www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jak tisknou profesionálové: OKI C610n

Jak tisknou profesionálové: OKI C610n
, , recenze
Potřebujeme-li barevnou tiskárnu, která je dostatečně rychlá a robustní, aby vyhověla potřebám středně velké pracovní skupiny, přichází OKI s řešením v podobě série C610. Dnešní recenze v rámci tématu měsíce napoví, jak nová řada obstojí.
K oblíbeným
reklama
Rodina barevných laserových tiskáren OKI C610 se skládá ze tří modelů – n, dn a dtn, které se liší duplexní jednotkou (u modelu n volitelná, dn a dtn standardně) a počtem zásobníků. Základní podavač médií s kapacitou 300 listů je běžnou výbavou všech modelů. Druhým zásobníkem na 530 listů je standardně vybaven model C610dtn. Ke všem modelům pak lze dokoupit i zásobník č.3 a navýšit maximální kapacitu papíru na 1460 listů.

Model C610n přišel v monstrózním balíku, přestože je s rozměry 340 x 435 x 546 mm nejmenším z řady. Také díky hmotnosti 26 kg mezi skladné a snadno přenosné přístroje nepatří, což od kancelářské tiskárny ostatně ani nečekáme. Testovaný model disponuje dvěma zásobníky a dvěma výstupy. Automatický tisk na papír formátu A4 (nebo A5, A6 a B5) obstará spodní podavač s kapacitou 300 listů, výtisky se odebírají z horní plochy tiskárny po 250 listech. Přední víceúčelový podavač slouží ke kusovým výtiskům na papír gramáže 64-250g/m2 a formátů A4, A5, B5, A6, nebo obálek (Com-9, Com-10, DL, Monarch, C5) a štítků (Avery 7162, 7664, 7666). Pro odebírání víceúčelových tiskových úloh je třeba vzadu odklopit druhý výstup, který pojme 100 listů. Duplexní jednotku náš vzorek nemá, oboustranný tisk tak lze uskutečnit pouze manuálně.OKI C610n

Vzhled není u strojů kancelářského typu prioritní, proto se jím příliš zaobírat nebudeme. Praktický a vcelku kompaktní design ve dvou odstínech šedé působí poněkud nudně, dojem oživují pouze barevná tlačítka ovládacího panelu. Zpracování a kvalita použitého plastu včetně obou výklopných částí je pro náročnější provoz dostatečná. Pouze prodlužující podpůrné packy papíru ručního podavače a zadního výstupu není radno nechávat vysunuté, pokud to není nezbytně nutné. Přesahují totiž vysunutá dvířka vzadu i vpředu přibližně o 10 cm a mohly by tak snadno přijít k újmě nepozornými kolemjdoucími.


C610n - ovládací panel

Ovládání tiskárny v případě potřeby usnadňuje jednoduchý a barevně zpracovaný panel doplněný víceřádkovým LCD displejem. V menu tak můžeme nastavovat a kontrolovat některé základní funkce, jako jsou například síť nebo životnost prvků. Tlačítkem Cancel zrušíme běžící úlohu, sousední On-line slouží k zahájení manuálního tisku na povel z displeje. V levé části panelu se nachází zajímavé tlačítko Power save / Wake up, kterým mohou nedočkavci a šetřílci uvádět tiskárnu do / z úsporného režimu. Neméně důležitým ovládacím prvkem v levé části již mimo panel je kolečko, kterým se otvírá horní kryt tiskárny pro výměnu vnitřních součástí.

K našemu popisu zbývá ještě doplnit hardwarové výbavení a konektivitu. Testovaný model C610n disponuje kromě rychlého procesoru a velké vyrovnávací paměti 256 MB (možnost až 768 MB) také volitelnou pamětí v podobě 16GB SDHC karty. Tu lze využít například k ukládání firemních log nebo hlavičkových formulářů.


C610n - zadní část

Všechny potřebné konektory nalezneme na zadní straně přístroje. Tiskárnu připojíme k PC jednak přes USB rozhraní, které zde máme ve dvojím provedení. Je tu rovněž možnost připojení do sítě LAN, pro dnešní kanceláře téměř nezbytná. Základní vlastnosti a funkce shrnuje přehledně následující tabulka.

OKI C610n
Vlastnosti
Parametry výrobce
Funkce tisku / kopírování / skenování / fax
Ano / Ne / Ne / Ne
Rychlost tisku A4 (barva / čb)
34 / 36 str/min
Průměrné / maximální měsíční zatížení
5 / 75 tis. stran
Rozlišení tisku
1200 x 600 dpi
Duplexní tisk
volitelně
Emulace
PCL 6 (XL3.0) a PCL5c, PostScript 3, SIDM, PDF v1.7, XPS
Gramáž papíru
64 - 220 g/m2
Kapacita - zásobník / víceúčelový podavač
300 / 100 listů
Datová rozhraní
USB 2.0 / LAN (10/100-TX)
Procesor / Paměť
533 MHz / 256 MB
Příkon (typický; max.; úsporný režim; spánek)
600 W; 1300 W; <15 W; 1,2 W
Hluk (provoz / pohotovostní režim)
54 / 37 dB
Rozměry
340 x 435 x 546 mm
Hmotnost
26 kg

Výše uvedené parametry napovídají, že by se mohlo jednat o pěkně rychlý stroj. Pojďme si ho tedy uvést do provozu.
reklama
Nejnovější články
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik20 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik