Toshiba AC100-10W: konkurence pro Atom?

Toshiba AC100-10W: konkurence pro Atom?
, , recenze
Operační systém Android dorazil do segmentu počítačů. Společnost Toshiba jej použila na svém nejnovějším modelu, který navíc vybavila platformou Tegra. Připravte se jeden z nejlehčích a nejtenčích "netbooků" na trhu.reklama

Vnější zpracování


Při prvním pohledu na tento MID zaujme především jeho velmi tenké tělo. Toshiba vsadila na konzervativní design a celé šasi nabarvila na černo. Díky tomu vypadá tento model velmi elegantně a budí velký zájem kolemjdoucích.


- klikněte pro zvětšení -

Víko displeje se pod tlakem prohýbá, nicméně vzhledem k tomu, jak je tenké, to není tak hrozné. Po celé ploše se nachází lehce vystouplá mřížkovitá struktura, která jednak vypadá velmi efektně na pohled, ale také se díky ní MID lépe drží v ruce. Uprostřed víka umístil výrobce své logo, ostatně jak to má zvykem.


- klikněte pro zvětšení -

Tuhost spodní části je na tom o mnoho lépe a to je způsobeno především její dvojnásobnou tloušťkou oproti víku displeje. Přidání další operační paměti u tohoto modelu je poněkud obtížnější a vyžaduje odmontování celého spodního krytu. Jediné, co lze bez vetší námahy odpojit, je baterie. K tomu slouží dvojice mechanických zámků.


- klikněte pro zvětšení -

Pod baterií se nachází nepatrný otvor, který slouží pro vložení SIM karty a následnou aktivaci 3G modemu.


- klikněte pro zvětšení -

Přední hrana je natolik tenká, že se na ní žádný konektor umístit nedal. Na levém boku lze připojit periferie až u úplného konce. Nejprve je zde slot na paměťové karty, poté jack pro sluchátka/mikrofon a nakonec HDMI.


- klikněte pro zvětšení -


- klikněte pro zvětšení -

Zadní část opanuje především baterie a ani zde již nezbylo místo pro jakýkoliv konektor. Na pravém boku je Kensington zámek, dále zdířka pro napájení a nakonec dvojice USB a mini-USB portu.


- klikněte pro zvětšení -


Vnitřek MID


I přes relativně tenké tělo se Toshiba v otevřeném stavu nejeví nijak nestabilně a klouby plní svou funkci na jedničku. Jejich rozsah je však pouze okolo 120-130° a to může být při práci v klíně občas nedostatečné. Při dovřeném víku je vidět menší mezírka mezi oběma částmi přístroje, takže antistatický hadřík s sebou.


- klikněte pro zvětšení -

V horní části víka displeje umístila Toshiba webkameru, kterou lze používat jak na focení, tak při videohovorech. Na koncích víka v úrovni kamery se pak ještě nacházejí gumové distanční podložky, které zabrání vmáčknutí displeje do klávesnice při zavřeném stavu.Spodní část je již pro oko pozorovatele výrazně zajímavější kromě klávesnice se zde nacházejí indikační diody a také samozřejmě touchpad doplněný o dvojici tlačítek. Jak už to u malých zařízení bývá, jsou ovládací prvky „namačkány“ do šasi a při používání je to někdy znát.Klávesnice se rozpíná od jednoho kraje k druhému a na výšku zabírá 2/3 základny. Jedná se o „standardní“ QWERTY rozložení, tedy až na horní řadu kláves, která bývá standardně v režii funkcí F1-F12. Zde jsou místo nich umístěny funkce pro přímý vstup do různých nastavení, či usnadňující ovládání systému. Toshiba zvolila pro klávesnici černou barvu a pro popisky pak oranžovou, tato kombinace je poměrně dobře čitelná.Ve spodní části se pak nachází širokoúhlý touchpad s levým a pravým tlačítkem. Bohužel to druhé jmenované neplní funkci klasické pomocné nabídky (nový dokument, složka, atd.), jako je tomu u většiny ostatních operačních systémů, ale pouze vyvolá nabídku nastavení. Touchpad je po obvodu orámován stejnou barvou, jaký je potisk všech kláves.


reklama
Nejnovější články
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli známky černočerné planety Astronomové našli známky černočerné planety
Hledat velice tmavé objekty ve vesmíru pochopitelně není nic snadného. Platí to jak pro černé díry, tak pro další objekty, jako je třeba planeta pohlcující téměř všechno viditelné světlo. O té budeme mluvit jako o WASP-12b. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů