelná a opravdu bavila. Cena modelu byla ovšem příliš vysoká a člověk si rozmyslí, zda si místo tak brutálního přeplatku nepořídí malý netbook pro brouzdání na internetu nebo přehrávání filmů na televizi v obývacím pokoji.


Bose Companion 5

Jejich hlavní problém tkvěl paradoxně v jejich snadném připojení přes USB, kdy byl signál převeden až v DAC reproduktorů. Bohužel kompatibilita tohoto systému je nevalná a já jsem narazil na dva případy, které mne nakonec od koupě systému odradily. První se týkal absolutní nemožnosti rozchodit zvuk na tabletu Lenovo a následně to nebylo lepší ani na notebooku HP. Logitech Z-2300 tedy zůstaly doma.

Creative GigaWorks T3 spadají do kategorie lepších, ale ne drahých reproduktorů, které by měly splnit očekávání kvalitního ozvučení. Ve spojení s kvalitní zvukovou kartou s adekvátním analogovým výstupem se může stát stabilním základem. Pokud se vám nechce investovat do samostatné zvukové karty, tak nezoufejte, protože většina současných kodeků integrovaných na základních deskách je už dostačujících. Propojení je realizováno klasickým kabelem jack to cinch, takže jsou reproduktory kompatibilní se vším, co má 3.5 mm výstup.

Duel Logitech Z-2300 vs. Creative GigaWorks T3 bude souboj dvou konstrukcí, kde jeden systém disponuje o poznání menší basovou jednotkou a menšími satelity. Když jsem si oba subwoofery umístil na sebe, dostal jsem regulérní obavu, jak něco tak malého může basovat. Překvapení se tentokráte konalo a jsem rád, že už konečně nemusím při hodnocení zavírat oči a strkat ucpávky do uší, případně laborovat nekonečné minuty s ekvalizérem.

reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek