Test 5 hi-end chladičů CPU

Test 5 hi-end chladičů CPU
, , srovnávací test
Tématem pro dnešní srovnávací test se stalo 5 výkonných procesorových chladičů vyšší třídy, které by tedy měly zaujmout především výkonem. Jedná se o modely firem Akasa, Cooler Master, Noctua, Thermalright a Zalman, takže nabídka je široká.
K oblíbeným
reklama
Tento test se tedy bude dotýkat především výkonných, ale také drahých vzduchových chladičů. Premiéru u nás bude mít model Noctua NH-C14, který se od ostatních modelů podstatně liší v tom, že nejde o věžovitý chladič. Jeho konstrukce má blíže ke klasickým chladičům, jejichž ventilátory foukají směrem na základní desku, nebo zde také od ní, pokud máme ve skříni nad chladičem příliš málo místa.


- klikněte pro zvětšení -

Dále tu bude chladič Akasa Nero S zastupující běžné věžovité chladiče se třemi duálními heatpipe, s nímž by si měly bez problémů poradit modely Cooler Master V6GT a Thermalright Venomous X, neboť ty mají dvojnásobný počet heatpipe a jsou i celkově mohutnější.

Posledním nově testovaným procesorovým chladičem je Zalman CNPS9900 MAX reprezentující to nejlepší, co nám tento korejský výrobce může nabídnout. Jde o variaci na stále stejné téma, tedy tenká měděná žebra umístěná radiálně na heatpipe, v jejichž prostředku je ventilátor.


Nově testované chladiče:
 • Akasa Nero S
 • Cooler Master V6GT
 • Noctua NH-C14
 • Thermalright Venomous X
 • Zalman CNPS9900 MAX

Jejich řady doplníme výsledky již starších modelů Noctua NH-U12P a především výkonnostního krále Noctua NH-D14.


A nyní přichází na řadu testovací sestava, kde je nejdůležitější procesor s původní frekvencí 2,4 GHz a TDP 105 W. Frekvence však byla pro větší náročnost zvýšena o 600 MHz s mírným zvýšením napájecího napětí.
 • Základní deska: Gigabyte X48-DQ6 (Intel X48)
 • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 přetakovaný na 3 GHz (333 x 9 při 1,275 V)
 • Referenční chladiče: Noctua NH-U12P a Noctua NH-D14
 • Operační paměť: 2x 512 MB A-Data Vitesta Extreme Edition (800 MHz @ 4-4-4-12)
 • Grafická karta: MSI NX8800GTS T2D32OE - NVIDIA GeForce 8800 GTS 320 MB RAM
 • Pevný disk: Western Digital 80GB (WD800JB)
 • Zdroj: Enermax Infiniti EIN650AWT - 650 W

Na dalších stránkách představíme testované chladiče.
reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek