www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Wind Top AE1900: soupeř pro Eee Top PC

MSI Wind Top AE1900: soupeř pro Eee Top PC
, , recenze
Od MSI se k nám dostalo nové All-in-One PC s označením Wind Top AE1900, které je konkurencí pro Eee Top PC od Asusu. Dočkáme se kompletního počítače zahrnujícího i LCD s dotykovou vrstvou. Oba zmíněné počítače ale přesto nejsou stejné. V čem se liší?
K oblíbeným
reklama
MSI Wind Top AE1900 je tedy zpracováním velmi podobný modelu Eee Top PC od Asusu, což lze poznat na první pohled. Oba tyto produkty vypadají jako větší LCD monitor, oba mají okolní plastový průhledný rám, jenž tvoří zároveň podstavec a oba se také opírají o výklopnou nohu. Přesto se ale nedá říci, že by šlo o klony, protože Wind Top je podstatně větší oproti Eee Top PC s 15,6" obrazovkou, což dovoluje i integraci DVD mechaniky, což model od Asusu nemá.Wind Top AE1900 přišel s dalším označením 05GR a zabalen byl ve větší bílé krabici jen o něco nižší a užší než balení klasického MiddleToweru. Uvnitř je zasazen do pěnových bloků, chráněn měkkým vakem z netkaného materiálu a na průhledné plastové části navíc byly nalepeny ochranné fólie proti poškrábání. Zbylé příslušenství se pak vešlo do třech papírových krabic. Počítač je tedy chráněn při přepravě velmi dobře, takže by se mu nemělo nic stát.


A nyní specifikace:

Model
MSI Wind Top AE1900-05GR
Rozměry
476 x 365 x 49 mm
Hmotnost
-
LCD
18.5" WXGA 16:9 LCD dotykové
CPU a čipová sada
Intel Atom N270 1,6 GHz + Intel 945 GC/ICH7 (Intel GMA 950)
Paměť
1 GB DDR2-533
Pevný disk
160GB SATA - WD1600BEVT-22ZCT0
LAN
10/100/1000 Mbps
Wi-Fi
802.11n
Webkamera
1,3 Mpix
Audio
HD Audio, 2 reproduktory
I/O porty apod.
4x USB 2.0
audio - mikrofon, sluchátka
1x RJ-45 Ethernet
čtečka karet 4-in-1 (SD,MMC,MS,XD)
Napájení
65W adaptér
Operační systém
MS Windows XP Home - SP3
Barevné verze
-

Nabízený hardware je tedy velmi podobný tomu u Eee PC Top a v podstatě se v ničem důležitém neliší. Hlavní práci odvede procesor Intel Atom N270 na frekvenci 1,6 GHz a čipová sada řady Intel 945 GC + southbridge ICH7 nabízí grafické jádro Intel GMA950. O brutálním výkonu se tu tedy nedá hovořit v žádném případě.

Operační paměť tu také není zrovna velkokapacitní a má pouze 1 GB, takže je nad slunce jasné, že MSI zde stejně jako Asus dodržuje omezení kladená firmou Microsoft. Ta hovoří o maximálně jednojádrovém procesoru, grafice kompatibilní maximálně s API DirectX 9.0, 1 GB operační paměti RAM a pevném disku do 160 GB, či SSD do 16 GB. V oblasti nettopů se omezení nekladou pro úhlopříčku obrazovky, což u netbooků platí a tam jde o 10,2 palců. Jak je tedy vidět, dnes se většina výrobců kvůli maximálnímu snížení ceny drží těchto limitů, tedy spíše na ně naráží.

V dnešní době se tedy kvůli nastolené politice Microsoftu prodávají netbooky a nettopy, jež se specifikacemi hlavních komponent téměř nijak vzájemně neliší, což osobně nepovažuji za zrovna úžasný dárek pro nás zákazníky. Navíc se podobná věc plánuje i pro netbooky a nettopy se systémem Windows 7, takže omezení budou pokračovat i nadále, což by nevadilo tolik, kdyby výrobci takových počítačů více využívali i jiné operační systémy. Mnoho z nich se ale prostě a jednoduše omezilo na Windows a tím to pro ně hasne, ale na druhou stranu aspoň vzniká prostor pro jiné.

Společnost Asus má v nabídce ale také verzi svého Eee Top PC ET1603 s grafikou ATI Mobility Radeon 3450, což momentálně MSI nenabízí. Jak můžeme ale vidět zde, i tato firma připravuje další série PC typu All-In-One, jichž bude celkem šest. V dnešní době má ale pouze dva počítače - dnes testovaný za série Entertainment (zábava) a pak jedno také založené na platformě s procesory Atom ze série Professional.


Příslušenství


MSI Wind Top je kompletní počítač, což znamená, že k němu dostaneme i klávesnici a myš. Na ty se také nyní podíváme. Klávesnice je stejně jako samotný počítač celá bílá (jinak barevná verze neexistuje, alespoň zatím) má štíhlý profil a je nízkozdvihová, tedy notebookového typu. Dočkáme se také numerického bloku, i když celkové rozměry výrobce přinutily klávesy trošku smrsknout k sobě, což je patrné hlavně z šipek, které se omezují s numerickým blokem.


- kliněte pro zvětšení -

Dočkáme se ale dlouhého Backspace a velkého Enteru, ovšem můžeme také jasně vidět, že jde o řeckou verzi a česká může být trošku odlišná. Psaní na ní je pohodlné, tedy pro uživatele zvyklého na nízkozdvihové klávesnice a k dispozici je rovněž v horní části osm speciálních tlačítek rozdělených na dvě skupiny. Levá skupina nám dokáže spustit internetový prohlížeč, e-mailový klient a ovládat hlasitost zvuku. Napravo pak je možné ovládat přehrávání multimédií.Myš má také bílou barvu a jde o základní model se dvěma tlačítky a jednoduchým kolečkem. Velikostně se podobá spíše notebookovému typu a co se týče jejího tvaru, pak ten je uzpůsoben především pro praváky, i když v levé ruce se dá také ještě jakž takž rozumně držet. V porovnání s perifériemi Asus Eee Top PC mi připadla tato klávesnice a myš o něco méně elegantní, ale zato více funkční a lépe využitelná.Napájecí adaptér je tu klasický notebookový se specifikacemi 19 V a 3,42 A, tedy výkonem 65 W. A kromě něj dostaneme také dva optické disky, stylus z průhledného plastu a také hadřík pro čištění LCD obrazovky, což se u tohoto dotykového typu velmi hodí. Nakonec nesmí chybět nezbytné tiskové materiály.


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů