www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tisk pro náročné: Epson AcuLaser C4200

Tisk pro náročné: Epson AcuLaser C4200
, , recenze
Pokud hledáme do firmy kvalitní a rychlý tisk, navíc v dostatečně robustním provedení, aby vyhovělo potřebám i vetší pracovní skupiny, nabízí společnost Espon řešení v podobě série C4200. Dnešní recenze by měla napovědět, jak tiskárna obstojí.
K oblíbeným
reklama
Rodinka barevných laserových tiskáren Epson C4200 obsahuje dva základní modely – DN a DTN. Oba jsou standardně vybaveny duplexní jednotkou a liší se pouze počtem velkokapacitních zásobníků papíru. Jeden podavač médií s kapacitou 550 listů je běžnou výbavou obou modelů, přitom maximální kapacitu papíru lze pomocí třech přidaných podavačů navýšit až na 2350 listů.

Tiskárna AcuLaser C4200DN je monumentální přístroj a přišel v ještě monstróznějším balíku. Také díky hmotnosti 35 kg se předpokládá manipulace minimálně ve dvou lidech. Testovaný model disponuje jedním spodním podavačem s kapacitou 550 listů pro běžný tisk na formát A4. Výstup tiskárny ústí na horní plochu, kam se vejde až 250 listů. Přední víceúčelový podavač slouží po vyklopení ke kusovým výtiskům na papír různé gramáže a formátu A4 a menší. V případě oboustranného tisku si duplexní jednotka natáhne potištěný papír zpět těsně před výstupem.Epson AcuLaser C4200DN

Na vzhled se u strojů kancelářského typu příliš nehledí, ovšem pokud pomineme masivní rozměry, nevypadá AcuLaser série C4200 špatně. Prakticky zaměřený design ve dvou odstínech šedé nepůsobí až tak nudně, dojem navíc decentně doplňuje ovládací panel. Zpracování a kvalita použitého plastu je pro náročný provoz dostatečná.

Vytknout bychom mohli snad jen nezajištěný horní kryt, pod kterým se nacházejí tonery. Při odebírání výtisků jej roztržití úředníci mohou snadno shodit. Vylepšit by se dali i dorazy přední vyklopné části, kudy se přistupuje do útrob stroje pro výměnu válců. Vnitřní prostor je dost nahuštěný, a tak jsme při instalaci měli trochu obavy, abychom při zavírání některou součást nepoškodili.


Epson C4200DN - tonery

Základní nastavení tiskárny usnadňuje přehledný ovládací panel doplněný pětiřádkovým podsvíceným displejem. V menu tak můžeme nastavovat a kontrolovat některé základní funkce, jako jsou například síť nebo stav náplní.


Epson C4200DN - ovládací panel

Z popisu zbývá doplnit hardwarové výbavení a konektivitu. Testovaný model C4200DN disponuje kromě rychlého PowerPC procesoru také vyrovnávací pamětí 128 MB, kterou lze rozšířit až na 640 MB. Všechny potřebné konektory nalezneme na zadní straně přístroje. Tiskárnu lze připojit buď starším paralelním rozhraním, nebo vysokorychlostním USB 2.0 konektorem a samozřejmě také do sítě LAN, což je ro dnešní kanceláře nezbytné.


Epson C4200DN - zadní část

Základní vlastnosti a funkce přehledně shrnuje následující tabulka.

AcuLaser C4200DN
Funkce tisku / kopírování / skenování / fax
Ano / Ne / Ne / Ne
Rychlost tisku A4 (barva / čb)
34 / 36 str/min
Tisk 1. strany
10,2 s
Maximální měsíční zatížení
90 000 stran
Rozlišení tisku
1200 x 1200 dpi
Duplexní tisk
ano
Emulace
ESC/Page, ESC/P2, FX, IBM I239X, Adobe PS3, PCL5C, PCL6
Gramáž papíru
60 - 216 g/m2
Kapacita - zásobník / víceúčelový podavač
550 / 150 listů
Datová rozhraní
USB 2.0 / LAN (10/100-TX) / ■IEEE-1284 (Parallel)
Procesor / Paměť
600 MHz / 128 MB (max. 640 MB)
Příkon (typický; úsporný režim)
960W; 71W
Hluk (provoz / pohotovostní režim)
55 / 35 dB
Rozměry
437 x 588 x 457 mm
Hmotnost
35 kg
reklama
Nejnovější články
Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře