www.svethardware.cz
>
>
>
>

Left 4 Dead: výkonnostní srovnání grafických karet

Left 4 Dead: výkonnostní srovnání grafických karet
, , recenze
Jednoduchá a přímočará střílečka, tak by se dala označit hra Left 4 Dead, která nás zavede mezi nemrtvé zombíky a ty je nutno dostat dolů v co možná největším počtu. Podívejme se, při kolika snímcích za sekundu se na celou řež budeme dívat.
K oblíbeným
reklama
Jdi a zabij, model fungující již celá léta ve virtuálních světech počítačových her. Primitivní věci dokáží být občas velmi zábavné. Kdo z nás neustále potřebuje složitý příběh se spletitými zápletkami? Vzpomeňme si na staré dobré Diablo, kde bylo vašim jediným posláním nakopat tisíce pekelníků v několika patrech tam, kam slunce nesvítí. V podobném duchu pokračoval i díl druhý, kde bylo rovnou k dispozici 5 aktů a v případě nejtěžší obtížnosti (hell) doslova vlny příchozích nepřátel, před kterými vypadalo vylodění v Normandii jako komorní sešlost. Samozřejmě, že promyšlené a inovativní hry mají své místo na slunci zajištěny také, ale jistě se většina z nás shodne na řečených faktech.Left 4 Dead staví na prověřeném modelu pandemie nebezpečného viru, který z normálních lidských bytostí udělá poflakující se zombíky se značnou chutí na čerstvé maso. Většina misí této hry spočívá v přesunu se z bodu A do bodu B, pokud možnost se všemi končetinami a spouští za sebou. Hra staví na dnes již letitém grafickém engine hry Half-Life 2, který se zdá být v době hi-tech enginů her jako je Crysis nebo FarCry 2 poněkud mimo mísu, ale opak je pravdou, účelům hry vyhovuje velmi dobře a navíc si hru užijete velmi dobře i na slabších strojích. Zvlášť vás může zaujmout propracovaný světelných model, což zahrnuje hlavně práci s baterkou, která je stejně důležitá jako například u hry Doom 3.

Do testu se nám sešla obvyklá skvadra grafických karet Nvidia a AMD plus trojice procesorů Intel, kde každý z nich zastupuje opačné spektrum segmentu. Prvním procesorem je levné Pentium Dual-Core E5200, které svou cenou pod 2 tisíce korun spadá do low-endu, ale přesto je mimořádně zajímavé. Druhým kouskem je oblíbený Core 2 Duo E8500, který má vysoký přetaktovávací potenciál a stojí ještě rozumné peníze (pod 5 tisíc).

Posledním pánem na holení je bývalá špička v oblasti desktopových procesorů Intelu, což není nic jiného než 45nm quad-core QX9650 v ceně přes dvacet tisíc korun (pro obyčejného hráče naprostá zbytečnost). V testu jsem použil celkem extrémní nastavení s 8xFSAA, aby bylo možné grafické karty co nejlépe škálovat.

reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů