www.svethardware.cz
>
>
>
>

Epson Stylus Office: inkoust v kanceláři

Epson Stylus Office: inkoust v kanceláři
, , recenze
Epson předurčil své nové multifunkční zařízení Stylus Office série BX300 do kanceláří. Říkáte si, že se inkoustový tisk úředníkům prodraží? Výrobce tvrdí opak. Kde je pravda, to se pokusíme odhalit v recenzi multifunkčního zařízení Epson BX310FN.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Epson Stylus Office série BX300 jsou multifunkční zařízení 4 v 1, která výrobce doporučuje pro kancelářský tisk a faxování, umí však i kopírovat a skenovat. Nám byl k testu zapůjčen model BX310FN, který má proti základnímu modelu BX300F navíc ethernetový konektor pro připojení do sítě. Za tuto možnost si ovšem tisícovku připlatíme.


Epson BX310FNStylus Office - první dojmy


Rozměry 46 x 41,1 x 23,5 cm a hmotností 7,6 kg se výrobek řadí mezi skladné a celkem snadno přenosné multifunkce. Hned po vybalení zjišťujeme, že kompaktní a praktický design narušují volně pohyblivá dvířka zadního podavače. Také kvalita použitého plastu a zpracování všech výsuvných a výklopných částí není speciálně do větších kanceláří nejvhodnější. Zejména uvolněné panty skeneru mohou být důvodem k předčasnému volání po servisu.


Epson - zadní část

Ovládání přístroje usnadňuje přehledný a pěkně zpracovaný panel doplněný dvouřádkovým LCD displejem.


Epson - ovládací panel

Po zapnutí se přístroj projevil kultivovaným chodem bez rušivých zvuků během příprav. Tento dojem nám vydržel pouze do prvního rychlého tisku. Zvýšená rychlost pohyblivých částí tiskárny se projevuje hodně hlasitě a první trhnutí podavače kolemjdoucí pěkně vyleká.

Všechny základní funkce a vlastnosti shrnuje následující tabulka.

VlastnostiParametry výrobce
Funkce tisku / kopírování / skenování / faxAno / Ano / Ano / Ano
Rychlost černobílého tisku (str/min)až 16
Rychlost barevného tisku (str/min)až 5,5
Tisk foto (1 ks 10 x 15/s)až 89
Rozlišení tisku (optimalizované; dpi)až 5760 x 1440
Rozlišení skenování (dpi)až 1 200 x 2 400
Rozlišení faxu (dpi)200 x 200
Rychlost modemu (kb/s)33,6
Kapacita zadního / horního podavače tiskárny (listy)120 / 30
Datová rozhraníUSB 2.0, LAN
Spotřeba W (pohotovostní režim / kopírování)3,5 / 11
Hlučnost v dBA (foto tisk)52
Rozměry v mm (š × v × h)460 x 411 x 235
Hmotnost v kg7,6

Výše uvedené parametry napovídají, že by se mohlo jednat o pěkně rychlý přístroj, ovšem z prvních dojmů vyvstávají pochybnosti, zda to nebude na úkor kvality. K dosavadnímu popisu můžeme doplnit snad už jen konektivitu. Všechny konektory multifunkce nalezneme na jednom místě v zadní části. V kanceláři jistě uvítají možnost připojení do sítě, multifunkci lze s PC propojit i USB konektorem. Pro přímý tisk fotografií schází PictBridge, ale tuto funkci bychom v kancelářích příliš postrádat neměli.


Epson - konektivita

Takže, co vše obdržíme v balení? S otevřeným soupisem balení od výrobce jsme porovnávali a postupně vybalili všechny důležité součásti, jako napájecí kabel, 4 + 1 barevné náplně, ethernetový kabel, 3 ks instalačního CD i dobře ukrytý tištěný manuál v češtině. Chyběla jen USB přípojka, ale jednu vhodnou jsme v redakci našli. Takže po menším zdržení jsme mohli přistoupit k instalaci.


Instalace


Uvedení multifunkce do provozu je prakticky stejné jako u jiných podobných přístrojů. Stanici zapojíme do elektrické sítě, vložíme barevné cartridge, je-li třeba, propojíme s počítačem a nainstalujeme ovladače.

Po prvním zapojení jsme na displeji panelu vyzváni nastavit jazyk, lokalitu, datum a čas. Pokud některou položku nenastavíte, budete k tomu vyzýváni po každém zapnutí. Co se týče náplní, naše balení konkrétně obsahovalo všechny potřebné, tedy plnohodnotné T1002 azurovou, T1003 purpurovou, T1004 žlutou a dvě černé T0711H. K tisku jsou nezbytné obě černé náplně, proto je výrobce nabízí rovnou v dvoubalení.

Zavedení náplní lze provést dvěma způsoby. Buď ji můžeme navolit pomocí ovládacího panelu na multifunkci, nebo přes ovladač údržby v počítači. Oba způsoby jsou velmi snadné a nečekají nás žádné komplikace.


Epson - náplně

Instalaci ovladačů jsme spustili z CD vydaného evropským zastoupením, které nás uvítalo a provedlo v naší mateřštině. Vše potřebné lze rovněž pohodlně stáhnout z webu výrobce. Úvodní obrazovka průvodce nám nabízí automatickou nebo selektivní instalaci. My jsme se vydali manuální cestou, abychom mohli zvolit komponenty potřebné pro náš test.

Kromě vlastního ovladače tiskárny se neobejdeme bez Easy Print a Scan modulu. Easy Photo Print nám usnadní tisk fotografií. Pro práci s naskenovanými soubory je zajímavé CD s aplikací Presto! Software PageManager 8, která umožňuje dokumenty převádět na upravitelný text (OCR). Celý proces instalace proběhl hladce a zabral jen pár minut.


Espon - Easy Photo Print

Ještě než jsme se pustili do testování naplno, preventivně jsme provedli kontrolu trysek a vyčištění hlav. Tak a jdeme na to.
reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek