www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SilverStone a dva HDD boxy s USB 3.0

SilverStone a dva HDD boxy s USB 3.0
, , recenze
Společnost SilverStone vyrábí především počítačové skříně, ale vedle nich i další produkty, jako například externí boxy pro pevné disky či SSD. My si teď vyzkoušíme dva modely, které se hodí pro 2,5" i 3,5" zařízení a nabídnou rozhraní USB 3.0.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. SilverStone a dva HDD boxy s USB 3.0
  2. SilverStone SST-TS07B
  3. Testy a závěrečné hodnocení
reklama
V minulém článku jsme si představili pár zajímavých doplňků vhodných pro zprovoznění rozhraní USB 3.0 na starším počítači, nebo sladění výbavy základní desky a počítačové skříně. V dnešním článku se zase představí dvě zařízení, která nám dovolí rozhraní USB 3.0 smysluplně využít. Jde pochopitelně o vysokorychlostní přenos dat, v našem případě realizovaný pomocí externích boxů SilverStone.

Konkrétně jde o model pro 2,5" pevné disky či SSD s označením Raven SST-RVS02 a pak tu je box Treasure Series TS07 pro 3,5" úložná zařízení. Jako moderní produkty podporují samozřejmě disky s rozhraním Serial ATA (problém nebude ani s modely pro SATA 6 Gbps), přičemž ten prvně jmenovaný je určen spíše na cesty, zatímco druhý bude sedět doma vedle počítače, nebo se bude dobře hodit jako úložné zařízení připojené k routeru, televizoru, apod.


SilverStone Raven SST-RVS02


Oba jsou to ale velmi jednoduché produkty, které nenabízejí žádné přídavné funkce navíc, jako např. automatické vypnutí pevného disku po určité době nečinnosti, což by se hodilo zvláště pro větší model, popřípadě rozhraní USB Host pro zálohování z dalšího úložného zařízení. Jsou to tedy prosté boxy pro pevné disky a SSD. My se nejdříve zaměříme na zástupce řady Raven.

SilverStone v současnosti nabízí celkem 6 podobných produktů, přičemž z řady Raven pochází dva - tento a RVS01, který je však vybaven rozhraním USB 2.0 a k tomu eSATA. Rozhraní USB 3.0 nám pak nabídne už jen model Treasure Series TS04, tedy také box pro 2,5" SSD a HDD.


Model
Raven SST-RVS02
(USB 3.0 External 2,5" HDD/SSD Enclosure)
Rozměry
127,9 x 75,1 x 18,5 mm
Materiál
dekorovaný černý plast
Hmotnost
62 gramů
Interní rozhraní
Serial ATA - max. 9,5mm vysoké 2,5" SSD či HDD
kompatibilní se SATA 6 Gbps
Externí rozhraní
USB 3.0 (včetně napájení)
kompatibilní s USB 2.0 a 1.1

Specifikace modelu Raven RVS02 nám celkem jasně řeknou, že jde o lehký celoplastový box, který asi neuspokojí zákazníka s oblibou v pevných kovových schránkách. Celý box se skládá ze třech plastových částí - vrchní dekorované pomocí techniky In Mould, která vytvořila zajímavou texturu citlivou na odrazy světla, pak tu je okolní rámeček s matným povrchem a nakonec spodní vysunovací panel, jenž je naopak celý velmi hladký a především lesklý. Takže se připravte, že bude špinavý už pár sekund po stržení ochranné fólie.

Po stranách výrobce umístil několik průduchů, aby bylo zajištěno alespoň nějaké větrání, když už budeme mít disk uzavřený v plastové skořápce. A na spodní straně jsou pouze náznaky nožek, které by ale mohly být mohutnější a gumové, aby nám roztočený pevný disk nedrnčel na stole.

Dovnitř se dostaneme jednoduše - stiskneme tlačítko v horním okraji a současně se snažíme vysunout lesklý panel směrem od něj. V podstatě to připomíná dobývání krytu mobilního telefonu. Uvnitř pak narazíme pouze na nastražené konektory rozhraní Serial ATA, na něž disk nasuneme, přičemž panel jej zajistí ve stabilní poloze. Možná budete ale muset hodně zatlačit, aby se konektory spojily.

Po zapojení boxu se na vrchní texturované straně rozsvítí klasické logo Raven s křídly, jež najdete vyobrazeno i na obalu. Podsvícení zajistí modrá LED, která začne při aktivitě disku poblikávat.


Příslušenství


V příslušenství se nachází pouze dvě věci - v podstatě zbytečný manuál a naopak nezbytný kabel vybavený konektorem USB 3.0 (černý) a dalším USB sloužícím pouze pro posílení napájení, což v našem případě nebylo potřeba. Na opačné straně je pak umístěn Mini USB konektor, který vypadá jako pro verzi USB 2.0, ale po bližším prozkoumání v něm objevíme pět dalších spojů, které u USB 2.0 nejsou.reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek