www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Dvoudiskové NAS: výkonnostní srovnání

Dvoudiskové NAS: výkonnostní srovnání
, , recenze
Dnes se podíváme celkem na 6 domácích NAS serverů, jež mají společné především dvě věci. Jde o dvoudiskové modely, které jsou vybavené gigabitovým ethernetovým rozhraním. Své síly změří především ve výkonnostních testech, čili přenosu dat.
K oblíbeným
reklama
Dnes dostupné NAS servery toho umí čím dál více a řada jejich výrobců nezapomíná ani na pravidelné a bezplatné aktualizace systému, což z těchto zařízení dělá výbornou investici. Funkčnost tak v mnoha ohledech závisí právě na vyspělosti systému, který je u typického NAS pro domácnosti založen na Linuxu. Tato funkčnost ale nebude hlavním předmětem dnešního testu, jelikož bychom se u některých modelů opakovali, neboť hlavní výrobci u svých NAS využívají jeden jediný operační systém, na němž stále pracují. U D-Link jde o ShareCenter, QNAP má svůj QSM (QNAP Storage Manager) a Synology zase DiskStation Manager a ty byly už v našich recenzích popsány i velmi zeširoka (viz rubrika o NAS).
QNAP TS-212


Výjimkou jsou NAS firmy ZyXEL, jimž jsme se v tomto ohledu zatím nevěnovali, což dnes napravíme. Tato firma ani neudává, že by pro své NAS servery vyvíjela jednotný firmware, či operační systém, což odpovídá i možnostem aktualizace. Je třeba si tedy vyhledat daný model a příslušnou aktualizaci.
ZyXEL NSA325


Oproti tomu Synology obecně ohlásí, že má novou verzi DiskStation Manager (jako nedávno uvedenou verzi 4.2), která se hodí pro desítky modelů NAS serverů. Uživatel se tak může spolehnout, že dokud bude jeho hardware pro daný účel vhodný, stále bude pro něj vyvíjen nový software, což je třeba při pořizování svého vyvoleného NAS také zohlednit.
Synology DS213 Air
Synology DS213+


My se dnes tedy podíváme na následující modely:
  • D-Link DNS-325
  • QNAP TS-212
  • QNAP TS-219P II
  • Synology DS213 Air
  • Synology DS213+
  • ZyXEL NSA325

Přestože všechny mají svůj popis v tomto článku, D-Link DNS-325 jsme už jednou recenzovali stejně jako QNAP TS-219P II. Jelikož lze oba modely stále zakoupit, byly do tohoto srovnání zařazeny i jejich výsledky.
D-Link DNS-325
QNAP TS219P II


Zbylé modely, čili dva Synology, jeden ZyXEL a QNAP TS-212, se objevují v našich testech poprvé.
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů