reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Logitech G300: herní myš i pro leváky

, , recenze
Logitech G300: herní myš i pro leváky
Společnost Logitech na konci loňského léta představila novou herní myš s označením Gaming Mouse G300, na níž je zajímavé to, že ji mohou využít leváci stejně tak dobře jako praváci. Co dalšího nám nabídne, to se dozvíte v dnešní recenzi.
Kapitoly článku:
  1. Logitech G300: herní myš i pro leváky
  2. Nastavení a software
  3. Zkušenosti z provozu a závěr
Logitech Gaming Mouse G300 má vzhledem k tomu, že se hodí pro pravou i levou ruku, souměrný design, což u herních myší vůbec není pravidlem. Tyto myši totiž často obsahují speciální tlačítka vyhrazená pro určité prsty na ruce a jsou tvarovány tak, aby do ní dobře sedly. Proto je pro výrobce určitě jednodušší se takových myší zaměřit na praváky, nebo přeučené leváky, než aby nabízeli modely pro každou ruku zvlášť (to ale neznamená, že to nedělají), nebo jako zde uvedli univerzální model.
Logitech Gaming Mouse G300 není žádný "cutting-edge" hardware, čili poslední výkřik techniky. Nenajdeme u ní ani žádné specialitky, jako displeje, možnosti úpravy hmotnosti, tedy snad až na různobarevné podsvícení, které ale je celkem decentní.

Myš přichází v zeleno-černé krabici, kde je ve výřezu schovaná za ochranný plast. Díky tomu si ji můžete v obchodě před koupí i zvenčí osahat, a zjistit tak, že jde o spíše menší model. To je vzhledem k její povaze celkem logické, však by nebylo vhodné, aby svým tvarem vyplnila celou dlaň ruky, protože pak by nemohla dobře zapadnout do levé i pravé.

Model
Logitech Gaming Mouse G300
Rozměry myši
112 x 72 x 39 mm
Hmotnost myši
85 gramů
Tlačítka
8 + kolečko
Senzor
optický
až 2500 dpi
Rozhraní
USB (2metrový kabel)
dotazovací frekvence 1000 Hz
Kompatibilita
Windows XP, Windows Vista či Windows 7

Logitech je firma hodně náladová co se týče udávání specifikací a v tomto případě nám na svých stránkách nenabídne podrobnější informace. Něco se ale dá zjistit z popisu vlastností myši, takže se dozvíme o maximálním rozlišení optického senzoru 2500 dpi, slibované výdrži tlačítek až 10 milionů stisků a dotazovací frekvenci rozhraní do 1000 Hz.

Dále se z popisu dozvíme o integrované paměti, která má stačit pro uložení třech profilů, takže nebude třeba mít na daném počítači nainstalovaný obslužný software, abyste využili svá speciální nastavení. Pro ta můžete využít celkem devět programovatelných tlačítek (bráno včetně kolečka) a každému z oněch třech nastavení náleží jedna barva podsvícení - modrá, červená či zelená. A to je tak vše, co tato myš nabízí, tedy samozřejmě kromě samotného software, ale o něm bude řeč až v další kapitole.
 
 

Zpracování myši


Logitech pro stvoření Gaming Mouse G300 využil kombinaci šedého metalízového plastu s matným povrchem, černého lesklého plastu, pak tu jsou pogumované boky pro jistější úchop a nakonec spodní základna z lesklého červeného plastu. Myš se jinak, jak již bylo řečeno, řadí mezi ty menší a není ani těžká. Přesto je její tělo velmi pevné a jeho části se nepoddají a nezavrzají, ani když se je budete snažit pevně stisknout. Plastové části k sobě také velmi dobře lícují, což je právě jeden z důvodů, že tato myš je tak pevná.

K myši je přiveden dvoumetrový tenký kabel rozhraní USB, přes nějž bude kromě senzoru komunikovat také osm tlačítek a třísměrné kolečko. Máme tu tedy dvě hlavní tlačítka, kolečko sloužící jako třetí, pak po stranách po dvou tlačítkách a nakonec poslední dvojice uprostřed. Tím nejblíž uživateli budeme ovládat přepínání mezi profily, což ihned ukáží červeně, modře či zeleně podsvícené lišty umístěné na horním rozhraní mezi lesklým černým plastem a pogumovanou částí, a to z obou stran myši. Na přídavných tlačítkách také máme vyznačeny málo viditelné popisky G4 až G9.

Hlavní tlačítka mají velmi lehký stisk, který by mohl leckomu vadit kvůli tomu, že by tlačítko stiskl omylem jen vahou vlastního prstu. Stejně tak kolečko působí až trochu chatrně, protože je úzké a evidentně velmi lehké. Při otáčení nahoru mi rovněž připadlo, že trošku drhne, ale jinak pracovalo spolehlivě a jeho krokování doprovázené vrčením mělo vždy odezvu v posunu stránky. Stisk kolečka je jako obvykle tužší než u hlavních tlačítek a i když není přehnaně tuhý, osobně bych uvítal jeho odlehčení. Ostatních šest speciálních tlačítek má příjemný stisk s dobrou hmatovou odezvou, který je doprovázen ostrým (tlačítka po stranách) nebo tlumeným (tlačítka uprostřed) cvaknutím.

Nakonec se zaměříme na spodní část myši, která ne netradičně vyrobena z červeného plastu s lesklým povrchem. Optický senzor s červenou LED byl umístěn blíže levému okraji (myšleno u myši položené v pracovní poloze) a pak tu jsou tři odolně vypadající a velké teflony. Tyto teflony jsou přilepeny dobře a bez zbytku lepidla na okrajích, které by sbíralo prach a jiné nečistoty.

Příslušenství


Kromě samotné myši dostaneme v balení pouze dokumentaci, která není nijak zajímavá. Příslušný software od Logitechu si tak budeme muset stáhnout, což je možná i pohodlnější než využití CD, kde navíc nemáme záruku nejnovější verze.reklama
reklama
reklama
reklama