Microsoft Notebook Cooling Base

Microsoft Notebook Cooling Base
, , recenze
Chladicí podložky pod notebooky jsou pro některé uživatele nepostradatelným pomocníkem nejen kvůli tomu, že lépe odvádějí teplo, ale také kvůli lepší ergonomii a pohodlí při práci. My se dnes podíváme na to, jak se s těmito úkoly vypořádal Microsoft.
Kapitoly článku:
  1. Microsoft Notebook Cooling Base
  2. Zkušenosti z provozu, testy a závěr
reklama
Notebook Cooling Base je dle produktových stránek Microsoftu první a jedinou podložkou pro notebooky, přičemž s její tvorbou si dle prvního pohledu moc hlavu nelámal. Důkazem budiž její symetrický tvar s jedním malým ventilátorem umístěným uprostřed. Pokud si ale přečteme o výhodách této podložky, pak se dozvíme, že byla tvarována tak, aby si po pootočení o 90° dobře sedla pro případ, že se chystáme pracovat s notebookem na klíně. To ukazuje už hned první obrázek ukazující podložku i z boku. Pak se nelze divit, že její půdorys je dokonale čtvercový.
Microsoft nám tedy nabízí originální podložku, od níž však nemůžeme čekat kromě možností polohování a chlazení žádnou přidanou hodnotu v podobě USB hubu nebo regulace otáček ventilátoru. Vybavena je prostě jen jedním ventilátorem s napájením 5 V, které zajistí cca půlmetrový kabel pro USB port.

Microsoft Notebook Cooling Base přišla zabalená v klasickém červeno-bílém obalu, z něhož koukala její podstatná část krytá průhlednou fólii. A nyní ke specifikacím:


Model
Microsoft Notebook Cooling Base
Materiál
plast, gumové podložky
Rozměry
290 x 290 x 15,7 mm
Hmotnost
0,65 kg
Konektivita a kompatibilita
USB
až " notebooky
Chlazení
70mm ventilátor
2000 RPM +/- 10 %
> 8 CFM
< 30 dBA
2 rychlosti
Napájení
1 W (5V / 0,2 A) - via USB
Varianty
černá - Z3C-00008
bílá - Z3C-00002

Podložka Notebook Cooling Base je vyrobena, jak je dnes velmi moderní, z kombinace tmavě šedého a bílého plastu, přičemž zde už Microsoft úplně zapomněl na lesklé materiály. Doplňky, tedy především šedé protiskluzové pruhy nahoře a spodní gumové podložky, jsou vyrobeny z měkké gumy. Podložka je také celkem lehká, a přesto odolná proti mechanickému namáhání. Když se ji tedy pokusíme chytit za rohy a zkroutit, dobře tomu odolá i bez popraskávání plastů.
- klikněte pro zvětšení -


Vrchní bílá část má tedy ve svém středu malý 70mm ventilátor, jehož úkolem bude odvádět teplý vzduch zpod notebooku, tedy ne foukat pod něj, jak je častěji používané. To bude možné díky prohnutému tělu, díky němuž vznikne uprostřed minimálně 1,5cm mezera. Pak už jsou nahoře akorát dva široké protiskluzové pruhy z šedé gumy.

Detailnější fotografie lépe ukazuje zpracování mřížky, která vypadá celkem pěkně a prostupně pro vzduch. Ona by zde v podstatě ani nemusela být, ale to si můžete zajistit sami během pár okamžiků ve spolupráci s nějakým ostrým nástrojem. Ve spodní části bych ji ale už raději ponechal.
- klikněte pro zvětšení -


Spodek této podložky je celý vyroben z tmavě šedého plastu a čtyř gumových podložek - dvou dlouhých a dvou krátkých. Ty dlouhé budou podložku podpírat v případě, že necháme výklopnou nohu na pokoji. Když ji ale vyklopíme, pak se podložka opře už pouze o ni a přední podložky.

Samotná noha má po vyklopení jenom jednu možnou polohu, takže sklon notebooku nastavitelný není. Trošku také pruží, ale když zkusíme následně vyzkoušet pevnost zatížením podložky (respektive jejím přitlačením ke stolu), ukáže se jako velmi pevná a stabilní. Se zpracováním Notebook Cooling Base jsem tedy osobně byl spokojen.


Příslušenství


Zde se dá říci pouze jediné. K podložce Notebook Cooling Base dostaneme od Microsoftu manuál, který můžeme klidně nechat ležet. V něm jsou také informace o záruce a kontakt na technickou podporu.reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře