www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad Mouse: hlodavec s Bluetooth

Lenovo ThinkPad Mouse: hlodavec s Bluetooth
, , recenze
Lenovo není firmou, kterou bychom označili za výrobce periferií, ale jelikož nabízí notebooky a počítačové sestavy, patří k tomu i klávesnice a myši. Dnešním tématem bude myš ThinkPad Bluetooth Laser Mouse, jež se bude hodit především majitelům notebooků.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Lenovo ThinkPad Mouse: hlodavec s Bluetooth
  2. Software, zkušenosti z provozu a závěr
reklama
Myš Lenovo ThinkPad Bluetooth Laser Mouse je nabízena v normální šedé papírové krabici bez potisku, kde se kromě ní nalézají také nezbytné tiskoviny, manuál a rovněž dvě kvalitní AA baterie Energizer. Vše je dobře zabaleno, takže můžeme očekávat, že k nám dorazí myš v bezvadném stavu. Tento model můžeme stručně charakterizovat jako klasického hlodavce se symetrickým tělem, jenž nezaujme žádnými extravagantními prvky.


Podporováno je rozhraní Bluetooth 2.0, laserový senzor má rozlišení 800 dpi a k dispozici jsou tři ovládací prvky - dvě základní tlačítka a čtyřsměrné kolečko. Přehledněji všechny dostupné specifikace ukazuje tabulka.

Model
Lenovo ThinkPad Bluetooth Laser Mouse
Rozměry
96 x 32 x 56 mm
Hmotnost
62 g bez baterií
Senzor
laserový
Rozlišení
800 dpi
Tlačítka
2 tlačítka
čtyřsměrné kolečko
Rozhraní
Bluetooth 2.0
Materiál
změkčený černý plast

ThinkPad Bluetooth Laser Mouse se tedy bude zamlouvat pravorukým i levorukým uživatelům přenosných počítačů, jimž nabídne středně velké tělo s klasickými prvky, bezdrátovou volnost a snad i kvalitu, což si ověříme právě v této recenzi. Její tělo je vyrobeno z černého plastu až na tmavě červené kolečko, čímž Lenovo dodržuje svůj styl. Kolečko je zde tak analogií k červeným trackpointům u notebooků značky ThinkPad. Černý plast má zajímavou povrchovou úpravu využívající změkčený, nebo snad pogumovaný plast, díky čemuž se myš příjemně drží a je měkká na dotyk. To je příjemné zpestření při srovnání s klasickými modely z tvrdých plastů a dle zkušeností jiných uživatelů se měkká vrstva ani po delší době nesdírá.Její tělo má klasický tvar a je skoro vejčitě zaobleno, takže dobře padne do ruky. Nedosahuje však rozměrů klasických desktopových myší, takže vám bude mezi prsty poněkud plavat, což ale není nutně na škodu, protože takto se dá kurzor ovládat přesněji.Hlavní dvě tlačítka jsou provedena naprosto klasicky a od hlavního těla oddělena, což je nutné, protože celá horní část za nimi se pro zasunutí baterií odklápí. Stisk tlačítek je jistý a odpor kladou tak akorát, aby nás po delší době nebolely prsty a také abychom je na druhou stranu nemohli stisknout pouze vahou prstů.Tmavě červené kolečko má přilnavý povrch, ale žádné vroubkování. Přesto se s ním otáčí jistě a jeho krokování je jemné, přičemž posunutí o jeden krok vždy najde svou odezvu. Stisk kolečka už je trošku tužší, takže se při něm občas kolečko o krok nahoru či dolů posune. Naklápění kolečka však funguje bezvadně, takže zde se nebudeme muset příliš snažit, abychom využili jeho další dva směry. V podstatě stačí na něj jen seshora položit prst, malinko přitlačit a pohnout s ním doleva či doprava.Spodní strana myši ukáže množství specifikací a log certifikátů. Zajímavé jsou především informace o napájení. Je jasné, že s dvojicí tužkových baterií bude myš ThinkPad pracovat s třemi volty a co se týče proudu, pak se uvádí 40 miliamper. To nám dává spotřebu 0,12 wattu. Máme tu také kontrolku baterie pod hlavním vypínačem a druhá je na hřbetě myši pod kolečkem.V geometrickém středu myši trůní laserové oko, pod nímž máme umístěn senzor s rozlišením 800 dpi. Rozlišení herních myší tedy tento model nedosahuje, avšak to ani není nutné, protože herní myš s Bluetooth stejně nedává smysl. Pod senzorem pak máme hlavní vypínač myši a vedle spínač pro navázání spojení s počítačem. A zcela vespod je mechanické tlačítko otevírající horní kryt, abychom si mohli vyměnit baterie. Opětovné zacvaknutí je trochu obtížnější, ale stačí se naučit kryt pořádně zamáčknout.


Příslušenství


Jak jsem již v úvodu psal, k myši se v krabici dodává tištěný materiál pojednávající o bezpečnosti, kde se dozvíme, že jde o laserový produkt třídy 1 a také výstupní hodnoty: < 1 mW a vlnová délka 650 + 20 nm. Dále tu máme CD s aplikací Bluetooth Easy Pair pro navázání spojení a dvě alkalické AA baterie od Energizeru. To je vše a víc ani není třeba.

reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková