www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sweex 7.1: externí zvukovka za hubičku

Sweex 7.1: externí zvukovka za hubičku
, , recenze
Dnes se podíváme na cenově dostupnou zvukovou kartu 7.1 External USB sound card od výrobce Sweex, jejíž služby mohou využít především majitelé notebooků, kteří z nějakého důvodu potřebují využít více kanálů nebo rozhraní S/PDIF. To vše za cca 650 korun s DPH.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Sweex 7.1: externí zvukovka za hubičku
  2. Ovladače, zkušenosti z provozu a závěr
reklama
Společnost Sweex u nás příliš známá není, ale v nabídce má celou řadu produktů především z oblasti periferií. Vyrábí tak mnoho hardware spadajícího do kolonek internet a sítě, kabely a rozhraní, vstupní zařízení, zvuk a video, storage, napájení a bezpečnost. Sweex 7.1 EXTERNAL USB SOUND CARD spadá do kategorie zvuk a video a jde o momentálně jediný nabízený externí model od této firmy, alespoň podle jejích stránek.Je zřejmé, že od této karty za zmíněnou cenu nemůžeme čekat dokonalý zvuk. Jde spíše o řešení, které nabídne potřebné funkce, které drtivé většině notebooků chybí - vícekanálový zvuk, rozhraní S/PDIF nebo stereofonní vstup pro mikrofony.

Sweex 7.1 EXTERNAL USB SOUND CARD
Použitý čipC-Media CM6206
RozhraníUSB (100cm kabel)
VstupyS/PDIF
line-in
mikrofon
stereo mikrofon
Výstupysluchátkový
7.1kanálový
S/PDIF
Záznam a přehráváníplně duplexní
Podpora formátůAC-3 a DTS pass through
Vzorkovací frekvence48 kHz pro záznam i přehrávání
Podpora OSWindows XP a Vista


Zvukovka je tedy založena na čipu C-Media CM6206. Ten podporuje maximálně osm výstupních kanálů, které jsou zde bezezbytku využity, což platí i pro dva vstupní, 16bitový zvuk s 48/44,1kHz vzorkovací frekvenci a zajištěna je také spolupráce s formáty AC-3 (Dolby Digital) a konkurečního DTS (Digital Theatre System). Odstup signálu od šumu tohoto čipu činí kolem 90 dB, což není v dnešní době nic úžasného. Veškeré specifikace tohoto čipu naleznete zde.Sweex se rozhodl využít pro výrobu této karty výhradně plast - jednak stříbrný s matným povrchem a pak černý s lesklým povrchem. Konstrukce je jinak velmi jednoduchá. Jde o dvě části stříbrné skořápky, které mezi sebou díky drážkám drží dva černé štítky s konektory. Na hladké desce stolu karta dobře sedí díky gumovým podložkám, pod nimiž jsou čtyři šroubky.Zadní strana na sobě má celkem tři konektory - USB typu B, do nějž se zapojí kabel vedoucí k počítači a pak zakryté konektory S/PDIF IN a S/PDIF OUT.Přední strana na sobě nese hlavní výstupní konektory 3,5mm jack - výstup na sluchátka, vstup line-in a pak výstupy na 7.1 kanálů front, surround, center/bass, back. Zbývají tak pouze dva mikrofonní zvuky, pro něž vepředu již nezbylo místo, a musely se tak přesunout na bok. Jeden z nich je primární, zatímco druhý slouží jako sekundární.Na vrchní straně si v černém středovém pruhu našly místo tlačítka a konektory. Stříbrně zbarvená obdélníková tlačítka s nízkým zdvihem mají na starosti ovládání hlasitosti zvuku, jeho ztišení a také ztišení mikrofonního vstupu. A pak tu jsou dvě kontrolky - jedna značí ztišený mikrofon či mikrofony a druhá připojení k počítači. To pokud je aktivní, tak se projeví blikající modrá LED, takže většinu času vám zvuková karta bliká (asi dvakrát za sekundu), což je v noci trošku nepříjemné, protože LED dokáže osvítit i strop. Není ale problém diodu jednoduše zamáznout fixem, počemž se její světlo dost utlumí.Mrkneme se také na vnitřnosti tohoto produktu, což bylo nutné k tomu, abychom se vůbec dozvěděli, jaký čip je tu vůbec použit. Sweex totiž ve specifikacích udává pouze jeho výrobce.Je jasně vidět, že uvnitř toho moc nenajdeme. Vedle čipu C-Media CM6206, konektorů, krystalu, mikrospínačů a LED tu máme již jen několik SMD součástek a 10 kondenzátorů.


Příslušenství


Hardwarové příslušenství zde není nijak rozsáhlé a také ani takové není potřeba. V krabici nalezneme pouze datový kabel s konektory USB A a USB B s feritovým jádrem a CD s manuály (čeština nechybí) a ovladači. Ty jsou zatím k dispozici v jediné verzi vydané 29. 4. 2009.
reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů