www.svethardware.cz
>
>
>
>

Red Dead Redemption 2: kvalita zobrazení vs. výkon

Red Dead Redemption 2: kvalita zobrazení vs. výkon
, , aktualita
Titul Red Dead Redemption 2 si zaslouží zvýšenou pozornost už jen díky tomu, že navyšuje laťku pro výkon počítačových sestav nutný k tomu, abychom si mohli zahrát ve slušné kvalitě. My se na to nyní zaměříme.
K oblíbeným
reklama
Hráči PC her, kteří se spokojili s rozlišením Full HD a cílovou snímkovací frekvencí kolem 60 Hz, byli najednou hrou Red Dead Redemption 2 vytrženi z letargie, do níž je uvedlo nepsané pravidlo posledních let. Dle něj nám pro hraní AAA her s takovým rozlišením, FPS a při vysoké či nejvyšší kvalitě musí pohodlně stačit karta formátu GeForce GTX 1060 6GB či Radeon RX 580. V tomto případě to neplatí, ovšem zda jsou vyšší nároky RDR2 na hardware obhajitelné, to už je věc jiná. 
 
 
Hra ovšem nabízí celou řadu nastavení, díky nimž se nemusíme spokojit pouze s předvolbami low-mid-high-ultra. Jak ukazují zkušenosti uživatelů, můžeme si tak značně přilepšit s ohledem na výkon, aniž by to bylo na kvalitě zobrazení moc znát. 
 
 
Při srovnávání výkonu karet je tu ale jeden problém, a sice že se nastavení grafiky přizpůsobuje hardwaru. To by nezpůsobovalo potíže v případě, že by nastavení na Performance znamenalo pro každou sestavu to samé, jenomže třeba na RTX 2080 Ti bude nastavení Mid Balanced ve skutečnosti jiné než na slabší kartě. To pak může působit zmatky, a pro opravdu vypovídající srovnání výkonu je tak nutné konfiguraci vždy vybrat a potvrdit ručně.
 
Právě proto můžeme na YouTube v různých videích vidět, že na slabších sestavách s nejnižší přednastavenou kvalitou je grafika opravdu hodně ošklivá s velice nízkým rozlišením textur, zatímco na silnějších sestavách často horko těžko hledáme rozdíly mezi nejnižší a nejvyšší kvalitou. 
 
Server Techspot nyní provedl právě takové testy, na které jsem čekal, čili s ručním nastavením grafiky na High a s DirectX 12, pod nímž RDR2 běží lépe na GeForce i Radeonech. Nebyl zde také použit dlouhý integrovaný benchmark, čemuž se nedivím, když trvá přes pět minut. Jde tak o testy vycházející přímo ze hry. 
 
 
Dle těchto testů si už můžeme RDR2 celkem pohodlně zahrát i na GeForce GTX 1060 6GB. 60 FPS to sice nebude, ale 38 až 34 FPS lze akceptovat. Majitelé Radeonů ale na tom budou prostě lépe, neboť obvyklý soupeř zmíněné GeForce v podobě RX 580 dosáhne na 50 až 40 FPS a na to už si nelze stěžovat. S dalším laděním výkonu bychom ale i na oné GeForce vytáhli více snímků.  
 
 
Co se týče rozlišení 4K, pak zde si karta RTX 2080 Ti už téměř sáhne na kýžených 60 FPS a o plynulosti se dá hovořit i v případě RTX 2060 či Vegy 64. Z toho všeho se dá soudit, že to s krvavými nároky této hry na výkon není až tak horké. Z GTX 1060 prostě obvyklých 60 FPS na vysoké až nejvyšší kvalitě nedostaneme, ale rozhodně není třeba ihned utíkat pro novou kartu. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek