Toshiba AC100-10W: konkurence pro Atom?

Toshiba AC100-10W: konkurence pro Atom?
, , recenze
Operační systém Android dorazil do segmentu počítačů. Společnost Toshiba jej použila na svém nejnovějším modelu, který navíc vybavila platformou Tegra. Připravte se jeden z nejlehčích a nejtenčích "netbooků" na trhu.reklama

Vnější zpracování


Při prvním pohledu na tento MID zaujme především jeho velmi tenké tělo. Toshiba vsadila na konzervativní design a celé šasi nabarvila na černo. Díky tomu vypadá tento model velmi elegantně a budí velký zájem kolemjdoucích.


- klikněte pro zvětšení -

Víko displeje se pod tlakem prohýbá, nicméně vzhledem k tomu, jak je tenké, to není tak hrozné. Po celé ploše se nachází lehce vystouplá mřížkovitá struktura, která jednak vypadá velmi efektně na pohled, ale také se díky ní MID lépe drží v ruce. Uprostřed víka umístil výrobce své logo, ostatně jak to má zvykem.


- klikněte pro zvětšení -

Tuhost spodní části je na tom o mnoho lépe a to je způsobeno především její dvojnásobnou tloušťkou oproti víku displeje. Přidání další operační paměti u tohoto modelu je poněkud obtížnější a vyžaduje odmontování celého spodního krytu. Jediné, co lze bez vetší námahy odpojit, je baterie. K tomu slouží dvojice mechanických zámků.


- klikněte pro zvětšení -

Pod baterií se nachází nepatrný otvor, který slouží pro vložení SIM karty a následnou aktivaci 3G modemu.


- klikněte pro zvětšení -

Přední hrana je natolik tenká, že se na ní žádný konektor umístit nedal. Na levém boku lze připojit periferie až u úplného konce. Nejprve je zde slot na paměťové karty, poté jack pro sluchátka/mikrofon a nakonec HDMI.


- klikněte pro zvětšení -


- klikněte pro zvětšení -

Zadní část opanuje především baterie a ani zde již nezbylo místo pro jakýkoliv konektor. Na pravém boku je Kensington zámek, dále zdířka pro napájení a nakonec dvojice USB a mini-USB portu.


- klikněte pro zvětšení -


Vnitřek MID


I přes relativně tenké tělo se Toshiba v otevřeném stavu nejeví nijak nestabilně a klouby plní svou funkci na jedničku. Jejich rozsah je však pouze okolo 120-130° a to může být při práci v klíně občas nedostatečné. Při dovřeném víku je vidět menší mezírka mezi oběma částmi přístroje, takže antistatický hadřík s sebou.


- klikněte pro zvětšení -

V horní části víka displeje umístila Toshiba webkameru, kterou lze používat jak na focení, tak při videohovorech. Na koncích víka v úrovni kamery se pak ještě nacházejí gumové distanční podložky, které zabrání vmáčknutí displeje do klávesnice při zavřeném stavu.Spodní část je již pro oko pozorovatele výrazně zajímavější kromě klávesnice se zde nacházejí indikační diody a také samozřejmě touchpad doplněný o dvojici tlačítek. Jak už to u malých zařízení bývá, jsou ovládací prvky „namačkány“ do šasi a při používání je to někdy znát.Klávesnice se rozpíná od jednoho kraje k druhému a na výšku zabírá 2/3 základny. Jedná se o „standardní“ QWERTY rozložení, tedy až na horní řadu kláves, která bývá standardně v režii funkcí F1-F12. Zde jsou místo nich umístěny funkce pro přímý vstup do různých nastavení, či usnadňující ovládání systému. Toshiba zvolila pro klávesnici černou barvu a pro popisky pak oranžovou, tato kombinace je poměrně dobře čitelná.Ve spodní části se pak nachází širokoúhlý touchpad s levým a pravým tlačítkem. Bohužel to druhé jmenované neplní funkci klasické pomocné nabídky (nový dokument, složka, atd.), jako je tomu u většiny ostatních operačních systémů, ale pouze vyvolá nabídku nastavení. Touchpad je po obvodu orámován stejnou barvou, jaký je potisk všech kláves.


reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek