www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Recenze nových GeForce budou za 12 dní a co dělají ceny?

Recenze nových GeForce budou za 12 dní a co dělají ceny?
, , aktualita
NVIDIA už sice představila tři nové karty ze série GeForce RTX 2000, ale zatím jsme se nedozvěděli žádné velké podrobnosti. Nyní už aspoň konečně víme, kdy se zvedá nad těmito informacemi embargo. 
K oblíbeným
reklama
Dříve se objevila informace, že NVIDIA umožní zveřejnit recenze nových karet 14. září, ale tak to není a skutečnost je trošku složitější. Jedno informační embargo sice v uvedený den končí, ale týká se pouze informací o architektuře karet Turing, takže se můžeme těšit, že se o ní dozvíme více ještě před samotnými recenzemi. 
 

Pak NVIDIA umožní vydat recenze karet GeForce RTX 2080, a to 17. září a o dva dny později dojde řada také na GeForce RTX 2080 Ti. V obou případech se to týká jak verzí Founders Edition, tak nereferenčních karet od AIB partnerů. Lze tak očekávat, že NVIDIA si tentokrát asi nebude chtít slíznout smetanu přednostním prodejem svých karet.
 
Pak můžeme ještě zmínit, že 20. září končí předprodeje karet a ve stejný den se mají dostat na trh první kusy karet RTX 2080. GeForce RTX 2080 Ti se pak mají prodávat od 27. září. Dříve jsme si přitom mohli přečíst o tom, že třeba RTX 2080 přijdou na trh v omezeném množství už 10. září, ale pokud má platit výše zmíněné embargo, je to samozřejmě nesmysl. 
 
NVIDIA také plánuje rozeslat karty mezi recenzenty v průběhu příštího týdne a lze očekávat, že ti také ihned dostanou k dispozici i ovladače, aby měli čas karty otestovat. Pokud tedy v příštím týdnu narazíme na nové výsledky v různých databázích benchmarků, už je budeme moci považovat za skutečné, pravé a konečné. 
 
A jak se vyvinula situace s novými i starými kartami na našem trhu, pokud vůbec? V případě RTX 2080 stále platí, že budeme rádi za cenu kolem 22.500 Kč. Objevila se však už RTX 2080 Ti v ceně 32 tisíc, což je lepší než před pár dny. 
 
Ceny starších karet s čipy Pascal se v srpnu mírně upravily, a to typicky tak, že minimální cena někdy mírně klesla, ale průměrná naopak vzrostla. GeForce GTX 1080 Ti se dá pořídit už za 19 tisíc korun, což představuje velice mírný pokles cen u těch nejlevnějších karet. V mnoha jiných případech ale ceny už řadu týdnů stagnují. 
 
Víceméně to samé platí i pro konkurenci a zde také narazíme na zajímavý úkaz. Na trhu jsou i Radeony RX Vega, které v srpnu výrazně zlevnily, například Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+ na 15.600 Kč, ale nyní jeho cena zase vystřelila nahoru nad 18 tisíc. 
 
Na nějaký pokles cen to tedy zatím moc nevypadá a ostatně se nelze divit, protože co se zatím očekává, je to, že nové GeForce nenabídnou lepší poměr výkonu a ceny. Pokud se to potvrdí, nebude pro snižování cen důvod a NVIDIA si bude moci v klidu a beze slev doprodat své zásoby Pascalů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek