www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Recenze nových GeForce budou za 12 dní a co dělají ceny?

Recenze nových GeForce budou za 12 dní a co dělají ceny?
, , aktualita
NVIDIA už sice představila tři nové karty ze série GeForce RTX 2000, ale zatím jsme se nedozvěděli žádné velké podrobnosti. Nyní už aspoň konečně víme, kdy se zvedá nad těmito informacemi embargo. 
reklama
Dříve se objevila informace, že NVIDIA umožní zveřejnit recenze nových karet 14. září, ale tak to není a skutečnost je trošku složitější. Jedno informační embargo sice v uvedený den končí, ale týká se pouze informací o architektuře karet Turing, takže se můžeme těšit, že se o ní dozvíme více ještě před samotnými recenzemi. 
 

Pak NVIDIA umožní vydat recenze karet GeForce RTX 2080, a to 17. září a o dva dny později dojde řada také na GeForce RTX 2080 Ti. V obou případech se to týká jak verzí Founders Edition, tak nereferenčních karet od AIB partnerů. Lze tak očekávat, že NVIDIA si tentokrát asi nebude chtít slíznout smetanu přednostním prodejem svých karet.
 
Pak můžeme ještě zmínit, že 20. září končí předprodeje karet a ve stejný den se mají dostat na trh první kusy karet RTX 2080. GeForce RTX 2080 Ti se pak mají prodávat od 27. září. Dříve jsme si přitom mohli přečíst o tom, že třeba RTX 2080 přijdou na trh v omezeném množství už 10. září, ale pokud má platit výše zmíněné embargo, je to samozřejmě nesmysl. 
 
NVIDIA také plánuje rozeslat karty mezi recenzenty v průběhu příštího týdne a lze očekávat, že ti také ihned dostanou k dispozici i ovladače, aby měli čas karty otestovat. Pokud tedy v příštím týdnu narazíme na nové výsledky v různých databázích benchmarků, už je budeme moci považovat za skutečné, pravé a konečné. 
 
A jak se vyvinula situace s novými i starými kartami na našem trhu, pokud vůbec? V případě RTX 2080 stále platí, že budeme rádi za cenu kolem 22.500 Kč. Objevila se však už RTX 2080 Ti v ceně 32 tisíc, což je lepší než před pár dny. 
 
Ceny starších karet s čipy Pascal se v srpnu mírně upravily, a to typicky tak, že minimální cena někdy mírně klesla, ale průměrná naopak vzrostla. GeForce GTX 1080 Ti se dá pořídit už za 19 tisíc korun, což představuje velice mírný pokles cen u těch nejlevnějších karet. V mnoha jiných případech ale ceny už řadu týdnů stagnují. 
 
Víceméně to samé platí i pro konkurenci a zde také narazíme na zajímavý úkaz. Na trhu jsou i Radeony RX Vega, které v srpnu výrazně zlevnily, například Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+ na 15.600 Kč, ale nyní jeho cena zase vystřelila nahoru nad 18 tisíc. 
 
Na nějaký pokles cen to tedy zatím moc nevypadá a ostatně se nelze divit, protože co se zatím očekává, je to, že nové GeForce nenabídnou lepší poměr výkonu a ceny. Pokud se to potvrdí, nebude pro snižování cen důvod a NVIDIA si bude moci v klidu a beze slev doprodat své zásoby Pascalů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář