www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Recenze nových GeForce budou za 12 dní a co dělají ceny?

Recenze nových GeForce budou za 12 dní a co dělají ceny?
, , aktualita
NVIDIA už sice představila tři nové karty ze série GeForce RTX 2000, ale zatím jsme se nedozvěděli žádné velké podrobnosti. Nyní už aspoň konečně víme, kdy se zvedá nad těmito informacemi embargo. 
reklama
Dříve se objevila informace, že NVIDIA umožní zveřejnit recenze nových karet 14. září, ale tak to není a skutečnost je trošku složitější. Jedno informační embargo sice v uvedený den končí, ale týká se pouze informací o architektuře karet Turing, takže se můžeme těšit, že se o ní dozvíme více ještě před samotnými recenzemi. 
 

Pak NVIDIA umožní vydat recenze karet GeForce RTX 2080, a to 17. září a o dva dny později dojde řada také na GeForce RTX 2080 Ti. V obou případech se to týká jak verzí Founders Edition, tak nereferenčních karet od AIB partnerů. Lze tak očekávat, že NVIDIA si tentokrát asi nebude chtít slíznout smetanu přednostním prodejem svých karet.
 
Pak můžeme ještě zmínit, že 20. září končí předprodeje karet a ve stejný den se mají dostat na trh první kusy karet RTX 2080. GeForce RTX 2080 Ti se pak mají prodávat od 27. září. Dříve jsme si přitom mohli přečíst o tom, že třeba RTX 2080 přijdou na trh v omezeném množství už 10. září, ale pokud má platit výše zmíněné embargo, je to samozřejmě nesmysl. 
 
NVIDIA také plánuje rozeslat karty mezi recenzenty v průběhu příštího týdne a lze očekávat, že ti také ihned dostanou k dispozici i ovladače, aby měli čas karty otestovat. Pokud tedy v příštím týdnu narazíme na nové výsledky v různých databázích benchmarků, už je budeme moci považovat za skutečné, pravé a konečné. 
 
A jak se vyvinula situace s novými i starými kartami na našem trhu, pokud vůbec? V případě RTX 2080 stále platí, že budeme rádi za cenu kolem 22.500 Kč. Objevila se však už RTX 2080 Ti v ceně 32 tisíc, což je lepší než před pár dny. 
 
Ceny starších karet s čipy Pascal se v srpnu mírně upravily, a to typicky tak, že minimální cena někdy mírně klesla, ale průměrná naopak vzrostla. GeForce GTX 1080 Ti se dá pořídit už za 19 tisíc korun, což představuje velice mírný pokles cen u těch nejlevnějších karet. V mnoha jiných případech ale ceny už řadu týdnů stagnují. 
 
Víceméně to samé platí i pro konkurenci a zde také narazíme na zajímavý úkaz. Na trhu jsou i Radeony RX Vega, které v srpnu výrazně zlevnily, například Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+ na 15.600 Kč, ale nyní jeho cena zase vystřelila nahoru nad 18 tisíc. 
 
Na nějaký pokles cen to tedy zatím moc nevypadá a ostatně se nelze divit, protože co se zatím očekává, je to, že nové GeForce nenabídnou lepší poměr výkonu a ceny. Pokud se to potvrdí, nebude pro snižování cen důvod a NVIDIA si bude moci v klidu a beze slev doprodat své zásoby Pascalů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek