www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jak tisknou profesionálové: OKI C610n

Jak tisknou profesionálové: OKI C610n
, , recenze
Potřebujeme-li barevnou tiskárnu, která je dostatečně rychlá a robustní, aby vyhověla potřebám středně velké pracovní skupiny, přichází OKI s řešením v podobě série C610. Dnešní recenze v rámci tématu měsíce napoví, jak nová řada obstojí.
K oblíbeným
reklama
Rodina barevných laserových tiskáren OKI C610 se skládá ze tří modelů – n, dn a dtn, které se liší duplexní jednotkou (u modelu n volitelná, dn a dtn standardně) a počtem zásobníků. Základní podavač médií s kapacitou 300 listů je běžnou výbavou všech modelů. Druhým zásobníkem na 530 listů je standardně vybaven model C610dtn. Ke všem modelům pak lze dokoupit i zásobník č.3 a navýšit maximální kapacitu papíru na 1460 listů.

Model C610n přišel v monstrózním balíku, přestože je s rozměry 340 x 435 x 546 mm nejmenším z řady. Také díky hmotnosti 26 kg mezi skladné a snadno přenosné přístroje nepatří, což od kancelářské tiskárny ostatně ani nečekáme. Testovaný model disponuje dvěma zásobníky a dvěma výstupy. Automatický tisk na papír formátu A4 (nebo A5, A6 a B5) obstará spodní podavač s kapacitou 300 listů, výtisky se odebírají z horní plochy tiskárny po 250 listech. Přední víceúčelový podavač slouží ke kusovým výtiskům na papír gramáže 64-250g/m2 a formátů A4, A5, B5, A6, nebo obálek (Com-9, Com-10, DL, Monarch, C5) a štítků (Avery 7162, 7664, 7666). Pro odebírání víceúčelových tiskových úloh je třeba vzadu odklopit druhý výstup, který pojme 100 listů. Duplexní jednotku náš vzorek nemá, oboustranný tisk tak lze uskutečnit pouze manuálně.OKI C610n

Vzhled není u strojů kancelářského typu prioritní, proto se jím příliš zaobírat nebudeme. Praktický a vcelku kompaktní design ve dvou odstínech šedé působí poněkud nudně, dojem oživují pouze barevná tlačítka ovládacího panelu. Zpracování a kvalita použitého plastu včetně obou výklopných částí je pro náročnější provoz dostatečná. Pouze prodlužující podpůrné packy papíru ručního podavače a zadního výstupu není radno nechávat vysunuté, pokud to není nezbytně nutné. Přesahují totiž vysunutá dvířka vzadu i vpředu přibližně o 10 cm a mohly by tak snadno přijít k újmě nepozornými kolemjdoucími.


C610n - ovládací panel

Ovládání tiskárny v případě potřeby usnadňuje jednoduchý a barevně zpracovaný panel doplněný víceřádkovým LCD displejem. V menu tak můžeme nastavovat a kontrolovat některé základní funkce, jako jsou například síť nebo životnost prvků. Tlačítkem Cancel zrušíme běžící úlohu, sousední On-line slouží k zahájení manuálního tisku na povel z displeje. V levé části panelu se nachází zajímavé tlačítko Power save / Wake up, kterým mohou nedočkavci a šetřílci uvádět tiskárnu do / z úsporného režimu. Neméně důležitým ovládacím prvkem v levé části již mimo panel je kolečko, kterým se otvírá horní kryt tiskárny pro výměnu vnitřních součástí.

K našemu popisu zbývá ještě doplnit hardwarové výbavení a konektivitu. Testovaný model C610n disponuje kromě rychlého procesoru a velké vyrovnávací paměti 256 MB (možnost až 768 MB) také volitelnou pamětí v podobě 16GB SDHC karty. Tu lze využít například k ukládání firemních log nebo hlavičkových formulářů.


C610n - zadní část

Všechny potřebné konektory nalezneme na zadní straně přístroje. Tiskárnu připojíme k PC jednak přes USB rozhraní, které zde máme ve dvojím provedení. Je tu rovněž možnost připojení do sítě LAN, pro dnešní kanceláře téměř nezbytná. Základní vlastnosti a funkce shrnuje přehledně následující tabulka.

OKI C610n
Vlastnosti
Parametry výrobce
Funkce tisku / kopírování / skenování / fax
Ano / Ne / Ne / Ne
Rychlost tisku A4 (barva / čb)
34 / 36 str/min
Průměrné / maximální měsíční zatížení
5 / 75 tis. stran
Rozlišení tisku
1200 x 600 dpi
Duplexní tisk
volitelně
Emulace
PCL 6 (XL3.0) a PCL5c, PostScript 3, SIDM, PDF v1.7, XPS
Gramáž papíru
64 - 220 g/m2
Kapacita - zásobník / víceúčelový podavač
300 / 100 listů
Datová rozhraní
USB 2.0 / LAN (10/100-TX)
Procesor / Paměť
533 MHz / 256 MB
Příkon (typický; max.; úsporný režim; spánek)
600 W; 1300 W; <15 W; 1,2 W
Hluk (provoz / pohotovostní režim)
54 / 37 dB
Rozměry
340 x 435 x 546 mm
Hmotnost
26 kg

Výše uvedené parametry napovídají, že by se mohlo jednat o pěkně rychlý stroj. Pojďme si ho tedy uvést do provozu.
reklama
Nejnovější články
Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU
Známý server SemiAccurate přišel se zprávou, že Intel měl výrazně posunout nástup produktů v rámci své serverové roadmap, což později podpořil analytik z Wells Fargo. Mělo by přitom jít o serverové Ice Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Senior Fellow Intelu předpovídá Mooreovu zákonu světlou budoucnost Senior Fellow Intelu předpovídá Mooreovu zákonu světlou budoucnost
Intel rozjel novou informační kampaň, v níž se nám snaží ukázat, že se chystá řádně rozjet vývoj nových výrobních procesů, který by měl za deset let vyústit v nástup 1,4nm technologie. Nyní o tom promluvil i Robert Chau. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft ohlásil na příští rok konzole Xbox Series X Microsoft ohlásil na příští rok konzole Xbox Series X
Microsoft možná vycítil, že se v poslední době mluví více o příštích konzolích PlayStation 5, zatímco on ty své stále schovával pod označením projektu Scarlett. Nyní už to neplatí, máme tu Xbox Series X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zaměstnanec Facebooku za úplatek opětovně aktivoval zakázané reklamy Zaměstnanec Facebooku za úplatek opětovně aktivoval zakázané reklamy
Sociální síť Facebook měla další menší problém. Postaral se o to jeden její zaměstnanec, který za tisícovky dolarů opětovně aktivoval reklamy, které neměly být na této sociální síti publikovány.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD RX 5500 XT jsou na trhu, jak si vedou v testech? AMD RX 5500 XT jsou na trhu, jak si vedou v testech?
Společnost AMD včera odpoledne dle očekávání vyslala na trh nové Radeony RX 5500 XT se 4 a 8 GB paměti. Do té doby udávané specifikace nelhaly, a tak jsme dostali přesně to, co jsme očekávali, a to za 169 a 199 dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek