www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p
, , recenze
Microsoft si v letošním roce připravil nejen moderní webkamery k počítači za vysoké cen, ale i levnější modely. Model LifeCam HD-3000 se bude hodit i pro notebooky, které sice mají obvykle vlastní, ale těm má konkurovat nejen kvalitou obrazu.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Microsoft LifeCam HD-3000 tedy nebudeme počítat mezi hi-end modely, jako je například také nová Microsoft LifeCam Studio. Zaplatíme za ní totiž kolem 500 Kč i s daní, což tedy vzhledem k cenám webkamer jiných výrobců není nejnižší částka, ale vzhledem ke kategorii a ostatním podobným produktům firmy Microsoft je to cena u spodní hranice.


Kamera přichází v klasickém složitém papírovém obalu, kde se pěkně vyjímá za ochranným plastovým výliskem. Microsoft se nás snaží zaujmout pomocí hesla, že naše video je stejně cenné jako tisíce slov a také využilo loga služeb MS Messenger, YouTube, Facebook i Twitter.Podívejme se nyní na specifikace, jimiž se to na stránkách Microsoftu jako obvykle moc nehemží.

Model
Microsoft LifeCam HD-3000
Rozměry
cca 44,5 x 109 x 50 mm (Š x V x H)
Hmotnost
gramů
Senzor
? Mpix
Rozlišení videa
720p při 30 FPS
Rozlišení při záznamu fotografií
až 2560 x 1440 JPEG
Rozhraní
USB 2.0
Mikrofon
ano, s funkcí potlačení okolního hluku

Čtyři hlavní specifikace dle výrobce jsou následující: video v rozlišení až 720p, širokoúhlý obraz 16:9, technologie TrueColor a univerzální stojan. Ten by měl umožnit využít tuto webkameru v podstatě kdekoliv, tedy na stole a jiném rovném či mírně nakloněném povrchu a taky na LCD monitoru či displeji notebooku.

Fyzické rozlišení senzoru Microsoft jako obvykle neuvádí, takže můžeme pouze odhadovat z rozlišení. 720p u videa je zcela jistě nativní, ovšem 2560 x 1440 u fotografií je dle všeho prokládané, a to právě 1280 x 720. Senzor tedy bude asi 1Mpix, či spíše 1,3Mpix. Rozhraní je pochopitelně klasické, tedy USB 2.0 a co se týče délky příslušného kabelu, pak 1,8 metru by nám mělo stačit. Nakonec se specifikace zmiňují o Mikrofonu s funkcí pro potlačení okolního hluku, aby byl co nejlépe slyšet hlas uživatele.


Kamera a její zpracování


Webkamera za pětistovku od Microsoftu pochopitelně nenabídne krásné a praktické hliníkové tělo, takže se musíme spokojit s černým plastem, což snad zase tolik nevadí. V duchu moderní doby byl zde využit také lesklý plast, z nějž je čelo hlavního modulu a samotný objektiv je ohraničen zrcadlově lesklou lištou, jež má asi za úkol zdůraznit širokoúhlý obraz. Objektiv samotný není nijak chráněn, takže by se časem mohl zanést, ale snad půjde nějak vyčistit, i když je tedy v těle kamery poněkud utopen. Jinak je ale tělo kamery pevné, jednotlivé části k sobě přesně doléhají, takže nás absence hliníku ani nemusí mrzet.Přední část se snaží kromě výrobce zdůraznit také HD rozlišení, přičemž tedy jde o to nižší HD, které řada lidí ani neuznává. Pak je tu vlevo nahoře modrá LED kontrolka, která naštěstí neoslňuje jako u jiných zařízení, kde se výrobce rozhodl využít modrou diodu. Na opačné straně pak máme dva otvory, za nimiž našel své místo mikrofon.Na vrchu si našlo místo obvyklé tlačítko Windows Live Call, které slouží pro zahájení videohovoru, ale pracuje pouze s aplikací Windows Live Messenger verze 8.1 a novější. USB kabel vychází přímo z prostředka hlavní části webkamery, takže nás bude malinko omezovat v jejím natáčení, i když to nám moc volnosti nedává. Pohled kamery lze upravit pouze v horizontálním směru, a to v rozmezí asi 60 stupňů. Vertikálně už nastavit nelze vůbec, takže pak budeme muset laborovat s jejím usazením.A právě to má na starosti tlustá ohebná noha s gumovým povrchem. Tu můžeme klidně narovnat, nebo i ohnout na opačnou stranu. Jestliže ale kameru budete provozovat tak, jak byste měli, tedy zaklesnutou za hranu monitoru, necháte nohu ohnutou do pravého úhlu a jednoduše ji uložíte na monitor, kde bude stabilně sedět. Noha je totiž celkem těžká, což je nutný předpoklad k tomu, abyste kameru každou chvíli nesbírali ze stolu.
Příslušenství


Vedle webkamery nám Microsoft naservíroval jednak průvodce svými produkty, pak velmi jednoduchý vícejazyčný návod popisující základní prvky kamery a nakonec optický disk s příslušným softwarem LifeCam 3.5. Ten ale můžete klidně nechat někde zastrčený, protože u počítače připojeného k Internetu jej potřebovat nebudete.


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o procesory Intel Rocket Lake-S a nové Comet Lake-S Refresh.
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře