Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Logitech S715i: zvuk na cesty

30.6.2011, Jan Vítek, recenze
Logitech S715i: zvuk na cesty
Společnost Logitech jako známý výrobce periferií a různých počítačových doplňků pochopitelně musí mít v nabídce také vlastní zařízení pro využití s produkty Apple. Tím je i dnes testované repro Rechargeable Speaker S715i s dokovacím konektorem a bateriemi.
Kapitoly článku:
  1. Logitech S715i: zvuk na cesty
  2. Zkušenosti z provozu a závěr
Nedávno jsme si vyzkoušeli designové repro Verszo Chopin, které poslouží stejnému účelu jako Rechargeable Speaker S715i, avšak jeho zpracování je značně odlišné. Nyní tedy máme možnost vyzkoušet si výsledek jiného přístupu, takže namísto těžkého boxu z MDF desek a hliníku to bude plastové zařízení, jež je díky své baterii vhodné i pro přenášení. Budeme si ho tedy moci snadno sbalit na cesty a nestarat se o to, zda tam bude či nebude zásuvka, tedy pokud nám postačí cca 8 hodin výdrže.


- klikněte pro zvětšení -


Výdrž na baterie bude pochopitelně nejvíce záviset na tom, jakou hlasitost nastavíme a také připojený iPod či iPhone si nějakou energii vysaje.Logitech Rechargeable Speaker S715i přichází pečlivě zabalen v klasické zeleno-černé krabici, v níž je chráněn pomocí papírových výplní a měkkého vaku, díky čemuž dorazil v pořádku a připravený na otestování.

Model
Logitech Rechargeable Speaker S715i
Rozměry
384 x 130 x 6,5 mm
Hmotnost
1,13 kg
Napájení
adaptér 12 V / 2 A (24 W)
baterie NiMH (až 8 hodin výdrže)
Reproduktory
2x 3" basy/středy (neodym), 2x 1/2" výškové (neodym), 4x pasivní membrány
Rozhraní
1x 3,5mm jack, dokovací konektor Apple, napájecí konektor
Ovládání
hlasitost, vypnout
IR ovladač (přehrávání, náhodný výběr, opakování skladeb, vypnout)

Logitech je jako obvykle skoupý na podrobné informace, takže třeba o celkovém výkonu se můžeme jen dohadovat. Aspoň že nám prozradil, jaké reproduktory jeho S715i používá. Jsou to především dva 3" s neodymovými magnety, pak další dvojice 1/2" výškových reproduktorů a nakonec alternativa k bassreflexům - čtyři pasivní membrány, jež mají dle výrobce zlepšit podání nízkých frekvencí.

Pro připojení signálu poslouží především dokovací konektor pro iPhone a iPad, ale naštěstí se nezapomnělo ani na klasický 3,5mm audio jack, který zajistí univerzální použití. Kabel pro propojení si však budete muset zajistit sami. Samotný reprobox pak nabídne základní ovládání, tedy tlačítko pro vypnutí a pak nastavení hlasitosti. Ostatní ale zajistí dotyková plocha připojeného přehrávače či telefonu a na dálku můžeme přehrávání (play/pause, skok dopředu/dozadu), hlasitost a funkce náhodného výběru a opakování skladeb ovládat dálkově.


- klikněte pro zvětšení -

Jedná se tedy o vcelku jednoduchý produkt uzavřený v černém těle vyrobeném z černého plastu (matný vzadu a lesklý rám vepředu) a přední část s reproduktory kryje tvarovaný a perforovaný černý plech. Ten je dostatečně pevný na to, aby membrány reproduktorů ochránil před poškozením, ale přesto bych si na Rechargeable Speaker S715i sedat nezkoušel.

Co se týče samotných reproduktorů, pak po stranách jsou největší s 3" membránami a neodymovými magnety, přímo nad nimi malé výškové reproduktory a blíže u středu dvě ze čtyř pasivních membrán.


- klikněte pro zvětšení -

Pokud potřebujete S715i postavit, musíte k tomu využít jeho výklopnou nohu, která slouží i jako cestovní kryt dokovacího konektoru. Je třeba ji tedy vyklopit a na druhé straně natlačit hlavu jejího šroubku do gumového špuntu, k čemuž je třeba použít trochu síly. Po nějaké době to ale půjde snáze, neboť už v našem případě se objevilo viditelné opotřebení onoho špuntu. Repro pak spočine na třech "nohách" opatřených gumovými podložkami a získá menší náklon.Ten můžete dobře vidět na této fotografii, stejně jako je dobře patrná střední zúžená část a rozdíl mezi předním plastem s lesklým povrchem a zadním matným.


- klikněte pro zvětšení -

Zadní část tohoto zařízení má v sobě zasazen kloub s výklopnou nohou, přičemž oblast pod ní je poněkud nevzhledná, ale to tak nevadí. Pozorovat zde můžeme také kryty zbylých dvou pasivních membrán.


- klikněte pro zvětšení -

Nakonec nám Rechargeable Speaker nabídne malou gumovou záslepku, pod níž najdeme oba použité konektory - napájecí a 3,5mm audio jack.


Příslušenství


V balení se skrývá vše potřebné, tedy až na propojovací audio kabel s 3,5mm konektory. Zato ale dostaneme napájecí adaptér (12 V / 2 A) s výměnnými zástrčkami pro EU a Velkou Británii. Pak tu je černé cestovní pouzdro, manuál a jiné tištěné materiály ...... a nakonec malinký dálkový ovladač s již zmíněnými funkcemi. Ten by mohl jít schovat přímo do těla reproboxu (třeba pod kryt k dokovacímu konektoru), aby byl při převozu v bezpečí, ale to bohužel není možné.