reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

G9x, G13 a G19: herní trojka od Logitechu

6.8.2009, Jan Vítek, recenze
G9x, G13 a G19: herní trojka od Logitechu
Dnes si představíme 3 produkty určené pro hráče. Jde o G9x Laser Mouse, G13 Advanced Gameboard a G19 Keyboard for Gaming. G13 je herní model uzpůsobený pro jednu ruku. S G19 jej ale pojí LCD k zobrazení informací, který u G19 zvládne i video.
Dnes si představíme tři produkty, jež si nyní zběžně popíšeme dle toho, co nám o nich říká výrobce.


Zběžné představení


První je to myš Logitech G9x Laser Mouse. Jedná se o pokračovatele staršího modelu G9, jejž jsme si již představili v testu sedmi herních myší. Oproti G9 se G9x může pochlubit senzorem s vyšším rozlišením, ale jinak je stavbou těla podobný. Také nabízí dva vyměnitelné kryty s rozdílnými tvary, možnost změnit hmotnost díky dodávaným závažím nebo kolečko MicroGear přepnutelné na volné protáčení pro velmi rychlé prohlížení dokumentů. Mezi dpi režimy lze samozřejmě přepínat a zde v rozmezí 200 - 5000 dpi, přičemž myš má pro svá nastavení připravenu také vlastní interní paměť, kam se vejde až pět profilů. Pro snadné klouzání myši po povrchu pak byly využity teflony s polytetrafluorethylenovým povrchem.
G13 Advanced Gameboard jako malá herní klávesnice určená jen pro jednu ruku má celkem specifické předurčení, i když si lze představit, že by se dala využít i pro seriózní práci. Logitech u ní zdůrazňuje tvar kopírující lidskou ruku pro co nejlepší ergonomii, k čemuž také poslouží připravené "odpočívadlo" pro zápěstí. K dispozici je celkem 25 programovatelných kláves a tlačítek, vedle nich také programovatelný mini joystick připravený pro palec levé ruky a podsvícení kláves pro snadnou orientaci i ve tmě.Otázkou je, co vše nabídne onen mini joystick, zda jen digitální ovládání, nebo analogové, které by se velmi hodilo třeba v leteckých simulátorech. Nejen v nich ale určitě napomůže také LCD s označením GamePanel pro zobrazení informací. Pro něj je rovněž připraven SDK (Software Development Kit) stejně jako pro starou dobrou Logitech G15, aby si uživatelé sami mohli zvolit, co se na něm bude zobrazovat.


G19 Keyboard for Gaming je posledním produktem v této recenzi. Jde o klasickou klávesnici, pokud jej tedy můžeme ještě takto nazývat, protože oproti normálním modelům za pár stovek toho nabízí podstatně více. Hlavním tahákem je grafické LCD taktéž pojmenované jako GamePanel. To nabízí rozlišení 320 x 240 (VGA) a můžeme si na něm přehrávat klidně videa včetně VoIP komunikace, zobrazovat fotografie atp. O SDK výrobce na stránkách nemluví, a tak uvidíme posléze.Klávesnice dále nabízí podsvícení, 12 programovatelných G kláves pro až 36 funkcí a maker, USB hub se dvěma porty a rovněž tlačítka pro ovládání multimédií. Jedná se tedy spíše o evoluci předchozích podobných produktů řady, již nastartoval již zmíněný model G15.

Zběžné představení je tedy za námi a nyní se na tyto produkty podíváme podrobněji. Předem upozorňuji, že pokud se vám budou zdát periférie na fotografiích nějaké ušmudlané a zaprášené, pak to jde na vrub těm, kteří si je zkoušeli naposled a kterým zabalení ušmudlaných a ulepených klávesnic není proti srsti. Snažil jsem se sice klávesnice a myš vyčistit, ale mezi samotnými klávesami to jde těžko...
reklama
reklama