Roborock S7: robotický vysavač se sám vysype a pozná, kdy vytírat a vysávat

Roborock S7: robotický vysavač se sám vysype a pozná, kdy vytírat a vysávat
, , aktualita
Schopnosti moderních technologií se stále posouvají a vidět to lze i na stále populárnějších robotických vysavačích. Nový Roborock S7 už pozná, na kterých místech má vysávat, kde naopak vytírat. Zvládne se i sám vysypat.
K oblíbeným
reklama
Společnost Xiaomi produkuje pod značkou Roborock své populární robotické vysavače. Jejich schopnosti se generaci od generace zlepšují a nový Roborock S7 je toho příkladem. Tento robot totiž zvládne opravdu mnoho věcí a uživatel je celým procesem ještě méně zatížen než doposud. S7 patří k těm vysavačům, které umí nejen vysávat, ale i vytírat. Využívá k tomu sonického pohybu (až 3000 vibrací za minutu), takže dokáže podlahu zbavit i zaschlých skvrn. Novinkou nového vysavače je ale především to, že sám dokáže rozpoznat, zda je na tvrdé podlaze nebo koberci, a tak se sám inteligentně umí přepínat mezi režimem vysávání na koberci a vytírání na podlaze. Už tak není třeba v aplikaci vytvářet plochy pro vytírání a plochy pro vysávání.
 
Roborock S7
 
Vysavač a k němu přidružené aplikace pro Android i OS dokáží spolupracovat s digitálními asistenty Amazon Alexa, Google Home a Siri. Výrobce zapracoval nejen na inteligentním řízení, ale také na samotných schopnostech vysávání. Kartáč byl optimalizován tak, aby ještě lépe zvedal nečistoty, ale zároveň méně poškozoval samotný koberec. Při práci vytváří sací podtlak až 2500 Pa a akumulátor s kapacitou 5200 Ah má vydržet až na 3 hodiny vysávání. Roborock také v budoucnu přijde s Auto-Empty Dock, tedy stanicí, kam si vysavač sám zajede a vysype nečistoty, aby mohl pokračovat v práci a neobtěžoval se svým vysypáváním uživatele tak často jako doposud (cena a dostupnost doku zatím neznáme). Prodej vysavače bude zahájen 24. března za cenu 649 USD, takže nepůjde o zrovna levný vysavač. Kdy se dostane i k nám, zatím nevíme.
 
Roborock S7 Auto-Empty Dock
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek22 komentářů