reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Creative S2 Wireless: bezdrátové reproduktory

21.9.2010, Petr Štefek, recenze
Creative S2 Wireless: bezdrátové reproduktory
Creative nám přináší reproduktory, které propojíte s libovolným zdrojem hudby pomocí technologie Bluetooth. Můžeme si přát více? Pojďme se nyní podívat na to, jak hrají a fungují ve světě filmů, hudby a počítačových her.
Kapitoly článku:
  1. Creative S2 Wireless: bezdrátové reproduktory
  2. Bližší pohled
  3. Jak to celé hraje?
  4. Závěr
Creative je společností, která nás s železnou pravidelností zásobuje novými a novými výrobky z oblasti zvukových karet, reproduktorů a v neposlední řadě také přehrávačů. V myslích českých hráčů, respektive uživatelů počítačů, jsou v oblasti reprosoustav zafixovány převážně dvě firmy, a to právě Creative a konkurenční Logitech. Dneska si vezmeme na paškál bezdrátový model Creative, který je pro mne takovým menším překvapením, co se týká samotné funkčnosti.


Creative S2 Wireless je poměrně zvláštní produkt. Z přehršle reproduktorů vyhlédl tento model kvůli jeho „bezdrátovosti“. Těšil jsem se tedy na bezdrátové satelity a „zadrátovanou“ hlavní jednotku subwooferu se zesilovačem. Překvapením ovšem bylo, že po vybalení jsem doslova „koukal“ na dráty k satelitům od hlavní jednotky a přemýšlel, co jsem zanedbal. Pohled na krabici mne přitom ujistil, že mi domů došel ten správný model reproduktorů.

Chyba byla samozřejmě pouze v mém chápání toho, co že přídomek „wireless“ může vše znamenat. Absence signálového kabelu a naopak přítomnost malého USB Bluetooth mě jasně přesvědčil o tom, s čím budu mít tu čest. Bezdrátově je veden pouze signál do hlavní jednotky skrze USB adaptér, který jednoduše zapojíte do USB portu vašeho notebooku nebo stolního počítače.

Reproduktory tak budou hrát, i když s notebookem odejdete od stolu. K čemu je to dobré? Inu, to je těžká otázka. Po docela dlouhém přemýšlení jsem došel k závěru, že v podstatě k ničemu kromě situace, kdy sedíte s notebookem na sedačce a pouštíte si mp3 například na nějaké improvizované domácí párty a reproduktory vám vesele vyhrávají do prostoru.Pokud plánujete pořízení těchto reproduktorů ke klasickému stolnímu počítači, raději hledejte v jiných vodách, kde za tuto specialitu nebudete připlácet. Jak vidíme na schématu, připojit můžeme také mp3 přehrávač nebo mobil skrze klasický linkový vstup na satelitu. Omezení tedy existují pouze na straně zdrojových zařízení, jež musí disponovat stereo výstupem, který lze pomocí kabelu konvertovat do 3.5 mmm jacku.

Pokud začnete reprosoustavu využívat v denním provozu, záhy zjistíte, že tento princip bezdrátového připojení může skýtat poměrně značné výhody. Pokud vlastníte mobilní telefon s podporou bluetooth, můžete jej velmi dobře synchronizovat s reproduktory a pouštět si mp3 rovnou z vašeho telefonu. Další věcí, kde je možné tyto reproduktory ocenit, je fakt, kdy si na vašem iPadu nebo podobném zařízení pustíte film, na který se díváte například v posteli za podpory vydatnějšího ozvučení. Stejné využití je možné s dalšími zařízeními s podporou bluetooth, ale je třeba mít na paměti, že zařízení musí být kompatibilní.

Dobrá zpráva je, že přenos signálu je dostatečně silný, aby proniknul minimálně jednou zděnou překážkou, takže reproduktory budou hrát i pokud se se zdrojem signálu nacházíte v jiné místnosti. Zhruba platí, že do 15 m by neměly mít reproduktory problém. Občasné výpadky reprodukce, pokud není zdroj a reproduktory v přímém dohledu a vy se pohybujete, mohou ale samozřejmě nastat.

reklama
reklama