www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Recenze nových GeForce budou za 12 dní a co dělají ceny?

Recenze nových GeForce budou za 12 dní a co dělají ceny?
, , aktualita
NVIDIA už sice představila tři nové karty ze série GeForce RTX 2000, ale zatím jsme se nedozvěděli žádné velké podrobnosti. Nyní už aspoň konečně víme, kdy se zvedá nad těmito informacemi embargo. 
reklama
Dříve se objevila informace, že NVIDIA umožní zveřejnit recenze nových karet 14. září, ale tak to není a skutečnost je trošku složitější. Jedno informační embargo sice v uvedený den končí, ale týká se pouze informací o architektuře karet Turing, takže se můžeme těšit, že se o ní dozvíme více ještě před samotnými recenzemi. 
 

Pak NVIDIA umožní vydat recenze karet GeForce RTX 2080, a to 17. září a o dva dny později dojde řada také na GeForce RTX 2080 Ti. V obou případech se to týká jak verzí Founders Edition, tak nereferenčních karet od AIB partnerů. Lze tak očekávat, že NVIDIA si tentokrát asi nebude chtít slíznout smetanu přednostním prodejem svých karet.
 
Pak můžeme ještě zmínit, že 20. září končí předprodeje karet a ve stejný den se mají dostat na trh první kusy karet RTX 2080. GeForce RTX 2080 Ti se pak mají prodávat od 27. září. Dříve jsme si přitom mohli přečíst o tom, že třeba RTX 2080 přijdou na trh v omezeném množství už 10. září, ale pokud má platit výše zmíněné embargo, je to samozřejmě nesmysl. 
 
NVIDIA také plánuje rozeslat karty mezi recenzenty v průběhu příštího týdne a lze očekávat, že ti také ihned dostanou k dispozici i ovladače, aby měli čas karty otestovat. Pokud tedy v příštím týdnu narazíme na nové výsledky v různých databázích benchmarků, už je budeme moci považovat za skutečné, pravé a konečné. 
 
A jak se vyvinula situace s novými i starými kartami na našem trhu, pokud vůbec? V případě RTX 2080 stále platí, že budeme rádi za cenu kolem 22.500 Kč. Objevila se však už RTX 2080 Ti v ceně 32 tisíc, což je lepší než před pár dny. 
 
Ceny starších karet s čipy Pascal se v srpnu mírně upravily, a to typicky tak, že minimální cena někdy mírně klesla, ale průměrná naopak vzrostla. GeForce GTX 1080 Ti se dá pořídit už za 19 tisíc korun, což představuje velice mírný pokles cen u těch nejlevnějších karet. V mnoha jiných případech ale ceny už řadu týdnů stagnují. 
 
Víceméně to samé platí i pro konkurenci a zde také narazíme na zajímavý úkaz. Na trhu jsou i Radeony RX Vega, které v srpnu výrazně zlevnily, například Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+ na 15.600 Kč, ale nyní jeho cena zase vystřelila nahoru nad 18 tisíc. 
 
Na nějaký pokles cen to tedy zatím moc nevypadá a ostatně se nelze divit, protože co se zatím očekává, je to, že nové GeForce nenabídnou lepší poměr výkonu a ceny. Pokud se to potvrdí, nebude pro snižování cen důvod a NVIDIA si bude moci v klidu a beze slev doprodat své zásoby Pascalů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek