Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kingston DT HyperX 3.0: flash disk a 200 MB/s?

15.12.2011, Jan Vítek, recenze
Kingston DT HyperX 3.0: flash disk a 200 MB/s?
Nedávno společnost Kingston představila své zbrusu nové USB Flash disky, které jsou určeny pro náročné zákazníky hledající především vysoké přenosové rychlosti. A ty skutečně nabídne, takže se můžeme těšit na výkon přesahující 200 MB/s.
Kapitoly článku:
  1. Kingston DT HyperX 3.0: flash disk a 200 MB/s?
  2. Testy a závěrečné hodnocení
Dnes si ukážeme jeden z nejrychlejších USB flash disků dnešní doby, který je naprosto jistě nejvýkonnějším modelem z nabídky firmy Kingston. DataTraveler HyperX 3.0 přichází v kapacitách 64, 128 a 256 GB, z nichž k nám dorazil 128GB zástupce. Připravit se můžeme nejen na vysoké přenosové rychlosti a kapacity, ale také na tomu odpovídající ceny. Nedá se tedy říci, že by tyto flash disky byly určeny pro každého. Spíše naopak, ocení je ti, kteří opravdu využijí jejich vysoký výkon a kteří budou ochotni zaplatit minimálně cca 2700 Kč za 64GB model.
 


Ostatní uživatelé, kterým o přenosové rychlosti tolik nejde, mají možnost se poohlédnout po levnějších modelech, jež při kapacitě 64 GB začínají již na cca 1600 Kč. Na druhou stranu jsou dnes v nabídce i flash disky, které přijdou podstatně dráž a oproti Kingstonu DataTraveler HyperX 3.0 nabídnou značně slabší výkon, takže se při výběru opravdu hodí řádně porovnat celou nabídku.Dnes testovaný flash disk přišel zataven v plastovém obalu. Na štítku výrobce zcela jasně udává, jaké rychlosti můžeme při přenosech dat očekávat a jak dlouhou nabízí záruku, přičemž klasický kamenný obličej zde nahradil jeho zlověstný pohled, aby bylo jasné, že HyperX 3.0 není jen tak nějaký flash disk.

Model
Kingston DataTraveler HyperX 3.0 - 128 GB
Materiál
pogumovaný kov
černo/modré metalízové provedení
Rozměry
75 x 23,3 x 15,9 mm
Hmotnost
15 gramů
Kapacita
128 GB (dále 64 a 256 GB)
Rozhraní
USB 3.0
Záruka
pětiletá
Čtení (sekvenční)
225 MB/s
Zápis (sekvenční)
135 MB/s

Záruka je tedy pětiletá, což je u těch lepších disků firmy Kingston celkem obvyklé.


Zpracování flash disku


Kingston DataTraveler HyperX 3.0 je takový malý tlouštík, jehož hmotnost je však až překvapivě malá. Vyroben je z kovové schránky opatřené jednak modrým metalízovým povrchem a pro lepší odolávání nárazům byl na kritických místech také obložen slabou vrstvou černé gumy. Na vrchní straně má jasně viditelné logo HyperX, pak už méně zřetelnou kapacitu a ještě méně zřetelné grafické logo Kingstonu, které je při aktivitě modře prosvíceno. Na opačnou stranu výrobce neumístil nic.

Celkové zpracování tohoto flash disku je klasické. Máme tu nacvakávací krytku USB konektoru na jedné straně a podlouhlé očko pro připoutání třeba na klíče na straně druhé. Zmíněná krytka držela na svém místě pevně, přičemž uživatel brzy přijde na to, že je lepší ji při sundávání držet za okraje s výstupky, jinak se uvnitř zachytí ještě pevněji a nechce pustit. USB konektor také není umístěn zcela uprostřed, aby zapojený flash disk nezablokoval sousední port, takže krytka jde nasadit jen jedním způsobem.

Nakonec mohu říci, že tělo tohoto Kingstonu vypadá velmi odolně, takže bych se nebál, že se brzy poškodí. Takové tvrzení ale dokáže ověřit pouze čas.


Příslušenství


Dodávané příslušenství se skládá jen z jednoho malého a tenkého, ale pevného očka s kovovým kroužkem. Za ten si můžeme DataTraveler HyperX 3.0 přichytit třeba na klíčenku.