reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Logitech Wireless Touchpad: myší alternativa

, , recenze
Logitech Wireless Touchpad: myší alternativa
Společnost Logitech jako známý výrobce periferií občas přijde s netradičním produktem, což bude platit i v našem dnešním případě, kdy se představí Logitech Wireless Touchpad - velký bezdrátový touchpad určený pro domácí využití.
Kapitoly článku:
  1. Logitech Wireless Touchpad: myší alternativa
  2. Nastavení a software
  3. Zkušenosti z provozu a závěr
Logitech zařadil svůj nový Wireless Touchpad přímo mezi periferie určené pro desktopové počítače, což je pochopitelné, když naprostá většina notebooků je touchpadem již vybavena, i když asi ne tak velkým a určitě ne polohovatelným. Osobně však beru touchpad jako nouzové vstupní zařízení pro případy, kdy není k dispozici lepší, tedy nejlépe myš. Z toho důvodu jsem přistupoval k tomuto zařízení s nedůvěrou a myslím, že i dost jiných uživatelů se bude ptát, proč že by měli dobrovolně využívat pro ovládání svého počítače zrovna touchpad a zapomenout na myš.Třeba ale existuje i dost jiných uživatelů, kteří ve svém životě s desktopovým počítačem moc nepracovali, a jsou tak zvyklí především na touchpad. Analogii můžeme vidět třeba mezi hráči PC her zvyklými na kombinaci klávesnice a myši a majiteli herních konzolí, kteří často nedají dopustit na gamepad i při ovládání 3D stříleček. Je to zkrátka o zvyku, takže i bezdrátový touchpad by si mohl najít své místo vedle stolní klávesnice.

Logitech Wireless Touchpad přichází v klasické zeleno-oranžové krabici, která nás zaujme svou vyšší hmotností. On samotný totiž není nijak lehký, díky čemuž by neměl při používání na stole moc "cestovat".


Model
Logitech Wireless Touchpad
Rozměry touchpadu
132 x 132 x 21 mm
Hmotnost touchpadu
210 gramů
Tlačítka
2
Dotyková plocha
multidotyková - až 4 prsty
Rozhraní
rádiové - Logitech Unifying
napájení pomocí dvou AA baterií
Kompatibilita
Windows XP, Windows Vista či Windows 7


Firma Logitech jako obvykle neudává na svých stránkách žádné podrobné informace, takže z nich ani nezjistíme naprosto základní údaj o rozměrech. Aspoň se dozvíme, že napájení zajistí 2 tužkové články (AA), podporován je operační systém Windows 7 (i když při stahování SetPointu nám je nabídnuta i verze pro Vista a XP) a poskytovaná záruka je tříletá. Už se tedy ani nedozvíme, jakou přibližnou výdrž můžeme od baterií očekávat, i když na druhou stranu stejně velmi záleží na způsobu použití i na samotných bateriích.Zpracování touchpadu


Logitech Wireless Touchpad je poměrně těžké zařízení, díky čemuž působí solidně a také na stole dobře sedí, ale k tomu nemalou měrou přispějí i 4 malé gumové nožky. Logitech pro vytvoření tohoto touchpadu využil svou již obvyklou kombinaci černého a čistě bílého plastu, přičemž bílá základna je celá lesklá, ovšem černý vršek se dělí na matnou dotykovou plochu (aktivní však není celá, pouze prostor obklopený čtyřmi rohy) a dvě oddělená lesklá tlačítka.

Mezi tlačítky nakonec máme jen stavovou LED, která nám po zapnutí touchpadu ukáže, v jakém stavu jsou jeho baterie. To funguje naprosto jednoduše - pokud zasvítí zeleně, je vše v pořádku a pokud červeně, je na čase baterie vyměnit. Ty jsou schované v horní zvýšené části, díky níž má celý touchpad mírný sklon. Logitech je již umístil na místo, ovšem spoje izoloval kouskem papíru, který musíme před použitím odstranit. Konkrétně jde o dvě tužkové (AA) alkalické baterie GP.

Zpracování tohoto produktu je solidní, jak ostatně můžeme od výrobce takového formátu očekávat. Na další stránce se budeme zabývat tím, jaká nastavení si pro nás připravil software SetPoint a pak už se podíváme na dostupné funkce a zkušenosti z provozu.

Příslušenství


Kromě samotného touchpadu, v němž jsou už umístěny dvě baterie, dostaneme jen nezbytnosti - tištěný manuál, v němž se dozvíme především o ovládání s využitím více prstů, a pak nesmí chybět už dobře známý miniaturní transmitter Logitech Unifying. Jeho výhodou kromě malých rozměrů je i to, že jej můžeme využít k připojení i dalších periferií Logitech; v tomto případě třeba klávesnice. Nemusíme tak zabrat další port USB.
reklama
reklama
reklama
reklama