www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sweex 7.1: externí zvukovka za hubičku

Sweex 7.1: externí zvukovka za hubičku
, , recenze
Dnes se podíváme na cenově dostupnou zvukovou kartu 7.1 External USB sound card od výrobce Sweex, jejíž služby mohou využít především majitelé notebooků, kteří z nějakého důvodu potřebují využít více kanálů nebo rozhraní S/PDIF. To vše za cca 650 korun s DPH.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Sweex 7.1: externí zvukovka za hubičku
  2. Ovladače, zkušenosti z provozu a závěr
reklama
Společnost Sweex u nás příliš známá není, ale v nabídce má celou řadu produktů především z oblasti periferií. Vyrábí tak mnoho hardware spadajícího do kolonek internet a sítě, kabely a rozhraní, vstupní zařízení, zvuk a video, storage, napájení a bezpečnost. Sweex 7.1 EXTERNAL USB SOUND CARD spadá do kategorie zvuk a video a jde o momentálně jediný nabízený externí model od této firmy, alespoň podle jejích stránek.Je zřejmé, že od této karty za zmíněnou cenu nemůžeme čekat dokonalý zvuk. Jde spíše o řešení, které nabídne potřebné funkce, které drtivé většině notebooků chybí - vícekanálový zvuk, rozhraní S/PDIF nebo stereofonní vstup pro mikrofony.

Sweex 7.1 EXTERNAL USB SOUND CARD
Použitý čipC-Media CM6206
RozhraníUSB (100cm kabel)
VstupyS/PDIF
line-in
mikrofon
stereo mikrofon
Výstupysluchátkový
7.1kanálový
S/PDIF
Záznam a přehráváníplně duplexní
Podpora formátůAC-3 a DTS pass through
Vzorkovací frekvence48 kHz pro záznam i přehrávání
Podpora OSWindows XP a Vista


Zvukovka je tedy založena na čipu C-Media CM6206. Ten podporuje maximálně osm výstupních kanálů, které jsou zde bezezbytku využity, což platí i pro dva vstupní, 16bitový zvuk s 48/44,1kHz vzorkovací frekvenci a zajištěna je také spolupráce s formáty AC-3 (Dolby Digital) a konkurečního DTS (Digital Theatre System). Odstup signálu od šumu tohoto čipu činí kolem 90 dB, což není v dnešní době nic úžasného. Veškeré specifikace tohoto čipu naleznete zde.Sweex se rozhodl využít pro výrobu této karty výhradně plast - jednak stříbrný s matným povrchem a pak černý s lesklým povrchem. Konstrukce je jinak velmi jednoduchá. Jde o dvě části stříbrné skořápky, které mezi sebou díky drážkám drží dva černé štítky s konektory. Na hladké desce stolu karta dobře sedí díky gumovým podložkám, pod nimiž jsou čtyři šroubky.Zadní strana na sobě má celkem tři konektory - USB typu B, do nějž se zapojí kabel vedoucí k počítači a pak zakryté konektory S/PDIF IN a S/PDIF OUT.Přední strana na sobě nese hlavní výstupní konektory 3,5mm jack - výstup na sluchátka, vstup line-in a pak výstupy na 7.1 kanálů front, surround, center/bass, back. Zbývají tak pouze dva mikrofonní zvuky, pro něž vepředu již nezbylo místo, a musely se tak přesunout na bok. Jeden z nich je primární, zatímco druhý slouží jako sekundární.Na vrchní straně si v černém středovém pruhu našly místo tlačítka a konektory. Stříbrně zbarvená obdélníková tlačítka s nízkým zdvihem mají na starosti ovládání hlasitosti zvuku, jeho ztišení a také ztišení mikrofonního vstupu. A pak tu jsou dvě kontrolky - jedna značí ztišený mikrofon či mikrofony a druhá připojení k počítači. To pokud je aktivní, tak se projeví blikající modrá LED, takže většinu času vám zvuková karta bliká (asi dvakrát za sekundu), což je v noci trošku nepříjemné, protože LED dokáže osvítit i strop. Není ale problém diodu jednoduše zamáznout fixem, počemž se její světlo dost utlumí.Mrkneme se také na vnitřnosti tohoto produktu, což bylo nutné k tomu, abychom se vůbec dozvěděli, jaký čip je tu vůbec použit. Sweex totiž ve specifikacích udává pouze jeho výrobce.Je jasně vidět, že uvnitř toho moc nenajdeme. Vedle čipu C-Media CM6206, konektorů, krystalu, mikrospínačů a LED tu máme již jen několik SMD součástek a 10 kondenzátorů.


Příslušenství


Hardwarové příslušenství zde není nijak rozsáhlé a také ani takové není potřeba. V krabici nalezneme pouze datový kabel s konektory USB A a USB B s feritovým jádrem a CD s manuály (čeština nechybí) a ovladači. Ty jsou zatím k dispozici v jediné verzi vydané 29. 4. 2009.
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková