Roborock S7: robotický vysavač se sám vysype a pozná, kdy vytírat a vysávat

Roborock S7: robotický vysavač se sám vysype a pozná, kdy vytírat a vysávat
, , aktualita
Schopnosti moderních technologií se stále posouvají a vidět to lze i na stále populárnějších robotických vysavačích. Nový Roborock S7 už pozná, na kterých místech má vysávat, kde naopak vytírat. Zvládne se i sám vysypat.
K oblíbeným
reklama
Společnost Xiaomi produkuje pod značkou Roborock své populární robotické vysavače. Jejich schopnosti se generaci od generace zlepšují a nový Roborock S7 je toho příkladem. Tento robot totiž zvládne opravdu mnoho věcí a uživatel je celým procesem ještě méně zatížen než doposud. S7 patří k těm vysavačům, které umí nejen vysávat, ale i vytírat. Využívá k tomu sonického pohybu (až 3000 vibrací za minutu), takže dokáže podlahu zbavit i zaschlých skvrn. Novinkou nového vysavače je ale především to, že sám dokáže rozpoznat, zda je na tvrdé podlaze nebo koberci, a tak se sám inteligentně umí přepínat mezi režimem vysávání na koberci a vytírání na podlaze. Už tak není třeba v aplikaci vytvářet plochy pro vytírání a plochy pro vysávání.
 
Roborock S7
 
Vysavač a k němu přidružené aplikace pro Android i OS dokáží spolupracovat s digitálními asistenty Amazon Alexa, Google Home a Siri. Výrobce zapracoval nejen na inteligentním řízení, ale také na samotných schopnostech vysávání. Kartáč byl optimalizován tak, aby ještě lépe zvedal nečistoty, ale zároveň méně poškozoval samotný koberec. Při práci vytváří sací podtlak až 2500 Pa a akumulátor s kapacitou 5200 Ah má vydržet až na 3 hodiny vysávání. Roborock také v budoucnu přijde s Auto-Empty Dock, tedy stanicí, kam si vysavač sám zajede a vysype nečistoty, aby mohl pokračovat v práci a neobtěžoval se svým vysypáváním uživatele tak často jako doposud (cena a dostupnost doku zatím neznáme). Prodej vysavače bude zahájen 24. března za cenu 649 USD, takže nepůjde o zrovna levný vysavač. Kdy se dostane i k nám, zatím nevíme.
 
Roborock S7 Auto-Empty Dock
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář