reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Logitech H800: bezdrátově přes USB i Bluetooth

19.10.2011, Jan Vítek, recenze
Logitech H800: bezdrátově přes USB i Bluetooth
Dnes si představíme produkt od firmy Logitech, a to bezdrátová sluchátka s mikrofonem, čili headset. Jedná se o model Wireless Headset H800 vybavený rozhraním Bluetooth, díky němuž budou možnosti využití velmi široké...
Kapitoly článku:
  1. Logitech H800: bezdrátově přes USB i Bluetooth
  2. Zkušenosti z provozu a závěr
Zatímco někteří výrobci se přímo předhánějí v tom, jak úžasné budou mít jejich produkty specifikace, u firmy Logitech je tomu jinak. Ta je na informace o svých produktech velmi skoupá a co se týče těch ohledně Wireless Headset H800, tak to platí dvojnásob. Kromě informace o záruční lhůtě, obsahu balení a kompatibilitě s operačními systémy a komunikačními aplikacemi se o samotném headsetu nedozvíme nic. Nemůžeme tedy ani tušit, jaký frekvenční rozsah mají jeho sluchátka či mikrofon, jaký je tu odstup signálu od šumu či impedance nebo jak velké měniče byly použity. Dokonce nám Logitech ani neprozradí, kolik tento headset vůbec váží, což je u takovéhoto zařízení celkem důležitá informace.Na druhou stranu tím alespoň naše recenze má větší smysl, protože si budeme moc některé z těchto chybějících informací zjistit (pro frekvenční rozsah apod. to samozřejmě neplatí). Z prezentace výrobce se můžeme dozvědět alespoň to, že headset se připojuje pomocí rozhraní Bluetooth, což ale není překážka pro majitele běžných desktopových počítačů. Logitech totiž do základního balení sluchátek zařadil také miniaturní USB transmitter, takže váš počítač nemusí být vůbec vybaven rozhraním Bluetooth a postačí mu prosté USB.

Zbylé informace hovoří o dosahu až 12 metrů právě pomocí USB transmitteru (u Bluetooth to bude asi o něco méně) a co se týče výdrže baterie dobíjené pomocí USB kabelu, ta má dosahovat až 6 hodin. Poslední užitečnou informací je, že mikrofon disponuje funkcí pro potlačení okolního hluku, aby při komunikaci vynikl především hlas uživatele. To je v dnešní době už v podstatě povinnost. Nyní se podívejme na chudou tabulku se specifikacemi:


Model
Logitech Wireless Headset H800
Výbava
sluchátka, mikrofon, ovladač hlasitosti, přehrát/pauza, deaktivovat mikrofon, přijmout hovor, skok zpět/vpřed
Frekvenční rozsah
?
Impedance
?
Rozhraní
Bluetooth
USB transmitter
Mikrofon
potlačení šumu
Výdrž na baterie
cca 6 hodin
Hmotnost
123 gramů


Sluchátka k nám dorazila v klasické černozelené krabici, v jejímž výřezu bylo dobře vidět, že k dispozici bude kromě bluetooth také USB klíč. V praxi jej tak můžeme mít neustále zapojený v počítači, kde nebude díky malým rozměrům vadit, a při odchodu ven postačí sbalit smartphone, spárovat jej se sluchátky a je hotovo.

Logitech Wireless Headset H800 je vybaven supraaurálními náušníky, což znamená, že ty sedí přímo na ušních boltcích a neobepínají je, jako je tomu u circumaurálních. Celá konstrukce je vyrobena především z černého plastu s matnou a zdrsnělou povrchovou úpravou, zatímco samotná sluchátka na sobě mají vnější kryty lesklé s jemným perleťovým efektem. Co se týče odolnosti, pak náhlavní most je dostatečně elastický na to, aby přežil mechanické namáhání a nepraskl. Otázkou však je, jak dlouho dokáže odolávat, což z krátkodobého testování pochopitelně nezjistíme.

Headset byl také vyrobený s ohledem na to, abychom jej mohli snadno sbalit, takže má skládací ramena a rovněž vyklápěcí mikrofon na ohebném rameni lze schovat za pravý náušník. A samozřejmě u headsetu s mostem přes vršek hlavy nemůže chybět mechanismus pro nastavení délky ramen. Ta jsou tedy klasicky vysouvací s několika aretačními pozicemi, v nichž drží dostatečně pevně.

Logitech neuvádí velikost měničů, ovšem pokud sundáme měkké náušníky, můžeme si snadno změřit, že jde o 30mm měniče. Ty mají poskytnout věrný zvuk díky ladění laserem a dále se má uplatnit i zabudovaný ekvalizér, což výrobce ale dále neupřesňuje.

Dále se můžeme zaměřit především na pravé sluchátko, které má na sobě nejen připevněný mikrofon, ale také množství různých ovládacích prvků a vespod také konektor micro USB pro dobíjení interní baterie (vedle něj je hned oranžová LED). V zadní hraně, k níž budeme mít nejblíže palcem pravé ruky, je pak kolébkový spínač, který můžeme vychýlit dvěma směry, a posouvat se rychleji dopředu, nebo posunutím do krajní polohy přeskakovat tak mezi jednotlivými tracky. Výrobce myslel také na to, že si uživatel najednou skok na jiný track rozmyslí a pak bude stačit tento spínač přidržet v krajní poloze trošku déle, poté pustit a akce nebude provedena. Hned vedle tohoto spínače je malá zelená kontrolka svítící v aktivním stavu a nakonec třípolohový přepínač s funkcemi vypnuto - zapnuto (Bluetooth) - zapnuto (USB transmitter).

Nakonec na pravém sluchátku najdeme obvyklý postranní ovladač v kruhu se čtyřmi tlačítky - nahoře a dole pro změnu hlasitosti, vlevo pro deaktivaci mikrofonu a vpravo pro pozastavení/spuštění hudby či případně pro přijetí hovoru.

Levé sluchátko je pak již o poznání chudší. Na první pohled bychom si ho nemuseli vůbec všímat, ale po bližším prozkoumání najdete na kraji středového kruhu značky, dle nichž se dá s tímto kolečkem pootočit. Ono pak vypadne a odhalí pod sebou místo, kam můžeme do přichystaného držáku umístit USB transmitter, abychom jej měli neustále po ruce a neztratili ho.Příslušenství


Kromě již několikrát zmíněného transmiteru nám Logitech v balení poskytne už jen tištěný manuál s dalšími víceméně neužitečnými informacemi, pak nezbytný, ale rozhodně ne nenahraditelný kabel pro nabíjení sluchátek pomocí jejich portu micro USB a to je vše.

Logitech mohl přihodit aspoň jednoduché cestovní pouzdro v podobě textilního pytlíku se šňůrkou, ovšem o to se musíme postarati sami.
reklama