www.svethardware.cz
>
>
>
>

Epson Stylus Office: inkoust v kanceláři

Epson Stylus Office: inkoust v kanceláři
, , recenze
Epson předurčil své nové multifunkční zařízení Stylus Office série BX300 do kanceláří. Říkáte si, že se inkoustový tisk úředníkům prodraží? Výrobce tvrdí opak. Kde je pravda, to se pokusíme odhalit v recenzi multifunkčního zařízení Epson BX310FN.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Epson Stylus Office série BX300 jsou multifunkční zařízení 4 v 1, která výrobce doporučuje pro kancelářský tisk a faxování, umí však i kopírovat a skenovat. Nám byl k testu zapůjčen model BX310FN, který má proti základnímu modelu BX300F navíc ethernetový konektor pro připojení do sítě. Za tuto možnost si ovšem tisícovku připlatíme.


Epson BX310FNStylus Office - první dojmy


Rozměry 46 x 41,1 x 23,5 cm a hmotností 7,6 kg se výrobek řadí mezi skladné a celkem snadno přenosné multifunkce. Hned po vybalení zjišťujeme, že kompaktní a praktický design narušují volně pohyblivá dvířka zadního podavače. Také kvalita použitého plastu a zpracování všech výsuvných a výklopných částí není speciálně do větších kanceláří nejvhodnější. Zejména uvolněné panty skeneru mohou být důvodem k předčasnému volání po servisu.


Epson - zadní část

Ovládání přístroje usnadňuje přehledný a pěkně zpracovaný panel doplněný dvouřádkovým LCD displejem.


Epson - ovládací panel

Po zapnutí se přístroj projevil kultivovaným chodem bez rušivých zvuků během příprav. Tento dojem nám vydržel pouze do prvního rychlého tisku. Zvýšená rychlost pohyblivých částí tiskárny se projevuje hodně hlasitě a první trhnutí podavače kolemjdoucí pěkně vyleká.

Všechny základní funkce a vlastnosti shrnuje následující tabulka.

VlastnostiParametry výrobce
Funkce tisku / kopírování / skenování / faxAno / Ano / Ano / Ano
Rychlost černobílého tisku (str/min)až 16
Rychlost barevného tisku (str/min)až 5,5
Tisk foto (1 ks 10 x 15/s)až 89
Rozlišení tisku (optimalizované; dpi)až 5760 x 1440
Rozlišení skenování (dpi)až 1 200 x 2 400
Rozlišení faxu (dpi)200 x 200
Rychlost modemu (kb/s)33,6
Kapacita zadního / horního podavače tiskárny (listy)120 / 30
Datová rozhraníUSB 2.0, LAN
Spotřeba W (pohotovostní režim / kopírování)3,5 / 11
Hlučnost v dBA (foto tisk)52
Rozměry v mm (š × v × h)460 x 411 x 235
Hmotnost v kg7,6

Výše uvedené parametry napovídají, že by se mohlo jednat o pěkně rychlý přístroj, ovšem z prvních dojmů vyvstávají pochybnosti, zda to nebude na úkor kvality. K dosavadnímu popisu můžeme doplnit snad už jen konektivitu. Všechny konektory multifunkce nalezneme na jednom místě v zadní části. V kanceláři jistě uvítají možnost připojení do sítě, multifunkci lze s PC propojit i USB konektorem. Pro přímý tisk fotografií schází PictBridge, ale tuto funkci bychom v kancelářích příliš postrádat neměli.


Epson - konektivita

Takže, co vše obdržíme v balení? S otevřeným soupisem balení od výrobce jsme porovnávali a postupně vybalili všechny důležité součásti, jako napájecí kabel, 4 + 1 barevné náplně, ethernetový kabel, 3 ks instalačního CD i dobře ukrytý tištěný manuál v češtině. Chyběla jen USB přípojka, ale jednu vhodnou jsme v redakci našli. Takže po menším zdržení jsme mohli přistoupit k instalaci.


Instalace


Uvedení multifunkce do provozu je prakticky stejné jako u jiných podobných přístrojů. Stanici zapojíme do elektrické sítě, vložíme barevné cartridge, je-li třeba, propojíme s počítačem a nainstalujeme ovladače.

Po prvním zapojení jsme na displeji panelu vyzváni nastavit jazyk, lokalitu, datum a čas. Pokud některou položku nenastavíte, budete k tomu vyzýváni po každém zapnutí. Co se týče náplní, naše balení konkrétně obsahovalo všechny potřebné, tedy plnohodnotné T1002 azurovou, T1003 purpurovou, T1004 žlutou a dvě černé T0711H. K tisku jsou nezbytné obě černé náplně, proto je výrobce nabízí rovnou v dvoubalení.

Zavedení náplní lze provést dvěma způsoby. Buď ji můžeme navolit pomocí ovládacího panelu na multifunkci, nebo přes ovladač údržby v počítači. Oba způsoby jsou velmi snadné a nečekají nás žádné komplikace.


Epson - náplně

Instalaci ovladačů jsme spustili z CD vydaného evropským zastoupením, které nás uvítalo a provedlo v naší mateřštině. Vše potřebné lze rovněž pohodlně stáhnout z webu výrobce. Úvodní obrazovka průvodce nám nabízí automatickou nebo selektivní instalaci. My jsme se vydali manuální cestou, abychom mohli zvolit komponenty potřebné pro náš test.

Kromě vlastního ovladače tiskárny se neobejdeme bez Easy Print a Scan modulu. Easy Photo Print nám usnadní tisk fotografií. Pro práci s naskenovanými soubory je zajímavé CD s aplikací Presto! Software PageManager 8, která umožňuje dokumenty převádět na upravitelný text (OCR). Celý proces instalace proběhl hladce a zabral jen pár minut.


Espon - Easy Photo Print

Ještě než jsme se pustili do testování naplno, preventivně jsme provedli kontrolu trysek a vyčištění hlav. Tak a jdeme na to.
reklama
Nejnovější články
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Tchaj-wanská firma straší nedostatkem čipů i v příštím roce Tchaj-wanská firma straší nedostatkem čipů i v příštím roce
Bloomberg zpovídal tchaj-wanské firmy zabývající se výrobou počítačových čipů či jejich využitím ve vlastních produktech a dle nich může aktuální nedostatek přetrvat i do hloubi roku 2022. Problémů je celá řada.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rocket Lake nabídnou taktovací funkci známou z platformy procesorů Ryzen Rocket Lake nabídnou taktovací funkci známou z platformy procesorů Ryzen
Ještě zbývá zjistit, jak přesně nová funkce v BIOSu počítačů s procesory Rocket Lake-S od Intelu funguje, ale je zřejmé, že bude víceméně odpovídat nastavení taktu sběrnice Infinity Fabric v procesorech Ryzen. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GALAX RTX 3090 HOF: karta s displejem a 1000W BIOSem GALAX RTX 3090 HOF: karta s displejem a 1000W BIOSem
Na bílém PCB je postavena nová karta GALAX GeForce RTX 3090 HOF, která představuje hi-endové provedení hi-endové grafiky. Jednak je vybavena svým vlastním displejem, který poslouží pro její monitorování, ale pak je tu i 1000W BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů